Łazienka w idealnym porządku

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski Projekt wnętrza: Anna Koszela

Funkcjonalna i estetyczna łazienka to połowa sukcesu. Aby zawsze wyglądała elegancko, musi w niej panować ład. Dlatego już na etapie projektowania trzeba pamiętać o schowkach.

LAZIENKA , WNETRZE
Aranżacje. Stalowy reling zamocowany na bocznej ścianie służy nie tylko jako podręczny wieszak na ręcznik, ale także jako uchwyt ułatwiający wychodzenie z wanny. Akcesoria potrzebne podczas kąpieli są trzymane we wnękowej półce zrobionej w ścianie naprzeciwko.
Fot. Rafał Lipski
W prezentowanej łazience na widoku stoi tylko kilka codziennie używanych kosmetyków w ładnych pojemnikach. Reszta potrzebnych rzeczy (między innymi zapas ręczników i detergentów) znajduje się w pojemnych szafkach. A tych, jak na pomieszczenie o powierzchni 4,5 m kw., jest całkiem sporo. Jak udało się je zmieścić?

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięWykorzystano tu każdy wolny kawałek przestrzeni. Jedną z szafek umieszczono w często marnowanym miejscu, czyli pod umywalką. Już w niej sporo można schować, ale prawdziwie pojemna jest sięgająca od podłogi do sufitu szafa, którą zbudowano (na wymiar) we wnęce obok wanny. Z pożytkiem zagospodarowano również przestrzeń nad podwieszanym sedesem - w znajdującej się tam wnęce, która często pełni funkcję dekoracyjną, również przewidziano praktyczne schowki. Wbrew pozorom, meble do przechowywania nie przytłaczają wnętrza - ich gładkie, jasne fronty nie rzucają się bowiem w oczy.

Zobacz także:

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Dekoracyjne lustra

Schowki dobrze zaprojektowane

Skomentuj:

Łazienka w idealnym porządku