Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

71,4 m kw., dla 3 osób: gdy rodzina się powiększa

Red.

Mieszkamy na parterze niewielkiego domku, mamy dwa pokoje. Do tej pory nam wystarczały, ale urodziło się dziecko i potrzebujemy jeszcze jednego pokoju. Szukamy pomysłu, gdzie go wydzielić. Chcielibyśmy, żeby łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze (kotłownia) pozostały na swoich miejscach, w rozplanowaniu reszty wnętrza zdajemy się na pomoc współpracujących z redakcją architektów. Piotr z Koluszek

Rozwiązanie 1: pokój w miejscu kuchni

Wioletta Sawczuk

POKÓJ DZIECIĘCYjest na tyle przestronny, że bez problemu mieszczą się w nim wszystkie niezbędne sprzęty, a na środku pozostaje jeszcze sporo wolnego miejsca do swobodnej zabawy. Oczywiście dopóki dziecko nie podrośnie, zamiast biurka lepiej ustawić tu stolik do rysowania, malowania i innych dziecięcych zajęć.

Do SYPIALNI rodziców wchodzi się z pokoju dziennego przez suwane drzwi chowane w ścianie. Zaplanowałam w niej centralnie usytuowane łóżko z szafkami nocnymi po bokach oraz szafę zajmującą w całości jedną ze ścian. Szafy ubraniowe są też w pokoju dziecka i w przedsionku. PRZEDPOKÓJ pełni natomiast funkcję wyłącznie komunikacyjną - jest tu tylko niewielka szafka.

Otwarta KUCHNIA została wyposażona w zabudowę w kształcie litery L; z aneksem bezpośrednio sąsiaduje kąt jadalny z prostokątnym stołem. Kuchenkę i zlewozmywak wbudowałam w blat roboczy, a lodówkę umieściłam we wnęce połączonej z szafką i ścianką na sprzęt radiowo-telewizyjny (ekran odbiornika jest dobrze widoczny z kanapy ustawionej przy ścianie sypialni).

ŁAZIENKA to spore pomieszczenie, dlatego zaplanowałam w niej zarówno wannę, jak i wygodną kabinę prysznicową. Oprócz nich mieści się tutaj umywalka, podwieszony sedes oraz standardowa pralka, ukryta we wnęce zamykanej drzwiami (na przykład żaluzjowymi).

Rozwiązanie 2: kameralnie

Anna Malesińska

Strefa dzienna została powiększona kosztem dwóch sąsiadujących z nią pokoi. W aneksie kuchennym zaplanowałam ciąg roboczy w kształcie litery L, w którym umieściłam niezbędne urządzenia AGD: lodówkę, kuchenkę i zlewozmywak. Blat przesłania zabudowa, w której od strony KUCHNI znajduje się wnęka z dodatkowymi schowkami, a od strony kąta wypoczynkowego - szafka RTV (ekran można zawiesić na ściance wnęki).

SYPIALNIA rodziców, urządzona w dawnym pokoju dziennym, ma nieregularny kształt, co nie przeszkadza jednak w jej wygodnym zaaranżowaniu. W najwęższej części, przy drzwiach, zmieściła się spora szafa, w głębi pomieszczenia - dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi.

Kształt ŁAZIENKI nie został zmieniony, przesunęłam jedynie prowadzące do niej drzwi. Dzięki temu na prawo od wejścia zmieściła się wanna, a po drugiej stronie - zamykany łamanymi drzwiami schowek ze standardową pralką i półkami na łazienkowe zapasy. Przy ścianie naprzeciwko proponuję zainstalować podwieszony sedes oraz dwie umywalki osadzone na długim blacie.
Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

54 m kw., dla 2 osób: dodatkowa sypialnia
43,6 m kw. dla 3 osób: dla dziecka
Jakie światło do pracy w domu?

Skomentuj:

71,4 m kw., dla 3 osób: gdy rodzina się powiększa

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej