Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Myjka ciśnieniowa. Jak dobrać odpowiednią myjkę do swoich potrzeb?

Pressland, KJ

Myjka ciśnieniowa cieszy się nieustającą popularnością spośród dostępnych urządzeń ułatwiających utrzymywanie estetycznego wyglądu ogrodu przez cały rok. Nowoczesne modele tego rodzaju sprzętu są w stanie usunąć najtrudniejsze zabrudzenia. Dlaczego warto kupić myjkę ciśnieniową i jak zadbać o czysty ogród?

Myjka ciśnieniowa
Myjka ciśnieniowa Krysiak
Fot. Krysiak

Myjka ciśnieniowa - jak dbać o czystość w ogrodzie?

Latem, gdy pogoda szybko i gwałtownie się zmienia trzeba poświęcać wiele czasu na to, by ogród zachwycał przepięknym, zadbanym wyglądem. Aby uniknąć niepotrzebnego wysiłku i zmęczenia warto zastanowić się nad zakupem urządzenia doskonale radzącego sobie z usuwaniem różnego typu zanieczyszczeń. Mowa o myjce ciśnieniowej, która jest sprzętem wielozadaniowym, wyróżniającym się szerokim wachlarzem zastosowań. Za pomocą tego rodzaju sprzętu każdy może bez trudu wyczyścić między innymi zabrudzone ogrodzenie – pozbyć się warstwy kurzu, błota, a nawet grzybów. Poza tym, dzięki wysokiemu ciśnieniu wody idealnie oczyszcza się powierzchnię chodników (zwłaszcza tych ułożonych z kostki brukowej). Co równie ważne, ręczna myjka zawierająca mechanizm regulujący wysokość generowanego ciśnienia umożliwia również pozbycie się zanieczyszczeń znajdujących się na elewacji budynku, meblach ogrodowych oraz innych elementach stanowiących wyposażenie ogrodu.

Myjki ciśnieniowe - do czego służą?

Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?

Na rynku są dostępne przynajmniej trzy rodzaje myjek ciśnieniowych różniących się od siebie przede wszystkim typem napędu oraz zastosowaniem – amatorskie lub profesjonalne.

Myjki ciśnieniowe - poczytaj zanim kupisz

Myjka ciśnieniowa do domu

W ofercie producentów sprzętów ogrodniczych znajdują się głównie modele elektryczne przeznaczone do użytku domowego. Do sprawnego działania potrzebują jedynie źródła prądu generującego standardowe napięcie 230 V.

Jak wyczyścić taras? Testujemy myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe hybrydowe

Nieco bardziej zaawansowane pod względem technologicznym są myjki hybrydowe, które mogą działać bez podłączenia do sieci dzięki wbudowanego akumulatorowi.

Myjki ciśnieniowe spalinowe

Najbardziej profesjonalnym typem myjek ciśnieniowych są natomiast myjki spalinowe pracujące w wyniku zasilania silnika benzyną lub olejem napędowym.

Myjka ciśnieniowa ręczna - zalety

Większość nowoczesnych modeli myjek ciśnieniowych jest stosunkowo łatwa w obsłudze i nie wymaga posiadania żadnych technicznych umiejętności – mogą ją wykorzystywać zarówno ci mniej, jak i ci bardziej doświadczeni ogrodnicy. Dodatkowo, innowacyjne myjki ciśnieniowe są niezwykle wygodne w użytkowaniu, większość z nich jest lekka i prosta w regulacji. Należy również wspomnieć o tym, że niewątpliwą zaletą prezentowanych urządzeń jest szybkość ich działania. Większość myjek ciśnieniowych (zwłaszcza elektrycznych) odznacza się ponadto ekologicznym trybem pracy – chętnie wybierane przez klientów modele nie zużywają dużej ilości wody i energii, nie wymagają również stosowania specjalnych i niebezpiecznych dla środowiska środków chemicznych.

Myjka ciśnieniowa mała

Myjki ciśnieniowe doskonale sprawdzają się latem do pielęgnacji każdego przydomowego ogrodu. Radzą sobie świetnie nie tylko z oczyszczaniem powierzchni tarasów lub ogrodzeń, ale także elewacji budynków lub elementów dekoracyjnych znajdujących się na działce. Najbardziej ekologicznymi i cichymi modelami są myjki elektryczne o dużej mocy.

Skomentuj:

Myjka ciśnieniowa. Jak dobrać odpowiednią myjkę do swoich potrzeb?