Łazienka niemal idealna

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski Projekt wnętrza: Donata Jończyk

Idealnie byłoby, gdyby łazienka była trochę większa. Gospodyni jednak tak ją zaprojektowała, że zmieściło się wszystko, co trzeba. I to nie kosztem urody wnętrza.

WNETRZA , LAZIENKA
Projektowanie wnętrz. Łazienkę wykończono gresem do złudzenia przypominającym trawertyn (ma nawet tak samo jak ten kamień porowatą powierzchnię). Jednakowe płytki położone na ścianach i podłodze - to często stosowany trik optycznie powiększający wnętrze.
Fot. Rafał Lipski
Właścicielce zależało szczególnie na komfortowej kabinie prysznicowej. Gotowe modele były jednak albo zbyt duże do 3-metrowego zaledwie pomieszczenia, albo zbyt małe (a więc niewygodne). Postanowiła więc zrobić kabinę na wymiar, idealnie dopasowaną do wnętrza. Wymurowano zatem ściankę i zrezygnowano z typowego brodzika - woda spływa bezpośrednio do odpływu w podłodze.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięW ten sposób powstała obszerna kabina o wymiarach 152 x 90 cm. To rozwiązanie pozwoliło również zmniejszyć koszty - wydano znacznie mniej, niż byłoby trzeba na ściankę z hartowanego szkła i gotowy brodzik. W pozostałej części pomieszczenia zamontowano tylko podwieszany sedes i umywalkę osadzoną na blacie (również murowanym). W całym pomieszczeniu, także pod natryskiem, zainstalowano ogrzewanie podłogowe.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Jak powiększyć małą łazienkę?

Mały loft w wielkim mieście

Skomentuj:

Łazienka niemal idealna