Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Preparaty prawie uniwersalne [Porada eksperta]

odpowiada Alicja Gawryś

Mam niewielki ogród, ale szkodniki i choroby grzybowe szaleją tu jak w dużym. Chciałabym kupić takie środki ochrony roślin, które pomogłyby mi rozwiązać kilka problemów naraz. Ewelina Bielawska

Najpierw powinna Pani sprawdzić, jakie szkodniki i choroby roślin występują w Pani ogrodzie w największym nasileniu, a potem wybrać 1-2 fungicydy (środki grzybobójcze) i 1-2 pestycydy (preparaty zwalczające szkodniki), które będą pomocne w rozwiązaniu tych konkretnych problemów, ale posłużą także i w innych przypadkach.

Jeżeli na pędach wielu roślin obserwuje Pani kolonie mszyc, warto kupić np. Fastac 100 EC - oprócz tej grupy owadów, zwalcza on także przędziorki, gąsienice i wciornastki. Podobny zakres działania ma także Karate Zeon 050 SC oraz Substral Polysect, który dodatkowo wnika w tkanki rośliny (tego typu preparaty nazywamy systemicznymi) i chroni ją przed szkodnikami przez kilka tygodni.

Przy dużej ilości opadów często zdarzają się porażenia mączniakiem. Preparat Score 250 EC zwalczy nie tylko tę chorobę, ale też może go Pani wykorzystać do walki z parchem jabłoni, opadziną liści, alternariozą oraz antraknozą.

W przypadku ataku chrząszczy obgryzających liście przydatny jest Decis Ogród 015 EW, który wytępi także mszyce.

Timorex Gold 24 EC to środek pochodzenia naturalnego. Jest skuteczny w zwalczaniu mączniaka rzekomego, mączniaka prawdziwego, zarazy ziemniaka i szarej pleśni. W przypadku tej ostatniej choroby skuteczny jest też Rovral Aquaflo 500 SC. Używamy go także w walce z zamieraniem pędów, fuzariozą i alternariozą. Natomiast Baymat Ultra 0015 AE skutecznie niszczy mączniaka prawdziwego, rdze i plamistości.

    Więcej o:

Skomentuj:

Preparaty prawie uniwersalne [Porada eksperta]