Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Altana nowoczesna

KJ/MP

Altana nowoczesna to taka altana wykonana z nowoczesnych materiałów. Altana jest w zasadzie punktem obowiązkowym każdej działki. To tam można odpocząć od prac ogrodowych, urządzić grilla, spotkanie z najbliższymi. Warto więc zadbać by była ładna i posłużyła nam przez lata.

Nowoczesna altana ogrodowa
Nowoczesna altana ogrodowa
Fot. Cedral

Nowoczesna altany ogrodowe

Na rynku dostępny jest coraz większy wybór materiałów. Pamiętajmy, że to właśnie od tego z czego zostały wykonane ściany altany zależeć będzie, ile pracy włożymy w utrzymanie jej w dobrej kondycji - bo przecież to inwestycja na lata.  

Jak samodzielnie zbudować altanę ogrodową z drewna. Poradnik krok po kroku

Nowoczesne altany drewniane

Drewniane deski, które, szczególnie początkowo, dobrze się prezentują, są jednak trudne w utrzymaniu. Poza tym, paradoksalnie, są mało ekologiczne, bo do ich ochrony przed insektami i działaniem przyrody trzeba używać szkodliwych dla środowiska naturalnego środków chemicznych.

Altanki ogrodowe - oryginalne rozwiązania

Altana nowoczesna metalowa

Metalowe altany pięknie się prezentują w romantycznych ogrodach. Są trwałe, ale przy tym drogie. Mają jednak jedną wadę nie są ani ciepłe ani przytulne. Mają bardziej funkcję ozdobną niż użytkową.

Nowoczesna altana ogrodowa

Za najbardziej trwałe uznawane są tynki silikonowe i mineralne oraz deski z włóknocementu, które nad pozostałymi materiałami mają tę przewagę, że są wyjątkowo estetyczne. Deski włóknocementowe z wyglądu przypominają szlachetne drewno. Są jednak znacznie trwalsze, niepalne, co więcej - nie wymagają konserwacji. Podczas produkcji włóknocementu spoiwo cementowe łączone z piaskiem i wodą dodatkowo wzmacniane jest włóknami celulozy i poddawane wysokiej temperaturze i ciśnieniu. Dzięki temu deski włóknocementowe odporne są na gnicie, szkodliwe warunki atmosferyczne, negatywną działalność szkodników i różnego typu uszkodzeń mechaniczne. W razie pojawienia się zabrudzeń, wystarczy ją tylko przetrzeć ściereczką z mydłem i wodą. Tymczasem właśnie w takich miejscach jak altana, gdzie przyjmujemy gości, spędzamy dużo czasu w towarzystwie dzieci lub zwierząt, trwałość materiałów pomimo upływu lat odgrywa ogromne duże znaczenie. Deski z włóknocementu zapewniają również dodatkową warstwę izolacyjną.

Osłona tarasu i balkonu. Jak osłonić się przed sąsiadami?

Altana nowoczesna - jedna deska, wiele aranżacji

Kolejnym plusem włóknocementu jest bogata paleta barw. Do wyboru jest 20 kolorów, od jasnych po nasycone, w ciemnych tonacjach. Odcień warto dobrać tak, by pasował do otaczającej altanę przyrody. Dobrze sprawdzają się naturalne kolory drewna oraz w różnym stopniu nasycone szarości.  Przy zastosowaniu desek włóknocementowych dodatkowo zyskujesz pewność, że kolor nie wyblaknie przez lata. Możesz także wybrać pomiędzy jedną z dwóch faktur: tą przypominająca powierzchnię drewna oraz zupełnie gładką.

Altana nowoczesna - łatwy montaż

Nowoczesna altana powinna być łatwa w montażu. Deski włóknocemnetowe nie wymagają do budowy altany ekipy fachowców. Można samodzielnie wybudować altanę w kilka dni. Do wyboru są dwie wersje montażowe: bardziej tradycyjną - mocowanie desek na zakładkę i nieco nowocześniejsze mocowanie na pióro i wpust.

Altana nowoczesna

Obok wielu możliwości aranżacyjnych, deski włóknocementowe można stosować na różne sposoby – w połączeniu z innymi materiałami elewacyjnymi, np. cegłą, tynkiem, kamieniem albo samodzielnie.  Co więcej, można je zamontować na całej elewacji lub tylko na wybranych elementach.

Deski włóknocementowe są coraz częstszym wyborem, jeśli chodzi o praktyczny sposób wykończenia altan ogrodowych. Decydując się na renowację tego typu budynku z wykorzystaniem włóknocementu stawiasz na nowoczesne, bezpieczne, a przy tym efektowne wykonanie elewacji produktem, który jest trwały i przyjazny dla środowiska.

Skomentuj:

Altana nowoczesna