Budowa Wnętrza Pojemne szafki, przepastne szuflady Pojemne szafki, przepastne szuflady Tekst: Katarzyna Kowalska Stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer, Carmen Perez Zdjęcia: Rafał Lipski, Sylwester Rejmer, producenci 10-01-2012 09:30
1. WYPRACOWANA ELEGANCJA. Ustawiona na tle wrzosowej ściany zabudowa z kremowej płyty MDF (matowej i lakierowanej na wysoki połysk) wygląda raczej jak część reprezentacyjnego wnętrza niż miejsce do przygotowywania posiłków. Wrażenie to jest tym mocniejsze, że przykrywający wyspę blat roboczy z płytą grzejną i zlewozmywakiem jest dyskretnie zasłonięty niewysoką nadstawką, dzięki czemu osoby siedzące przy stole nie widzą kuchennego rozgardiaszu. W wyspie od strony jadalni znajdują się pojemne szuflady (np. na sztućce i obrusy) i długa otwarta półka (może pełnić funkcję tzw. pomocnika). Kuchennych szafek nigdy za wiele. Nawet jeśli dziś udało nam się pomieścić wszystkie naczynia i zapasy, pamiętajmy, że dobytku ciągle przybywa i za jakiś czas będziemy potrzebować dodatkowych schowków. Oto trzy kuchnie, w których pomyślano o tym zawczasu.
1 z 10 1. WYPRACOWANA ELEGANCJA. Ustawiona na tle wrzosowej ściany zabudowa z kremowej płyty MDF (matowej i lakierowanej na wysoki połysk) wygląda raczej jak część reprezentacyjnego wnętrza niż miejsce do przygotowywania posiłków. Wrażenie to jest tym mocniejsze, że przykrywający wyspę blat roboczy z płytą grzejną i zlewozmywakiem jest dyskretnie zasłonięty niewysoką nadstawką, dzięki czemu osoby siedzące przy stole nie widzą kuchennego rozgardiaszu. W wyspie od strony jadalni znajdują się pojemne szuflady (np. na sztućce i obrusy) i długa otwarta półka (może pełnić funkcję tzw. pomocnika).
Otwórz galerię
(10)
2 z 10 Kuchenne urządzenia i głębokie szuflady w głównej zabudowie. 3 z 10 Otwierana do góry szafka w częściowo przeszklonej bocznej zabudowie przyda się np. na kolekcję książek kucharskich. 4 z 10 Szuflady i wąska szafka cargo w wyspie to cenne dodatkowe schowki, np. na kuchenne naczynia. 5 z 10 2. LICZY SIĘ KAŻDY CENTYMETR. Dobrze wiedzą o tym gospodarze tej kuchni stylizowanej na prowansalską. By jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, niewielkie pomieszczenie zostało niemal całkowicie zabudowane szafkami rozmaitej wielkości. Powyżej - otwarta szafka-stelaż na talerze: dobre rozwiązanie, jeśli chcemy pochwalić się pięknymi naczyniami, na przykład malowaną kamionką z Bolesławca. 6 z 10 Specjalne półki w jednej z szafek gwarantują właściwe przechowywanie butelek z winem. 7 z 10 Wysuwane jak szuflady wiklinowe kosze to znakomite miejsce np. na warzywa i owoce. 8 z 10 Ażurowe drzwi szafy są nie tylko bardzo dekoracyjne, ale też praktyczne (zapewniają dostęp powietrza). 9 z 10 3. NA CAŁĄ ŚCIANĘ. Starannie przemyślana kuchenna zabudowa sięga od podłogi aż po sufit. Jej uzupełnieniem jest wyspa, która ma dokładnie taką samą szerokość jak biała wnęka pomiędzy szafkami (można więc odnieść wrażenie, jakby część zabudowy została po prostu wyjęta i ustawiona osobno). Błyszczące czerwone fronty z lakierowanej płyty MDF przyciągają wzrok, stanowiąc najbardziej kolorowy element otwartej części dziennej. W pojemnej zabudowie oprócz szafek zmieściła się większość urządzeń: piekarnik, kuchenka mikrofalowa, zabudowana lodówka oraz... pralka. W wyspie zainstalowano płytę grzejną, a nad nią - okap. 10 z 10 Spora część kuchennych zapasów i wyposażenia mieści się w dziewięciu pojemnych szufladach kuchennej wyspy. Koniec galerii zdjęć 1. WYPRACOWANA ELEGANCJA. Ustawiona na tle wrzosowej ściany zabudowa z kremowej płyty MDF (matowej i lakierowanej na wysoki połysk) wygląda raczej jak część reprezentacyjnego wnętrza niż miejsce do przygotowywania posiłków. Wrażenie to jest tym mocniejsze, że przykrywający wyspę blat roboczy z płytą grzejną i zlewozmywakiem jest dyskretnie zasłonięty niewysoką nadstawką, dzięki czemu osoby siedzące przy stole nie widzą kuchennego rozgardiaszu. W wyspie od strony jadalni znajdują się pojemne szuflady (np. na sztućce i obrusy) i długa otwarta półka (może pełnić funkcję tzw. pomocnika).
Kuchenne urządzenia i głębokie szuflady w głównej zabudowie.
Otwierana do góry szafka w częściowo przeszklonej bocznej zabudowie przyda się np. na kolekcję książek kucharskich.
Szuflady i wąska szafka cargo w wyspie to cenne dodatkowe schowki, np. na kuchenne naczynia.
2. LICZY SIĘ KAŻDY CENTYMETR. Dobrze wiedzą o tym gospodarze tej kuchni stylizowanej na prowansalską. By jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, niewielkie pomieszczenie zostało niemal całkowicie zabudowane szafkami rozmaitej wielkości. Powyżej - otwarta szafka-stelaż na talerze: dobre rozwiązanie, jeśli chcemy pochwalić się pięknymi naczyniami, na przykład malowaną kamionką z Bolesławca.
Specjalne półki w jednej z szafek gwarantują właściwe przechowywanie butelek z winem.
Wysuwane jak szuflady wiklinowe kosze to znakomite miejsce np. na warzywa i owoce.
Ażurowe drzwi szafy są nie tylko bardzo dekoracyjne, ale też praktyczne (zapewniają dostęp powietrza).
3. NA CAŁĄ ŚCIANĘ. Starannie przemyślana kuchenna zabudowa sięga od podłogi aż po sufit. Jej uzupełnieniem jest wyspa, która ma dokładnie taką samą szerokość jak biała wnęka pomiędzy szafkami (można więc odnieść wrażenie, jakby część zabudowy została po prostu wyjęta i ustawiona osobno). Błyszczące czerwone fronty z lakierowanej płyty MDF przyciągają wzrok, stanowiąc najbardziej kolorowy element otwartej części dziennej. W pojemnej zabudowie oprócz szafek zmieściła się większość urządzeń: piekarnik, kuchenka mikrofalowa, zabudowana lodówka oraz... pralka. W wyspie zainstalowano płytę grzejną, a nad nią - okap.
Spora część kuchennych zapasów i wyposażenia mieści się w dziewięciu pojemnych szufladach kuchennej wyspy.
Skomentuj:
Pojemne szafki, przepastne szuflady