Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak dbać o trawę [Preparaty]

Opracowanie Alicja Gawryś

Latem przy trawniku jest zawsze sporo pracy - odpowiednie środki pomogą nam utrzymać go w dobrej kondycji.

Zadbany trawnik jest oczkiem w głowie prawie każdego właściciela ogrodu.
Zadbany trawnik jest oczkiem w głowie prawie każdego właściciela ogrodu.
Fot. Shutterstock
O tej porze roku ważna jest wilgoć w glebie. Jeśli nie ma deszczu, trawnik podlewamy obficie, by woda docierała głęboko do korzeni. Zwykle raz w tygodniu kosimy murawę. Ale to nie wszystko. Aby nasz dywan był gęsty i żywo zielony, ważne jest dostarczenie mu odpowiednich minerałów. W sezonie używamy nawozów zawierających dużo azotu oraz potas, fosfor i mikroelementy. Od sierpnia warto przejść na odżywki jesienne, w których potas i fosfor przeważają nad azotem. Po ich użyciu trawa wolniej rośnie, ale rozwija się jej system korzeniowy i staje się odporniejsza na trudne warunki. Jeśli trawnik straci intensywną barwę, warto zastosować nawóz z dodatkiem magnezu, który ułatwia wchłanianie żelaza.

Jak często nawozimy? To zależy od rodzaju nawozu - na etykiecie zawsze zamieszczona jest informacja o dawkowaniu. W sierpniu można jeszcze użyć odżywek o działaniu przedłużonym do 100 dni (będą aktywne do końca października).

Jeśli na trawniku wyrastają chwasty, warto zastosować nawóz z dodatkiem preparatu, który je zniszczy.

Na zbyt kwaśnej glebie pomiędzy kępkami trawy pojawia się czasem mech, który ją zagłusza. Sięgamy wtedy po nawóz ze środkiem zwalczającym go.

Gdy na murawie zaobserwujemy wyłysiałe miejsca, korzystamy z tzw. regeneratorów lub dosiewek będących mieszanką nasion i podłoża, a czasem też odżywki.

Czy wiesz, że...

Odżywki stosujemy na trawniku tylko zgodnie ze wskazaniami producenta. Po wysypaniu nawozu trawnik podlewamy.

Zdjęcie Substral Nawóz Trawnik 350gZdjęcie Agrecol Nawóz Trawnik zachwaszczony 1,20kgZdjęcie Ampol-Merol Nawóz na trawnik 10 kgZdjęcie NAWOMIX nawóz na trawnik likwidujący mech 1 kg
Substral Nawóz Trawnik 350g Agrecol Nawóz Trawnik zachw... Ampol-Merol Nawóz na trawni... NAWOMIX nawóz na trawnik li...
Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »
zobacz inne nawozy w


Skomentuj:

Jak dbać o trawę [Preparaty]