Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Storczyk Rossioglossum: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki?

Red.

Masz okazałą kolekcję storczyków na parapecie, a marzysz o kolejnym? Może warto spróbować swoich sił w uprawie Rossioglossum.

Rossioglossum schlieperianum tworzy wiele kwiatów.
Rossioglossum schlieperianum tworzy wiele kwiatów.
WIKIMEDIA COMMONS
Meksyk i Panama to kraje ojczyste tego storczyka. Rośnie tam w cienistych wilgotnych lasach, dlatego i w domu nie powinniśmy wystawiać go na silne słońce. Z jego pseudobulw wyrastają po 2 sztywne liście i 30-centymetrowe łodygi z kilkoma kwiatami w tygrysich barwach, które możemy podziwiać w różnych porach roku (najczęściej od września do listopada). Rosioglossum jest łatwe w uprawie, pod warunkiem, że zimą trzymamy je w oświetlonym, chłodnym miejscu (w temperaturze 10-15°C) i dbamy o dużą wilgotność powietrza.

Fot. Wikimedia CommonsNa zdjęciu powyżej: Rossioglossum grande o długich lśniących płatkach

Wygląd storczyka Rossioglossum

Duży epifit sympodialny dorastający do wysokości 48 cm. Kwiatostany zwykle wyprostowane i wyrastające z pseudobulwy. W kwiatostanie jest zwykle 4-8 kwiatów. Są szeroko rozpostarte i mogą mieć ponad 15 cm średnicy. Kwiaty mają żółte wybarwienie z z matowymi plamkami. Wyglądają jakby były woskowane. Utrzymują się do miesiąca.

Podlewanie

Od późnej wiosny do początku jesieni - podczas wzrostu należy obficie podlewać roślinę.

Nawożenie

Od późnej wiosny do początku jesieni należy nawozić co tydzień 1/4-1/2 zalecanej dawki nawozu dla storczyków.    Więcej o:

Skomentuj:

Storczyk Rossioglossum: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki?