Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie róże są najlepsze do uprawy w donicach na balkonie i na tarasie? Ekspert RosaĆwik dzieli się swoimi poradami

PTR, www.ptrosa.pl, materiał promocyjny

Róże to piękne i pachnące kwiaty, które mogą ozdobić każdy balkon lub taras. Jednak nie każda róża nadaje się do uprawy w donicach, ponieważ niektóre wymagają więcej miejsca, wody lub słońca. Dlatego warto zasięgnąć porady od RosaĆwik, który jest prawdziwym specjalistą w dziedzinie róż. Firma poleca kilka odmian róż, które będą dobrze rosnąć i kwitnąć w donicach i zachwycą Cię swoim urokiem.

Róża ‘Moin Moin’®
Róża ‘Moin Moin’®
źródło: RosaĆwik

‘Moin Moin’®

To jedna z najpiękniejszych róż rabatowych, która ma około 70 cm wysokości i 50 cm szerokości. Jej kwiaty są małe, ale bardzo liczne i mocno wypełnione. Mają delikatny różowy kolor, który nie zmienia się pod wpływem pogody. Róża ta kwitnie bardzo obficie przez cały sezon aż do późnej jesieni. Ma przewieszające się pędy i zdrowe liście, które nie chorują. Jest to idealna róża do donic, która będzie ozdobą każdego balkonu lub tarasu. Możesz ją zestawić z innymi roślinami o podobnym kolorze lub stworzyć kontrast z ciemniejszymi odcieniami.

‘Gärtnerfreude’®

Ta róża jest znana także pod nazwą Toscana®, i należy do grupy róż okrywowych. Jest to niski krzew, który osiąga wzrost do 50 cm. Jej kwiaty są drobne, ale pełne i malinowo-czerwone. Nie blakną na słońcu ani w upale i są odporne na deszcz. Róża ta kwitnie bez przerwy przez cały sezon. Można ją uprawiać w donicach jako roślinę okrywową lub jako odmianę pionową (sztamową). Jest to róża do donic, która będzie dodawać energii i dynamiki każdemu balkonowi lub tarasowi. Możesz ją połączyć z innymi roślinami o ciepłych kolorach lub stworzyć kontrast z chłodniejszymi odcieniami.

Róża ‘Gärtnerfreude’®
Róża ‘Gärtnerfreude’®
źródło: RosaĆwik
Odmiana pienna (sztamowa) róży ‘Gärtnerfreude’®
Odmiana pienna (sztamowa) róży ‘Gärtnerfreude’®
Fot. Rosen.de

‘Baby Schnewittchen’®

W Polsce znana jako ‘Królewna Śnieżka’. To róża rabatowa o wysokości do 70 cm, która przez cały sezon pokrywa się białymi jak śnieg kwiatami o średnicy do 6 cm. Kwiaty te są bardzo eleganckie i pasują do każdego stylu. Róża ta jest bardzo odporna na wysokie temperatury i nie wymaga dużo pielęgnacji. Jest to doskonała róża do donic, która będzie pięknie kontrastować z zielenią liści. Możesz ją skomponować z innymi roślinami o jasnych kolorach lub stworzyć kontrast z ciemniejszymi odcieniami.

Róża ‘Baby Schnewittchen’®
Róża ‘Baby Schnewittchen’®
źródło RosaĆwik

‘Cubana’®

To mała róża krzaczasta, która osiąga 60 cm wysokości. Zachwyca nieustannym i obfitym kwitnieniem przez cały sezon. Jest bardzo odporna na upały i nie choruje. Jej kwiaty mają różne barwy - od morelowej przez różową, żółtą po białą. Każdy kwiat jest inny i niepowtarzalny. Pięknie wyglądają na tle ciemnozielonych, lśniących liści. Jest to róża do donic, która będzie dodawać koloru i radości każdemu balkonowi lub tarasowi. Możesz ją zestawić z innymi roślinami o podobnych kolorach lub stworzyć kontrast z jednolitymi odcieniami.

Róża ‘Cubana’®
Róża ‘Cubana’®
źródło: RosaĆwik

‘Fortuna’®

To niewysoki krzew, który ma 50 cm wysokości, o drobnych różowych kwiatach, które ciągle się odnawiają. Krzew ten jest pokryty mnóstwem małych kwiatów przez cały sezon. Jest odporny na niekorzystne warunki i na choroby. Jego kwiaty mają delikatny zapach i są bardzo urocze. Jest to róża do donic, która będzie tworzyć romantyczną atmosferę na balkonie lub tarasie. Możesz ją połączyć z innymi roślinami o romantycznych kolorach lub stworzyć kontrast z ostrzejszymi odcieniami.

źródło: RosaĆwik

Róża ‘Fortuna’®
Róża ‘Fortuna’®
źródło: RosaĆwik

Skomentuj:

Jakie róże są najlepsze do uprawy w donicach na balkonie i na tarasie? Ekspert RosaĆwik dzieli się swoimi poradami