Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Akademik Milestone we Wrocławiu: drugie miejsce w konkursie Wnętrze Roku

mat. prasowe
II miejsce - Autor Anita Leydo Leydo Tandem Studio we współpracy z Kuryłowicz Associates Sp. z o.o. i z M. Tomaszewska - mat. prasowe Pfleiderer

Współczesne akademiki nie przypominają tych sprzed lat. Zmieniło się w nich niemal wszystko - przestrzeń mieszkalna coraz częściej w pełni odpowiada na realne potrzeby studentów - sprzyja kontaktom towarzyskim, zapewnia komfort nauki, zarówno w grupie, jak i w pojedynkę. Oto dowód - projekt wnętrz akademika, który zdobył II miejsce w konkursie Wnętrze Roku, organizowanym przez firmę Pfleiderer.

Praca nad tym projektem była jak spełnienie marzeń o tym, co sama chciałabym mieć w akademiku, gdybym znów była studentką. To była ogromna radość, tym większa, że akademik został wybrany flagowym projektem tego operatora.

mów Anita Leydo, współautorka projektu.

Aby koncepcja dotarła do jeszcze większej liczby odbiorców, architektka Anita Leydo zgłosiła go do konkursu Wnętrze Roku, organizowanego przez firmę Pfleiderer. Konkurs ten ma na celu wyłonienie najciekawszych projektów, które wykorzystują produkty z kolekcji Mood Stories oraz Mood Stories Comfort Collection. Decyzja ta okazała się trafna, gdyż projekt zdobył drugie miejsce.

Industrialne inspiracje

Anita Leydo podeszła do projektu wnętrza Akademika Milestone jak do kreacji architektonicznej, modelując wnętrze tak, jakby tworzyła nowy budynek. Celem było prowadzenie użytkownika przez przestrzeń, umożliwiając mu spędzanie czasu w preferowany sposób. Akademik zlokalizowany jest w przemysłowej części Wrocławia, gdzie niegdyś produkowano tabor kolejowy, co naturalnie skłoniło do inspiracji stylem industrialnym. Wnętrze miało być nieco surowe, ale zarazem przytulne, dlatego głównym elementem aranżacji stał się dekor ze wzorem drewna – Dąb Olejowany R20348 od Pfleiderer. To elegancki dąb, który emanuje ciepłem dzięki efektowi olejowanego drewna. Dekor ten zdobi kuchnie, meble w pokojach studentów oraz zabudowy w częściach wspólnych akademika. Towarzyszy mu głęboka i nasycona Czerń Wulkaniczna U12000 oraz Czarny Onyx U12001, nawiązujące do industrialnego stylu.

Wybraliśmy dekory firmy Pfleiderer o ponadczasowej kolorystyce. Procesy inwestycyjne często są mocno rozłożone w czasie, na szczęście wybrane przez nas dekory są na tyle uniwersalne, że pasowałyby doskonale, nawet jeśli zmieniłby się nam dostawca innych materiałów wykończeniowych, np. podłóg. 

podkreśla Anita Leydo.
II miejsce - Autor Anita Leydo Leydo Tandem Studio we współpracy z Kuryłowicz Associates Sp. z o.o. i z M. Tomaszewska - mat. prasowe Pfleiderer

Fokus na relacje

Mocno skupiliśmy się na tym, aby studenci mieli możliwość spędzać czas razem. Studia otwierają perspektywę na naukę, ale również na poznawanie nowych osób, dlatego chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w której ci młodzi ludzie nie będą czuli się samotnie.

mówi Anita Leydo.

Przestrzeń na parterze akademika w całości przeznaczono na spotkania w różnych konfiguracjach. Znajdują się tam lobby i przestronna część wspólna, której centrum stanowi system siedzisk przypominających schody, nazwany przez inwestora 5 Steps to Heaven. To miejsce, gdzie można usiąść, porozmawiać, obejrzeć mecz lub film. Strefa kawowa z wygodnymi kanapami i stolikami jest ulubionym miejscem spotkań towarzyskich.

Z kolei moją ulubioną strefą w całym projekcie jest... pralnia. Zaprojektowałam to wnętrze tak, aby wymuszało interakcje, meble są ustawione w taki sposób, aby ludzie mieli łatwość zwracania się do siebie. Paradoksalnie spędza się tam sporo czasu, więc jest to idealne miejsce, by przełamać bariery. 

podkreśla Anita Leydo.
II miejsce - Autor Anita Leydo Leydo Tandem Studio we współpracy z Kuryłowicz Associates Sp. z o.o. i z M. Tomaszewska - mat. prasowe Pfleiderer

Wnętrza dostosowane do potrzeb

Oprócz przestrzeni wypoczynkowej ważne było zapewnienie miejsca do nauki, szczególnie że w jednym budynku mieszkają studenci z różnych uczelni i kierunków, mający różne potrzeby. Projektanci przewidzieli pokój do nauki z wygodnymi kanapami, idealny do "burzy mózgów" i spotkań samorządu. Dodatkowo zaplanowano miejsca do pracy na stojąco oraz dobrze wygłuszone pomieszczenie muzyczne, dedykowane studentom kierunków muzycznych.

Zaprojektowaliśmy w akademiku aż pięć tzw. study room, a każdy z nich zakłada inny rodzaj pracy. Są tu pokoje do pracy informatycznej, do pracy grupowej przy jednym stole, ale też takie, które pozwalają się odizolować i pracować w ciszy. 

mówi Anita Leydo.

Milestone to sieć prywatnych akademików w największych miastach Europy, odpowiadająca na duże zapotrzebowanie na wynajem mieszkań dla studentów. Projekt wnętrz akademika Milestone Fabryczna we Wrocławiu, stworzony przez Anitę i Borysa Leydo (Leydo Tandem Studio Sp. z o. o.) we współpracy z Małgorzatą Tomaszewską i Kuryłowicz & Associates Sp. z o. o., harmonijnie łączy funkcjonalność, estetykę i komfort nauki. 

Więcej informacji na stronie www.wnetrzeroku.pl.

II miejsce - Autor Anita Leydo Leydo Tandem Studio we współpracy z Kuryłowicz Associates Sp. z o.o. i z M. Tomaszewska - mat. prasowe Pfleiderer
Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Jak zaoszczędzić podczas urządzania wnętrz?
Mieszkanie na wynajem – 5 wskazówek, jak je zaprojektować i urządzić

Polecane

Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments

Skomentuj:

Akademik Milestone we Wrocławiu: drugie miejsce w konkursie Wnętrze Roku

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej