Budowa Wnętrza Apetyczne jadalnie Apetyczne jadalnie Tekst: Katarzyna Kowalska Stylizacja: Dorota Karpińska, Monika Lewandowska/Phototapeta, Carmen Perez Zdjęcia: Monika Lewandowska/Phototapeta, Rafał Lipski 10-01-2012 09:30
Dom urządzono w stylu nawiązującym do wystroju wnętrz prowansalskich. Jest jasny, ciepły i przytulny. Zależnie od wielkości mieszkania lub domu mamy zwykle trzy możliwości urządzenia jadalni: przeznaczyć na nią osobne pomieszczenie, zaaranżować ją w pokoju dziennym albo w kuchni. Każdy z gospodarzy prezentowanych wnętrz wybrał inny wariant.
1 z 6 Dom urządzono w stylu nawiązującym do wystroju wnętrz prowansalskich. Jest jasny, ciepły i przytulny.
Otwórz galerię
(6)
2 z 6 Klimat jadalni tworzą dodatki - obrazy-zielniki, stylizowane lampy, kwiecista zastawa oraz... pięknie wyeksponowana kolekcja kłódek pana domu. 3 z 6 NA OSOBNOŚCI. W przestronnym mieszkaniu jadalnię urządzono w pokoju położonym tuż przy kuchni. Spora powierzchnia oraz odziedziczone po przodkach piękne meble z XIX wieku wystarczyły, by powstało wysmakowane wnętrze. Znakomicie zachowane sprzęty - stół, krzesła oraz kredens - są bogato rzeźbione. Żadne dodatkowe ozdoby nie były potrzebne, stąd minimalistycznie nowoczesna zasłona, oświetlenie i zastawa. 4 z 6 Prosta nowoczesna szafka nad stołem, zamykana taflą matowego szkła, jest prawie niewidoczna. To kolejny udany zabieg łączenia stylów. 5 z 6 W ANEKSIE. Miejsce do jedzenia zostało urządzone w dużej wnęce przylegającej do kuchni. Ponieważ pomieszczenie znajduje się od południowej strony, jest tu jasno i słonecznie - przez spore narożne okno wpada dużo światła. Aby ożywić stonowaną kolorystykę aneksu, gospodarze wybrali krzesła z obiciami w wesołe kolorowe pasy. Solidny stół dopasowano barwą do parkietu z drewna merbau ułożonego w jadalni i w przylegającym do niej pokoju dziennym. Po rozłożeniu swobodnie zasiądzie przy nim dziesięć osób. Na podłodze w kuchni położono kremowe płytki ceramiczne. 6 z 6 OTWARTA NA SALON. Jadalnię od reszty otwartego parteru w domku jednorodzinnym umownie oddzielają ażurowe schody i wąska ścianka pod nimi. Odmienne funkcje obu stref podkreśla kolorystyka - część wypoczynkową zaaranżowano w beżach i brązach, natomiast w aneksie jadalnym dominuje biel w ciepłym odcieniu. Koniec galerii zdjęć Dom urządzono w stylu nawiązującym do wystroju wnętrz prowansalskich. Jest jasny, ciepły i przytulny.
Klimat jadalni tworzą dodatki - obrazy-zielniki, stylizowane lampy, kwiecista zastawa oraz... pięknie wyeksponowana kolekcja kłódek pana domu.
NA OSOBNOŚCI. W przestronnym mieszkaniu jadalnię urządzono w pokoju położonym tuż przy kuchni. Spora powierzchnia oraz odziedziczone po przodkach piękne meble z XIX wieku wystarczyły, by powstało wysmakowane wnętrze. Znakomicie zachowane sprzęty - stół, krzesła oraz kredens - są bogato rzeźbione. Żadne dodatkowe ozdoby nie były potrzebne, stąd minimalistycznie nowoczesna zasłona, oświetlenie i zastawa.
Prosta nowoczesna szafka nad stołem, zamykana taflą matowego szkła, jest prawie niewidoczna. To kolejny udany zabieg łączenia stylów.
W ANEKSIE. Miejsce do jedzenia zostało urządzone w dużej wnęce przylegającej do kuchni. Ponieważ pomieszczenie znajduje się od południowej strony, jest tu jasno i słonecznie - przez spore narożne okno wpada dużo światła. Aby ożywić stonowaną kolorystykę aneksu, gospodarze wybrali krzesła z obiciami w wesołe kolorowe pasy. Solidny stół dopasowano barwą do parkietu z drewna merbau ułożonego w jadalni i w przylegającym do niej pokoju dziennym. Po rozłożeniu swobodnie zasiądzie przy nim dziesięć osób. Na podłodze w kuchni położono kremowe płytki ceramiczne.
OTWARTA NA SALON. Jadalnię od reszty otwartego parteru w domku jednorodzinnym umownie oddzielają ażurowe schody i wąska ścianka pod nimi. Odmienne funkcje obu stref podkreśla kolorystyka - część wypoczynkową zaaranżowano w beżach i brązach, natomiast w aneksie jadalnym dominuje biel w ciepłym odcieniu.
Skomentuj:
Apetyczne jadalnie