Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Keukenhof - ogród pełen tulipanów

Red.

Mówisz: Holandia - myślisz tulipany. Ich uprawa opanowana została do perfekcji. Dostępne są cały rok w kwiaciarniach. Jednak najpiękniejsze są właśnie teraz. Zapraszamy na spacer po najsłynniejszym holenderskim ogrodzie, gdzie nasadzenia tulipanów tworzą kolorowe dywany.

17690802 https bi
Fot. Keukenhof.nl
Prowincja Holandia Południowa ma wydarte morzu żyzne gleby, doskonałe do uprawy tulipanów i innych roślin cebulowych. To właśnie tu odbywają się corocznie popularne parady kwiatów gromadzące rzesze turystów, a w pobliżu miejscowości Lisse (40 km od Amsterdamu) znajduje się najsłynniejszy wiosenny ogród świata - Keukenhof, który tradycyjnie jest otwierany dla zwiedzających z nastaniem wiosny. Przez 8 tygodni można tu podziwiać różnobarwne kompozycje roślin cebulowych na rabatach, a także żywe roślinne rzeźby. Ich głównymi bohaterami są tulipany, kwiaty od wieków kojarzone z Holandią, prezentowane w niezliczonych kolorach i odmianach. Z nich właśnie powstała mozaika o powierzchni 250 m2 inspirowana autoportretem Vincenta van Gogha. Poświęcona jest im także wystawa Tulipmania, dokumentująca historię tych sprowadzonych z Turcji kwiatów.

Ogród jest czynny w dniach 20.03.-17.05., w godz. 8-19.30 (kasa do 18), bilety: dorośli 16 euro, dzieci 8 euro, więcej: keukenhof.nl, holandia.pl.

Zobacz galerię zdjęć z najpiękniejszego wiosennego ogrodu światakeukenhofFot. Keukenhof.nl/ShutterstockKeukenhof to nie tylko wystawa tulipanów. Tegorocznemu świętu tych kwiatów towarzyszyły liczne atrakcje. Zobacz jak wyglądała tegoroczna parada kwiatówKeukenhofFot. Keukenhof.nlSkomentuj:

Keukenhof - ogród pełen tulipanów