Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Grzejniki łazienkowe najlepsze do twojej łazienki

Monika Utnik-Strugała
Grzejnik LEROS, lakierowana stal, wys. 124 cm, moc 607 W, Purmo, cena: około 1060 zł - fot. producent

Grzejnik do łazienki to nie tylko gwarancja ciepła. Nowoczesne modele grzejników mogą także służyć jako parawan, a nawet namiastka toaletki. Podpowiadamy, jaki będzie najlepszy do twojej łazienki.

Grzejniki kiedyś tylko grzały, dziś potrafią znacznie więcej. Współczesne grzejniki łazienkowe to wielofunkcyjne urządzenia, które ułatwią życie zwłaszcza w małych łazienkach. Grzejniki drabinkowe (zbudowane z rurek, coraz częściej również płaskich lub o prostokątnym przekroju) często pełnią funkcję suszarki na ręczniki; niektóre mogą też służyć jako praktyczne wieszaki. Jeśli do grzejnika dokupimy lusterko i półkę, zamieni się w podręczną toaletkę, natomiast wysoki model montowany do podłogi (na nóżkach) lub prostopadle do ściany stanie się ażurową przegrodą.

Grzejnik do łazienki: ciepło przez okrągły rok

Najpopularniejsze są tradycyjne grzejniki wodne, podłączane do instalacji centralnego ogrzewania. Większość z nich można dodatkowo wyposażyć w grzałkę elektryczną (jej moc powinna być niższa niż moc grzejnika), która pozwala dogrzewać łazienkę również poza sezonem grzewczym. Ale jest również inne rozwiązanie, dzięki któremu będzie nam ciepło w łazience przez cały rok: grzejniki elektryczne. Nie trzeba ich podłączać do instalacji c.o. - wystarczy do gniazdka. Ich bliskimi kuzynami są grzejniki konwektorowe, wolno stojące lub montowane na stałe - najmodniejsze modele przypominają elegancką ławkę. Urządzenia te działają na zasadzie obiegu powietrza: zasysane od dołu grzejnika rozgrzewa się w zetknięciu z grzałką elektryczną (niskotemperaturową, w której nie spala się kurz), po czym unosi i rozchodzi we wszystkich kierunkach - ciepło jest równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu. Jeśli mamy taką możliwość, ustawmy grzejnik konwektorowy pod oknem, gdzie wykorzystamy naturalny ruch powietrza.

Grzejniki: zwróć uwagę na:

...z czego jest zrobiony grzejnik. Aluminium i miedź są dobrymi przewodnikami ciepła, dlatego wykonane z nich modele szybciej się nagrzewają niż stalowe. Ważny jest także sposób wykończenia, czyli powłoka - urządzenia chromowane oddają mniej więcej o 30 proc. mniej ciepła niż lakierowane białe (jeśli jednak zdecydujemy się na taki grzejnik, wybierzmy model o większych wymiarach, niż początkowo planowaliśmy). Niezależnie od rodzaju powłoki warto również zainwestować w urządzenie o nieco większej mocy, część ciepła pochłoną bowiem suszone ręczniki.

...czy lakierowana powierzchnia grzejnika jest gładka i bez zarysowań. Ciepło i wilgoć sprzyjają rdzewieniu, warstwa dobrej jakości lakieru powinna więc być stosunkowo gruba i nieuszkodzona.

...w jaki sposób są łączone profile grzejnika. Najlepiej wybierać modele spawane laserowo, wtedy spoina powstająca w wyniku stapiania elementów ma minimalną szerokość.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Grzejnik jako ozdoba współczesnego domu
Grzejniki ozdobne do salonu
Wymiana grzejnika w łazience

Skomentuj:

Grzejniki łazienkowe najlepsze do twojej łazienki

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej