Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pachnące jabłkami

Redakcja

Jabłko - pachnący, rumiany owoc z błyszczącą skórką. O tym wszyscy wiemy, ale być może nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jabłka mogą być elementem zabawnych aranżacji.Do dekoracji można zastosować jabłka w rozmaitej kolorystyce i różnym rozmiarze. Ważne jest, aby były twarde i miały grubą, odporną na obijanie skórkę. Szczególnie smakowicie wyglądają czerwone jabłuszka.

Jabłkowa wieża

Do takiej kompozycji należy przygotować odpowiednią konstrukcję. Może to być prostopadłościan z suchej gąbki lub styropianu, jeśli w kompozycji użyjemy jabłka i suchych elementów roślinnych. Jeżeli oprócz owoców planujemy również świeże kwiaty, konstrukcję najlepiej wykonać z namoczonej gąbki owiniętej drucianą siatką. Najpierw układamy warstwę mchu, następnie mocujemy jabłka na patyczkach. Należy wbijać je w gąbkę nieco z góry, aby nie wypadły. Pomiędzy nimi układamy róże, modrzewiowe szyszki na drucikach i pędy rdestu zaroślowego.

Jabłkowy wianek

Wianek można przygotować na podkładzie ze słomy. Osłaniamy go mchem, który przytrzymujemy drutem ze szpulki lub haftkami rzymskimi. Jabłka mocujemy na patyczkach od szaszłyków lub na drutach (przebijamy podkład, zaginamy końce i przeciągamy z powrotem). Dekorację wykańczamy delikatnymi pędami rdestu zaroślowego. Można również dodać pęczki cynamonu.

Wianek na nóżkach

Do słomianego podkładu przymocowano drutem ze szpulki gałązki jałowca, tui, cyprysika i mahonii. Następnie przebito go w kilku miejscach patyczkami do szaszłyków, na które nabito od dołu po dwa jabłka, a od góry jedno. W ten sposób otrzymano nietypowy wianek na "nóżkach" z jabłek.

Skomentuj:

Pachnące jabłkami