65,3 m kw. dla 3 osób: dużo więcej otwartej przestrzeni
Kupiliśmy mieszkanie w trakcie budowy, możemy więc jeszcze zdecydować o rozmieszczeniu ścian działowych. Zastanawiamy się nad otwarciem kuchni na pokój. Myślimy również o przeniesieniu jej na drugą stronę mieszkania i urządzeniu tam komfortowej strefy dziennej. jak ewentualnie przesłonić nieco kuchnię, by nie było widać jej części roboczej? Potrzebny jest także pokój dla syna i sypialnia dla nas. Karolina z Warszawy
Anna Malesińska
W kuchni zaplanowałam pojedynczy ciąg roboczy, a wnękę naprzeciwko przeznaczyłam na wysoką zabudowę. Tuż obok znajduje się jadalnia z dużym stołem, a po drugiej stronie wnętrza - kąt wypoczynkowy z kanapą, dwoma fotelami i stolikiem. Strefa dzienna została również otwarta na PRZEDPOKÓJ. W dawnej kuchni urządziłam Państwa sypialnię z dużym łóżkiem i obszerną szafą. W pokoju syna stoi łóżko, szafa oraz - przy oknie - biurko. ŁAZIENKA na planie wyjściowym jest na tyle przestronna, że mieszczą się w niej wszystkie niezbędne urządzenia: duża prostokątna wanna (180 x 75 cm), sedes, wbudowana w blat umywalka (szer. 60 cm), a przy drzwiach wejściowych - standardowa pralka (60 x 60 cm).
Rozwiązanie 2
Wioletta Sawczuk
Ciąg roboczy przesłania nietypowa, biegnąca skosem ścianka, która dzieli kuchenną wyspę na dwie części. Dzięki temu od strony KUCHNI powstał dodatkowy blat do pracy (pod nim jest miejsce na pojemne szafki), a od strony pokoju dziennego - wygodna półka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Główny ciąg kuchenny ma kształt litery L; jest na tyle długi, że swobodnie mieszczą się w nim wszystkie kuchenne urządzenia: lodówka (przy niej proponuję umieścić wysoką szafkę), narożny zlewozmywak oraz kuchenka. Pomiędzy urządzeniami znajdują się dość długie odcinki blatu umożliwiające wygodną pracę. W bliskim sąsiedztwie kuchni usytuowałam kąt jadalny z dużym owalnym stołem (w razie potrzeby można wybrać model rozkładany). Pozostałą przestrzeń części dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy z dużą kanapą, dwoma fotelami i stolikiem kawowym. Pokoje po drugiej stronie mieszkania - SYPIALNIA rodziców urządzona w dawnej kuchni oraz sąsiadujący z nią pokój syna - mają prawie taką samą wielkość. Oddziela je "przełamana" ściana, która w tych obydwu pomieszczeniach tworzy wnęki na szafy. Sporą szafę przeznaczoną na okrycia wierzchnie zaplanowałam też w przedpokoju, tuż przy drzwiach wejściowych do mieszkania. Naprzeciwko niej, przy ścianie oddzielającej przedpokój od kąta wypoczynkowego, proponuję zbudować system wąskich wnękowych regalików oraz szafek (wśród nich powinna się znaleźć szafka na obuwie). Łazienka została przebudowana. Jedna z jej ścian ma teraz łukowaty kształt. Na podłodze przy niej można ułożyć pas płytek ceramicznych o odmiennej barwie niż reszta posadzki - płytki te będą optycznym "przedłużeniem" skośnej ścianki osłaniającej kuchnię. W owalnej wnęce, która powstała w łazience, zaplanowałam wannę (180 x 75 cm); przy niej przyda się mały blacik na niezbędne przybory kąpielowe. Przy ścianie naprzeciw wanny umieściłam podwieszany sedes, a na wprost wejścia - umywalkę (szer. 60 cm) wbudowaną w długi blat. Pod nim jest ukryta pralka (60 x 60 cm).
- Więcej o: