Budowa Wnętrza Łazienka w pigułce Łazienka w pigułce Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Magda Borowiak-Wróblewska, Sylwia Michalska-Pakieła/szybkiemetamorfozy.pl Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki 03-01-2012 12:30
PO ZMIANIE. W łazience znalazło się miejsce na urządzenia sanitarne, pralkę i pojemne schowki - wszystko na niespełna dwumetrowej powierzchni! Efekt pracy naszych projektantek dowodzi, że nawet najmniejsze wnętrze można urządzić i funkcjonalnie, i estetycznie. Lustro sięgające do sufitu sprawia, że odbijająca się w nim łazienka wydaje się dwukrotnie większa. Uwagę zwraca bateria o oryginalnym kształcie zainstalowana - ze względu na niezbyt szeroki blat - z boku umywalki, przy ścianie. W łazience znalazło się miejsce na urządzenia sanitarne, pralkę i pojemne schowki - wszystko na niespełna dwumetrowej powierzchni! Efekt pracy naszych projektantek dowodzi, że nawet najmniejsze wnętrze można urządzić i funkcjonalnie, i estetycznie.
1 z 6 PO ZMIANIE. W łazience znalazło się miejsce na urządzenia sanitarne, pralkę i pojemne schowki - wszystko na niespełna dwumetrowej powierzchni! Efekt pracy naszych projektantek dowodzi, że nawet najmniejsze wnętrze można urządzić i funkcjonalnie, i estetycznie. Lustro sięgające do sufitu sprawia, że odbijająca się w nim łazienka wydaje się dwukrotnie większa. Uwagę zwraca bateria o oryginalnym kształcie zainstalowana - ze względu na niezbyt szeroki blat - z boku umywalki, przy ścianie.
Otwórz galerię
(6)
2 z 6 PRZED ZMIANĄ. Z jednej strony była szafka z umywalką i sedes, z drugiej - mała wanna. Urządzenia zajmowały niemal całą powierzchnię, utrudniając poruszanie się po wnętrzu. Zmiany wymagał też niemodny już wystrój. 3 z 6 PO ZMIANIE. Szafki ułatwiły zaprowadzenie porządku. Zrobione na wymiar, umożliwiły wykorzystanie każdego wolnego skrawka przestrzeni (nad sedesem, pod sufitem oraz pod blatem). Ich fronty są z laminowanej płyty MDF w kolorze płytek, dzięki czemu wtapiają się w tło; ściany wyłożono dużymi (60 x 30 cm) płytami ceramicznymi w kremowym odcieniu. Lampki halogenowe zainstalowane pod górnymi szafkami i w podwieszanym suficie równomiernie oświetlają całe pomieszczenie - to jeden ze sprawdzonych sposobów na optyczne powiększenie wnętrza. Urządzenia narożne (sedes i kabina prysznicowa o wymiarach 80 x 80 cm) pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń w niewielkim pomieszczeniu. Dzięki przeniesieniu sedesu do narożnika można było zbudować sporą szafkę pod umywalkę; schowek ma przesuwne drzwi, bo tylko takie dają się tu otwierać. Blat z bejcowanego i olejowanego drewna jesionu nawiązuje barwą do terakoty na podłodze. Biegnie od ściany do ściany, w rogu poprowadzono go nad rezerwuarem. 4 z 6 PO ZMIANIE. Pralka szer. 40 cm, która przedtem stała w kuchni, zmieściła się w narożniku łazienki dzięki przesunięciu otworu drzwiowego. 5 z 6 PO ZMIANIE. Tradycyjne (rozwierane) skrzydła zastąpiono suwanymi, które od strony przedpokoju oklejono fototapetą z motywem starych drewnianych wrót. 6 z 6 PO ZMIANIE. Płytki ceramiczne w bladoróżowe kwiatowe wzory są jedynym dekoracyjnym elementem w tym czysto funkcjonalnym wnętrzu. Położono je tylko na jednej ścianie, za kabiną prysznicową; na większej powierzchni zdominowałyby to niewielkie pomieszczenie i w rezultacie - optycznie je pomniejszyły. Koniec galerii zdjęć PO ZMIANIE. W łazience znalazło się miejsce na urządzenia sanitarne, pralkę i pojemne schowki - wszystko na niespełna dwumetrowej powierzchni! Efekt pracy naszych projektantek dowodzi, że nawet najmniejsze wnętrze można urządzić i funkcjonalnie, i estetycznie. Lustro sięgające do sufitu sprawia, że odbijająca się w nim łazienka wydaje się dwukrotnie większa. Uwagę zwraca bateria o oryginalnym kształcie zainstalowana - ze względu na niezbyt szeroki blat - z boku umywalki, przy ścianie.
PRZED ZMIANĄ. Z jednej strony była szafka z umywalką i sedes, z drugiej - mała wanna. Urządzenia zajmowały niemal całą powierzchnię, utrudniając poruszanie się po wnętrzu. Zmiany wymagał też niemodny już wystrój.
PO ZMIANIE. Szafki ułatwiły zaprowadzenie porządku. Zrobione na wymiar, umożliwiły wykorzystanie każdego wolnego skrawka przestrzeni (nad sedesem, pod sufitem oraz pod blatem). Ich fronty są z laminowanej płyty MDF w kolorze płytek, dzięki czemu wtapiają się w tło; ściany wyłożono dużymi (60 x 30 cm) płytami ceramicznymi w kremowym odcieniu. Lampki halogenowe zainstalowane pod górnymi szafkami i w podwieszanym suficie równomiernie oświetlają całe pomieszczenie - to jeden ze sprawdzonych sposobów na optyczne powiększenie wnętrza. Urządzenia narożne (sedes i kabina prysznicowa o wymiarach 80 x 80 cm) pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń w niewielkim pomieszczeniu. Dzięki przeniesieniu sedesu do narożnika można było zbudować sporą szafkę pod umywalkę; schowek ma przesuwne drzwi, bo tylko takie dają się tu otwierać. Blat z bejcowanego i olejowanego drewna jesionu nawiązuje barwą do terakoty na podłodze. Biegnie od ściany do ściany, w rogu poprowadzono go nad rezerwuarem.
PO ZMIANIE. Pralka szer. 40 cm, która przedtem stała w kuchni, zmieściła się w narożniku łazienki dzięki przesunięciu otworu drzwiowego.
PO ZMIANIE. Tradycyjne (rozwierane) skrzydła zastąpiono suwanymi, które od strony przedpokoju oklejono fototapetą z motywem starych drewnianych wrót.
PO ZMIANIE. Płytki ceramiczne w bladoróżowe kwiatowe wzory są jedynym dekoracyjnym elementem w tym czysto funkcjonalnym wnętrzu. Położono je tylko na jednej ścianie, za kabiną prysznicową; na większej powierzchni zdominowałyby to niewielkie pomieszczenie i w rezultacie - optycznie je pomniejszyły.
Skomentuj:
Łazienka w pigułce