Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dmuchawa - sposób na jesienne porządki

Red.

Początek jesieni wiąże się nie tylko ze spadkiem temperatury, z drzew zaczynają spadać również liście. Mimo, że sprzątanie pozostałości po lecie nie należy do ulubionych czynności, jesienne porządki muszą się odbyć. Grabienie trawnika, czy usuwanie pożółkłych liści i źdźbeł trawy ze ścieżek to bardzo ważne zabiegi. Materiał organiczny gnijąc zrujnuje trawnik pozostawiając na nim żółte plamy. Dotyczy to wszystkich terenów zielonych - ogrodów, parków, zieleńców.

Husqvarna Dmuchawa 125BVX
Husqvarna Dmuchawa 125BVX
Fot. Husqvarna
Bezpiecznie i szybko

Ścieżki w ogrodzie czy w parku nigdy nie powinny być pokryte liśćmi. Całe otoczenie wygląda wtedy na zaniedbane, ale co ważniejsze może być to niebezpieczne dla użytkowników. Gnijące liście stają się śliskie, przez co nietrudno o przykry wypadek. Warto użyć funkcjonalnych dmuchaw, które zaoszczędzą czas na nużącym grabieniu liści oraz trawy. Zbieranie liści przy użyciu dmuchawy jest zdecydowanie mniej pracochłonne oraz szybsze, niż metody tradycyjne. Ta maszyna to tak naprawdę grabie, miotła i szczotka w jednym. Funkcjonalność i wygoda pracy sprawiają, że nie powinno zabraknąć jej w żadnym ogrodzie.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

Decydując się na zakup dmuchawy, warto wziąć pod uwagę swoją wygodę, potrzeby oraz wpływ maszyny na środowisko. Rozwiązania ergonomiczne - tj. szelki w modelach plecakowych, oraz amortyzatory które minimalizują odczuwanie drgań podczas pracy są bardzo ważne. Dmuchawy ręczne powinny być tak zaprojektowane, aby zapobiegać powstawaniu sił skrętnych. Taka konstrukcja znacznie ułatwia użytkowanie maszyny. Ponadto, wlot powietrza umiejscowiony jest z dala od użytkownika, co czyni urządzenie poręcznym i pozwala uzyskać maksymalną wydajność pracy. Istotne jest również, aby dmuchawa wyróżniała się wielozadaniowością np. aby możliwe było zbieranie liści w trybie odkurzania. Warto również sprawdzić skalę emisji dźwięków silnika. Modele marki Husqvarna wyróżnia ich niski poziom.

W trosce o środowisko

Wartościowa maszyna poza niezawodnością i wysoką wydajnością powinna cechować się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń, zużyciem paliwa, co korzystne wpływa na środowisko naturalne, jak i na finanse użytkownika.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dmuchawa - sposób na jesienne porządki