Gładka ściana bez bałaganu - czy to możliwe?
Sposobów wykańczania ścian jest bardzo wiele. Sam wybór odpowiedniego rodzaju faktury czy koloru niestety nie wystarczy. Bardzo ważnym elementem jest bowiem właściwe przygotowanie ściany, wtedy dopiero możemy myśleć, jaki charakter nadamy naszemu wnętrzu.
1 z 2
2 z 2
Gładka powierzchnia
Tapetowanie i malowanie ścian to z pewnością najprzyjemniejszy moment wykańczania wnętrz. Jest to prawie ostatnia praca i wreszcie pomieszczenia stają się naprawdę ładne. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć pożądany efekt, ze względu na nierówność powierzchni. Warto więc, jeszcze przed malowaniem przygotować powierzchnię naszych ścian, aby po nałożeniu farby były one gładkie i cieszyły oko barwą a nie swoją nierównością i chropowatością. Samo pomalowanie ścian nie zapewni bowiem, że będą one wyglądać schludnie i ładnie.
Teraz jest to możliwe dzięki zastosowaniu papieru gładziowego - specjalnie wykonanego, gładkiego papieru używanego do pokrywania nierówności i niedoskonałości ścian i sufitów, zarówno w nowo wybudowanych domach, jak i pomieszczeniach remontowanych.
"Zwyczajny tynk cementowy lub cementowo-wapienny nie jest idealną powierzchnią pod malowanie lub tapetowanie. Papier gładziowy spowoduje, że dana powierzchnia będzie gładka i gotowa pod dekoracje" - mówi Robert Sikorski przedstawiciel firmy HB Gniewek.
Łatwy montaż bez bałaganu
Papier gładziowy jest szybką i prostą metodą przygotowywania ścian i sufitów przed ich końcowym dekorowaniem. Powierzchnie wymagające wykończenia, mogą być pokryte papierem na dwa sposoby: pionowo w przypadku wykończenia ścian farbą lub poziomo, gdy chcemy aby papier gładziowy stanowił podkład pod tapetę dekoracyjną.
Papier nakłada się w bardzo łatwy sposób, jak tradycyjną tapetę, co podwyższa komfort pracy i oszczędza czas. Dzięki swoim właściwościom jego montaż przebiega sprawnie, a co ważne bez zbędnego bałaganu.
Zalety papieru gładziowego
Papier gładziowy jest gładkim papierem, wykonanym z czystej celulozy drzewnej. Używany jest przed malowaniem ścian lub pokrywaniem ich tapetą. Papier ten posiada wiele zalet, które niewątpliwie stanowią argumenty za jego wykorzystaniem. Są to:
• papier efektywnie pokrywa pęknięcia i niedoskonałości ścian
• służy jako doskonały podkład pod farby, tapety oraz inne materiały wykończeniowe
• w prosty sposób wyrównuje powierzchnie bez konieczności szlifowania
• dostępny jest w dwóch długościach - 10 i 40 m., co pozwala na ekonomiczne zużycie materiału
• dostępny jest w czterech różnych grubościach (1000, 1200, 1400 i 1700), co umożliwia odpowiednie dopasowanie papieru gładziowego do stanu pokrywanej powierzchni
• prosty sposób nakładania, identyczny jak w przypadku tradycyjnych tapet
• papier wyprodukowany jest przy użyciu celulozy z lasów odnawialnych - posiada certyfikat PEFC.
"Papier gładziowy jest jeszcze nowością na polskim rynku ale zaczyna cieszyć się rosnącym powodzeniem" - mówi Robert Sikorski przedstawiciel firmy HB Gniewek. "Cieszy się już dużą popularnością i stosowany jest od wielu lat na rynku angielskim. Stanowi alternatywną metodę do wykańczania nowych i remontowanych powierzchni. Można go wręcz uznać za produkt podstawowy, jeśli chodzi o przygotowanie ścian pod finałowe dekoracje." - podsumowuje przedstawiciel firmy HB Gniewek.
Skomentuj:
Gładka ściana bez bałaganu - czy to możliwe?