Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka w idealnym porządku

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski Projekt wnętrza: Anna Koszela

Funkcjonalna i estetyczna łazienka to połowa sukcesu. Aby zawsze wyglądała elegancko, musi w niej panować ład. Dlatego już na etapie projektowania trzeba pamiętać o schowkach.

W prezentowanej łazience na widoku stoi tylko kilka codziennie używanych kosmetyków w ładnych pojemnikach. Reszta potrzebnych rzeczy (między innymi zapas ręczników i detergentów) znajduje się w pojemnych szafkach. A tych, jak na pomieszczenie o powierzchni 4,5 m kw., jest całkiem sporo. Jak udało się je zmieścić?

Wykorzystano tu każdy wolny kawałek przestrzeni. Jedną z szafek umieszczono w często marnowanym miejscu, czyli pod umywalką. Już w niej sporo można schować, ale prawdziwie pojemna jest sięgająca od podłogi do sufitu szafa, którą zbudowano (na wymiar) we wnęce obok wanny. Z pożytkiem zagospodarowano również przestrzeń nad podwieszanym sedesem - w znajdującej się tam wnęce, która często pełni funkcję dekoracyjną, również przewidziano praktyczne schowki. Wbrew pozorom, meble do przechowywania nie przytłaczają wnętrza - ich gładkie, jasne fronty nie rzucają się bowiem w oczy.
    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienka w idealnym porządku