Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najważniejsza wystawa ogrodnicza "Zieleń to życie" [ZAPRASZAMY]

red.

21. edycja Międzynarodowej Wystawy "Zieleń to życie" w Warszawie już za 2 tygodnie! Ogrodnicze święto potrwa 3 dni, w czasie których zaprezentuje się 250 wystawców z 11 krajów. Zobacz co przygotowali dla odwiedzających organizatorzy!

Wizualizacja tegorocznego ogrodu pokazowego. Projektant: Bartłomiej Gasparski, Palmett Markowe Ogrody S.C.
Wizualizacja tegorocznego ogrodu pokazowego. Projektant: Bartłomiej Gasparski, Palmett Markowe Ogrody S.C.
Fot. materiały prasowe, www.zielentozycie.pl
Wydarzenie, na które niecierpliwie czekają wszyscy związani z "zieloną branżą" czyli 21. edycja targów roślin i ogrodów "Zieleń to życie" rozpocznie się już za czternaście dni w stolicy. W Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 od 30 września do 1 sierpnia zaprezentuje się 250 wystawców z 11 krajów (Polski, Belgii, Danii, Czech, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Włoch), a przewidywana liczba gości to nawet 17 tys. Motto tegorocznej wystawy to "Ogrody z charakterem", spodziewać się więc można wielu inspirujących pomysłów na stworzenie unikalnego ogrodu.

Organizatorzy wystawy (Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni) zadbali, aby każdy zwiedzający znalazł coś dla siebie. Wystawcy pogrupowani zostali na sześć działów tematycznych takich jak: aranżacje ogrodowe, drzewa, krzewy i byliny, organizacje, stowarzyszenia i instytucje, technika i technologia dla szkółkarstwa i ogrodów, wydawnictwa oraz wyposażenie ogrodów. Przed Halami stworzony zostanie Ogród Pokazowy, stanowiący nie tylko atrakcyjną strefę wejściową dla całej wystawy, ale miejsce odpoczynku oraz zapowiedź czekających na zwiedzających inspiracji.

Pierwszy dzień (piątek 30.08) przeznaczony jest dla profesjonalistów, a sobota i niedziela (31.08, 1.09) dla właścicieli ogrodów i pasjonatów. Prócz głównej wystawy zaplanowano konferencje (Zielone Miasto oraz Centrum Ogrodnicze), a także Dzień Architekta Krajobrazu podczas, którego wystąpi Noel Kingsbury, brytyjski projektant i ogrodnik od ponad 20 lat zajmujący się założeniami naturalistycznymi oraz tematyką zielonych ścian i dachów. Wystawa uświetniona zostanie również cyklem krótkich wykładów m.in. na temat doboru kwitnących krzewów do ogrodu, roślinnych rarytasów, bonsai oraz róż. Nie zabraknie, tak lubianych przez publiczność, pokazów florystycznych. Cały program prezentacji znajdziecie poniżej.

Tradycyjnie już odbędą się konkursy na najcenniejsze nowe odmiany roślin (Konkurs Roślin "Nowości"), na najatrakcyjniejsze stoisko oraz Konkurs "Zielony Laur", w którym wyłonione zostaną najlepsze produkty dla ogrodu i dla szkółkarstwa.

Serdecznie zapraszamy!

Przydatne informacje:

Czas: 30 sierpnia - 1 września 2013

Piątek: w godz.: 9.00 - 18.00 (uroczyste otwarcie Wystawy o godz. 11.00)

Sobota: w godz.: 9.00 - 18.00

Niedziela: w godz.: 9.00 - 17.00

Miejsce: Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Ceny biletów:

PIĄTEK

bilet normalny - 30 zł

bilet ulgowy - 15 zł (przysługuje jedynie grupom od 15 osób)

wstęp wolny dla profesjonalistów (za okazaniem wydruku zaproszenia)

SOBOTA, NIEDZIELA

bilet normalny - 12 zł

bilet ulgowy - 6 zł (młodzież szkolna, emeryci i renciści, studenci ogrodnictwa i architektury krajobrazu, grupy od 15 osób)

wstęp wolny - dzieci do lat 10

Program:

Sala Pokazów (Wstęp wolny)

SOBOTA (31 sierpnia, godziny otwarcia Wystawy 9.00 - 18.00)

10.00-11.30 Kompozycja z charakterem - pokaz florystyczny (dr hab. Ewa Skutnik, dr Julita Rabiza-Świder - mistrzynie florystyki, Katedra Roślin Ozdobnych, SGGW)

11.45-12.15 Zielony Laur - prezentacja nagrodzonego produktu dla ogrodów i terenów zieleni

12.30 - 13.00 Dobór krzewów kwitnących do ogrodu (Akademia Mojego Pięknego Ogrodu dr Przemysław Bąbelewski, "Mój Piękny Ogród", Wyd. Burda Media Polska)

13.10 - 13.50 Róże - królowe w każdym ogrodzie (Bogdan Hajdrowski, Szkółka Krzewów Ozdobnych)

14.00 - 14.30 Ogród zgodny z naturą - owocowym rajem (Aleksander Wąsikowski, Plant Win)

14.45 - 17.00 Wykład i pokaz kształtowania drzewek Bonsai (Marek Gajda - mistrz sztuki bonsai, Warszawska Szkoła Bonsai)NIEDZIELA (1 września, godziny otwarcia Wystawy 9.00 - 17.00)

10.00 - 11.30 Kompozycja z charakterem - pokaz florystyczny (dr hab. Ewa Skutnik, dr Julita Rabiza-Świder - mistrzynie florystyki, Katedra Roślin Ozdobnych, SGGW)

11.45 - 12.15 Rarytasy roślinne (Wiesław Gawryś, "Magnolia", Wyd. Agora)

12.30 - 13.00 Ogród zgodny z naturą - owocowym rajem (Aleksander Wąsikowski, Plant Win)

13.10 - 13.50 Róże - królowe w każdym ogrodzie (Bogdan Hajdrowski, Szkółka Krzewów Ozdobnych)

14.00 - 16.30 Wykład i pokaz kształtowania drzewek Bonsai (Marek Gajda - mistrz sztuki Bonsai, Warszawska Szkoła Bonsai)więcej informacji na stronie www.zielentozycie.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Najważniejsza wystawa ogrodnicza "Zieleń to życie" [ZAPRASZAMY]