Budowa Wnętrza Kuchnia: elektryczne sople Kuchnia: elektryczne sople Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski Projekt wnętrza: Katarzyna Kostewicz/Pracownia Projektowa Kos 10-01-2012 09:30
W kuchniach z niską zabudową oświetlenie podszafkowe trzeba zastąpić sufitowym. Modele wybrane do tego wnętrza nie tylko dobrze oświetlają blaty robocze, ale również - ze względu na ciekawą nowoczesną formę - są jego główną ozdobą. Dwa rzędy lamp wiszących, z długimi, przypominającymi sople oprawami z tworzywa sztucznego, zapewniają mocne punktowe oświetlenie miejsc do pracy (na wyspie oraz na blacie pod oknem). Emitowane przez nie światło nie zawsze jest wystarczające w dużej kuchni o powierzchni 28 m kw. Wtedy gospodarze korzystają z halogenów zainstalowanych w częściowo podwieszonym suficie. Oświetlenie wnętrza uzupełnia oryginalna lampa zwieszająca się nad stołem. Fragmenty ścian najbardziej narażone na zabrudzenie obłożono corianem (z tego trwałego i plastycznego materiału są też zrobione blaty). W kuchniach z niską zabudową oświetlenie podszafkowe trzeba zastąpić sufitowym. Modele wybrane do tego wnętrza nie tylko dobrze oświetlają blaty robocze, ale również - ze względu na ciekawą nowoczesną formę - są jego główną ozdobą.
1 z 4 W kuchniach z niską zabudową oświetlenie podszafkowe trzeba zastąpić sufitowym. Modele wybrane do tego wnętrza nie tylko dobrze oświetlają blaty robocze, ale również - ze względu na ciekawą nowoczesną formę - są jego główną ozdobą. Dwa rzędy lamp wiszących, z długimi, przypominającymi sople oprawami z tworzywa sztucznego, zapewniają mocne punktowe oświetlenie miejsc do pracy (na wyspie oraz na blacie pod oknem). Emitowane przez nie światło nie zawsze jest wystarczające w dużej kuchni o powierzchni 28 m kw. Wtedy gospodarze korzystają z halogenów zainstalowanych w częściowo podwieszonym suficie. Oświetlenie wnętrza uzupełnia oryginalna lampa zwieszająca się nad stołem. Fragmenty ścian najbardziej narażone na zabrudzenie obłożono corianem (z tego trwałego i plastycznego materiału są też zrobione blaty).
Otwórz galerię
(4)
2 z 4 Za wyspą od strony okna ustawiono stół do codziennych posiłków. Nad nim wisi lampa z tworzywa sztucznego z kompaktową świetlówką o mocy 8 W (w zupełności wystarczającej, bo świetlówki emitują jaśniejsze światło niż tradycyjne żarówki o tej samej mocy). 3 z 4 Rząd lamp wiszących oświetla blat długiej wyspy (uwaga: w nisko zwieszonych lampach halogenowych wystarczą żarówki o mocy 20 W). Pod blatem znajdują się pojemne schowki: od strony okna są to szuflady, a po przeciwnej, widocznej z części dziennej - półki zamykane bezuchwytowymi drzwiczkami. 4 z 4 Fronty szafek stojących zostały wykonane z lakierowanej na biało płyty MDF. Blaty są jasnokremowe; na taki sam kolor pomalowano ściany. Czarne oprawy lamp wprowadzają do wystroju element kontrastu, rozbijając dość jednolitą kolorystykę wnętrza. Koniec galerii zdjęć W kuchniach z niską zabudową oświetlenie podszafkowe trzeba zastąpić sufitowym. Modele wybrane do tego wnętrza nie tylko dobrze oświetlają blaty robocze, ale również - ze względu na ciekawą nowoczesną formę - są jego główną ozdobą. Dwa rzędy lamp wiszących, z długimi, przypominającymi sople oprawami z tworzywa sztucznego, zapewniają mocne punktowe oświetlenie miejsc do pracy (na wyspie oraz na blacie pod oknem). Emitowane przez nie światło nie zawsze jest wystarczające w dużej kuchni o powierzchni 28 m kw. Wtedy gospodarze korzystają z halogenów zainstalowanych w częściowo podwieszonym suficie. Oświetlenie wnętrza uzupełnia oryginalna lampa zwieszająca się nad stołem. Fragmenty ścian najbardziej narażone na zabrudzenie obłożono corianem (z tego trwałego i plastycznego materiału są też zrobione blaty).
Za wyspą od strony okna ustawiono stół do codziennych posiłków. Nad nim wisi lampa z tworzywa sztucznego z kompaktową świetlówką o mocy 8 W (w zupełności wystarczającej, bo świetlówki emitują jaśniejsze światło niż tradycyjne żarówki o tej samej mocy).
Rząd lamp wiszących oświetla blat długiej wyspy (uwaga: w nisko zwieszonych lampach halogenowych wystarczą żarówki o mocy 20 W). Pod blatem znajdują się pojemne schowki: od strony okna są to szuflady, a po przeciwnej, widocznej z części dziennej - półki zamykane bezuchwytowymi drzwiczkami.
Fronty szafek stojących zostały wykonane z lakierowanej na biało płyty MDF. Blaty są jasnokremowe; na taki sam kolor pomalowano ściany. Czarne oprawy lamp wprowadzają do wystroju element kontrastu, rozbijając dość jednolitą kolorystykę wnętrza.
Skomentuj:
Kuchnia: elektryczne sople