Otwarcie Ogrodu Botanicznego

Małgorzata Łączyńska

By powitać wiosnę, nie trzeba brać urlopu i wyjeżdżać daleko. To przyjemność dostępna każdemu, gdyż przed kilku dniami rozpoczął się nowy sezon w Ogrodzie Botanicznym UW w Warszawie.

Ogród Botaniczny w Warszawie
Ogród Botaniczny w Warszawie
Fot. Agnieszka Rumińska
Warto wyruszyć tu na mały spacer, choć drzewa jeszcze bezlistne, ponieważ właśnie teraz można podziwiać ciekawe rośliny, na które powtórnie trzeba będzie czekać przez cały długi rok.

I nie są to popularne żonkile czy krokusy, które mamy w swoich ogrodach, lecz rośliny kolekcyjne i dzikie "zioła" naszej flory. Warto odwiedzić kwitnące już pełną parą ciemierniki w kilku odmianach, ale także docenić wiosenną urodę kokoryczy, miodunek, cieszynianek, lepiężników, zawilców, przylaszczek czy innego leśnego drobiazgu.

Lubiący ryzyko mogą poszukać w Ogrodzie urodziwego, lecz trującego wawrzynka wilcze łyko, czy kwitnącej mandragory, najpotężniejszej rośliny magicznej jaką zna stara Europa.

Na ścieżkach "botanika" z pewnością spotkamy też innych miłośników roślin, więc nasze wyprawy zyskają również walor towarzyski .

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Aleje Ujazdowskie 4, otwarty jest dla zwiedzających w dni powszednie w godzinach 9-20, a w weekendy w godz 10 - 20

Skomentuj:

Otwarcie Ogrodu Botanicznego