Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zobacz WSZYSTKIE SKARBY OGRODÓW podczas 20 edycji Międzynarodowej Wystawy "ZIELEŃ TO ŻYCIE?!

red.

Jubileuszowa 20. edycja Wystawy "ZIELEŃ TO ŻYCIE? odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia w Warszawie w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Przed nami 3 dni wydarzeń dla "zielonej branży? - osób zawodowo związanych z tworzeniem ogrodów, ale też pasjonatów sztuki ogrodowej i wszystkich, którzy szukają przepisu na wymarzony ogród.

Wystawa Zieleń To Życie
Wystawa Zieleń To Życie
Fot. Związek Szkółkarzy Polskich
Tegoroczne hasło Wystawy to ,,SKARBY OGRODÓW". Wystawcy z pewnością zinterpretują je w rozmaity i piękny sposób. Będzie też ono motywem przewodnim programu dla odwiedzających.

Międzynarodowo i różnorodnie...

W Wystawie weźmie udział blisko 300 wystawców z 12 krajów - Polski, Belgii, Danii, Czech, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Węgier i Włoch. Będzie to zatem prawdziwie europejski salon ogrodowych nowości i trendów.

Zobaczymy największą w tej części Europy prezentację roślin ogrodowych. Pokaże je ponad połowa z 300 prezentujących się firm. Wystawcy przywiozą do Warszawy nowości, rzadkie rarytasy, rośliny do małych i dużych ogrodów. Na pewno pojawią drzewa - gotowe do posadzenia 4-5 metrowe okazy, formowane rzeźby z roślin, zielone ściany i gotowe żywopłoty, ozdobne trawy, kwitnące krzewy, pnącza i byliny, karzełki -świetne na balkony i tarasy, a także jak przystało na koniec lata - kolorowe wrzosy. Coraz modniejszy użytkowy aspekt ogrodu budować będą owocowe drzewa, krzewy i pnącza i zioła.

Nie tylko rośliny...

Oprócz roślin zobaczymy wszystko, co niezbędne do tworzenia i utrzymania ogrodu w dobrej kondycji - rozwiązania techniczne - takie jak systemy nawodnień, osłon, podłoża i nawozy, sprzęt i narzędzia oraz środki do pielęgnacji i utrzymania ogrodu w dobrej kondycji. Wystawcy pokażą także dekoracje i użyteczne wyposażenie - donice, materiały wykończeniowe, stylowe drobiazgi, meble. Kupić będzie można także wydawnictwa o tematyce ogrodowej.

Złowić trendy i inspiracje

Pomysłowe i staranne ekspozycje wystawców zmieniają industrialne wnętrza Centrum EXPO w kolorowy ogród. Kipiące kolorami, zaskakujące pomysłami aranżacje i pełne pięknych detali, często bardzo proste rozwiązania to prawdziwa skarbnica inspiracji dla zwiedzających. Warto zobaczyć zatem tę wyjątkową prezentacją ogrodowych trendów i przenieść - choćby tylko niektóre do własnego ogrodu.

Nowości, konkursy i konferencje dla profesjonalistów

W pierwszym, zamkniętym dla publiczności dniu Wystawę odwiedzą szkółkarze, kupcy i hurtownicy, architekci krajobrazu, specjaliści zajmujący się zielenią publiczną z Polski i ponad 20 krajów. Znajdą tu tysiące, nowości, trendów i rozwiązań technicznych, które w kolejnych sezonach trafią do klientów lub też ułatwią tworzenie ogrodów. Forum prezentacji nowości i dobrych produktów są konkursy: Konkurs ROŚLIN - NOWOŚCI oraz Konkurs ZIELONY LAUR - dla najlepszego produktu do ogrodu i terenów zieleni oraz dla produktu dla szkółkarstwa. Branżowi goście mogą wziąć udział w bogatym programie konferencji. Właściciele centrów ogrodniczych i kupcy spotkają się w piątek 24 sierpnia na Konferencji CENTRUM OGRODNICZE - SUKCES W PRAKTYCE" , które poprowadzi szwajcarski ekspert, właściciel sieci Meier Garden Center- Erwin Meier -Honegger. Dla zainteresowanych praktycznymi aspektami projektowania również w piątek zorganizowane będą warsztaty projektowe. W sobotę (25 sierpnia) w ramach Dnia Architekta Krajobrazu Wystawę odwiedzi John Brookes - ikona brytyjskiej architektury krajobrazu, twórca ponad 1000 zrealizowanych na całym świecie ogrodów i autor 24 książek tłumaczonych na kilkanaście języków.

Bliższe informacje i zgłoszenia na www.zielentozycie.pl

Ogród to zagadka i kolejne wyzwanie? Niekoniecznie.

W sobotę i niedzielę targi można zwiedzać już od godziny 9:00. Praktyczne informacje, porady uzyskać można w jednym miejscu od najlepszych specjalistów. Oprócz samej Wystawy, gdzie podpatrzeć można pomysły, rozwiązania i porozmawiać z wystawcami warto skorzystać z bogatego programu otwartych pokazów i wykładów. Florystki pokażą jak tworzyć piękne dekoracje z ogrodowych roślin, mistrzowie bonsai uchylą rąbka swoich tajemnic, psycholog opowie o korzyściach odpoczynku i pracy wśród roślin, a fotograf jak robić świetne zdjęcia w ogrodzie. Ponadto w programie wykłady o roślinnych rarytasach, mocy ukrytej w owocach, kiermasz roślinnych nowości i zielone warsztaty dla dzieci. Przed wejściem do Hal EXPO podziwiać będzie można Ogród Pokazowy, którego motywem przewodnim będzie cyfra ,,20". Architekci krajobrazu z firmy Palmett stworzą go tylko na czas Wystawy.

Godziny otwarcia Wystawy:

24 sierpnia (piątek) - 9.00 - 18.00 uroczyste otwarcie o 11.00 w Holu Głównym
25 sierpnia (sobota) - 9.00 - 18.00

26 sierpnia (niedziela) - 9.00 - 17.00

Wstęp dla profesjonalistów bezpłatny po zalogowaniu na www.zielentozycie.pl

Patronat honorowy: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki

Prezydent m.st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz Waltz
Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - prof. dr hab. Alojzy Szymański


Patroni internetowi: e-ogrody.plOrganizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 80 lok. 71, 00-175 Warszawa
tel./fax +48 22 435 47 20-22, e-mail: kontakt@zielentozycie.plwww.zielentozycie.pl, www.zszp.pl,
    Więcej o:

Skomentuj:

Zobacz WSZYSTKIE SKARBY OGRODÓW podczas 20 edycji Międzynarodowej Wystawy "ZIELEŃ TO ŻYCIE?!