Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

43,6 m kw. dla 3 osób: dla dziecka

Red.

Potrzebujemy pokoju dla synka. Czy w mieszkaniu uda się wygospodarować dodatkowe pomieszczenie, czy też musimy zrezygnować z sypialni? Zuza i Marcin z Warszawy

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Zabudowa otwartej na PRZEDPOKÓJ kuchni ma kształt litery U; naprzeciwko stoi spory stół i szafka. Utworzona w ten sposób część kuchenno-jadalna przejmie część funkcji większego pokoju, który na noc staje się Państwa sypialnią. POKÓJ DZIECKA wyposażyłam w łóżko, szafę i biurko (na razie można z niego zrezygnować).

Dzięki zmniejszeniu łazienki w przedpokoju zmieściła się pojemna szafa. Mimo tej zmiany łazienka nadal jest funkcjonalna - zaplanowałam tu wannę (160 x 70 cm), umywalkę (szer. 60 cm), sedes oraz pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Dla synka przeznaczyłem pokoik z dużym oknem wychodzącym na balkon - ponieważ dziecko będzie przebywać w pomieszczeniu również w dzień, trzeba zadbać o dostęp naturalnego światła. Zaplanowałem tutaj łóżko, biurko oraz regaliki na zabawki i książki. W SYPIALNI rodziców znajduje się łóżko i szafa. Ścianę oddzielającą ją od pokoju dziennego warto częściowo przeszklić, a w wejściu zamontować przesuwane drzwi - wziąwszy pod uwagę, że tędy prowadzi "szlak komunikacyjny" z przedpokoju do części dziennej, będą bezpieczniejsze niż tradycyjne (rozwierane). Zabudowa kuchenna ma kształt litery L; od strony aneksu wypoczynkowego i przedpokoju jest osłonięta wąskimi ściankami.

Powierzchnia ŁAZIENKI</> zmniejszyła się o wnękę przeznaczoną na jedną z przedpokojowych szafek (druga taka wnęka powstała przy wejściu do pokoju dziennego, naprzeciw szafy).W łazience mieści się wanna ze ściętym narożnikiem (160 x 80 cm), podwieszany sedes oraz nablatowa umywalka (szer. 60 cm). Pod blatem ukryłem płytką pralkę (40 x 60 cm).

Skomentuj:

43,6 m kw. dla 3 osób: dla dziecka