Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomagamy pszczołom z Mają Popielarską

Tekst Małgorzata Wójcik, materiały prasowe

Nie musisz być posiadaczem dużego ogrodu by razem z nami wspierać pszczołowate. Nawet jeśli masz maleńki skrawek ziemi czy zaledwie doniczkę na balkonie możesz obsadzić ją roślinami przyjaznymi pszczołom. Zobaczcie jakie to rośliny.

Warsztaty 'Z Kujawskim pomagamy pszczołom' - Maja Popielarska, patronka akcji.
Warsztaty 'Z Kujawskim pomagamy pszczołom' - Maja Popielarska, patronka akcji.
Fot. Krzysztof Kuczyk
Na co dzień nie myślimy o tym, jak wiele zawdzięczamy pszczołom. Tymczasem owoce, warzywa, miód, wosk, propolis, a nawet bawełna, migdały czy kawa to produkty, które powstają dzięki pracy pszczołowatych - pszczół miodnych oraz licznie występujących w Polsce dziko żyjących owadów.

Z działalności zapylaczy pochodzą nie tylko produkty żywnościowe, takie jak miód czy też powstałe na skutek zapylenia owoce i warzywa. Od wieków wytwory pochodzenia pszczelego wykorzystywane są również w medycynie - w postaci kosmetyków i leków stosowanych w różnych dolegliwościach. Dzięki ciężkiej pracy owadów zyskuje również przemysł odzieżowy, ponieważ to właśnie proces zapylania umożliwia powstawanie materiałów takich jak len, czy bawełna. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zawdzięczamy pszczołowatym. 90% owoców, 4000 odmian warzyw, orzechy, zioła i bawełna używana do wytwarzania miękkiej tkaniny to tylko niektóre z efektów ich pracy. Od owadów zapylających zależy co trzecia łyżka pokarmu, który spożywamy.

Wspomnieć należy również o produktach pszczelich, pozytywnie wpływających na wzmocnienie odporności, wspomaganie leczenia wielu chorób czy gojenia się ran.

Urządzając więc swój balkon warto pomyśleć o tym, by wybrać gatunki chętnie odwiedzane przez pszczołowate - zioła, wiele roślin jednorocznych oraz wieloletnich.Zobacz które rośliny zwabią owady do Twojego balkonuZobacz które rośliny zwabią owady do Twojego ogroduFot. Shutterstock

    Więcej o:

Skomentuj:

Pomagamy pszczołom z Mają Popielarską