Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Woda w ogrodzie - modny minimalizm

Aldona Zakrzewska

Szmer wody umila wypoczynek wśród kwiatów, nadaje ogrodowi niepowtarzalny urok. Można się nim delektować również na niedużych działkach

W tym nowoczesnym ogrodzie wodę ujęto w ramy murowanej niecki, wyniesionej ponad ziemię
W tym nowoczesnym ogrodzie wodę ujęto w ramy murowanej niecki, wyniesionej ponad ziemię
Fot. Małgorzata Dyrska
Modernistyczna rzeźba, a może oryginalny kształt słupa wody? Stolik z fontanną czy kaskadka wypływająca z blatu stołu? Właśnie takie wodne detale - o prostym, lecz wyrafinowanym kształcie - pasują do nowoczesnych zielonych salonów. Najlepiej, jeśli są wykonane z połyskliwego metalu, szkła lub sztucznego tworzywa. W nowoczesnych ogrodach - zwłaszcza tych utrzymanych w geometrycznym stylu - najlepiej wyglądają proste formy oczek wodnych: okrągłe, kwadratowe lub prostokątne. Często aranżujemy je w murowanych nieckach wyniesionych kilkadziesiąt centymetrów ponad ziemię. Świetną ozdobą podkreślającą styl nowoczesnego ogrodu będzie też mieniący się w słońcu pióropusz wody o niebanalnym kształcie, tryskający z minimalistycznej rzeźby ustawionej na skarpie, tarasie, rabacie czy w oczku wodnym. Po zmierzchu - podświetlony światłem lamp - upodobni się do barwnego fajerwerku.

Wodny detal powinien zwracać na siebie uwagę i być jednym z głównych elementów dekoracyjnych. Nietrudno o to, jeśli wykonany jest z metalu czy szkła. Wówczas - szczególnie w słoneczne dni - na jego powierzchni będą się załamywać promienie słońca, dając zaskakujące efekty. Mogą na nie liczyć zwłaszcza właściciele szklanych wodotrysków w formie kul, obracających się pod wpływem ciśnienia wody, umieszczonych w prostej ceramicznej lub stalowej misie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Woda w ogrodzie - modny minimalizm