Ciepły minimalizm - nowoczesne wnętrza pod Poznaniem
Proste formy i geometryczne bryły. Matowe wykończenia. Wszechobecna biel i szarość. Stając w progu domu pod Poznaniem, czujemy powiew nowoczesności. Architekt postanowił jednak przełamać sterylność stylu minimalistycznego drewnianą podłogą.
Właściciele domu od początku wiedzieli, jakie mają być ich wymarzone cztery kąty. – Choć zdaliśmy się na architekta, mieliśmy swoją wizję. Zależało nam na tym, by nasze wnętrza były naprawdę minimalistyczne. Białe ściany i matowe meble w tym samym kolorze miały być tłem dla grafitowych dodatków i elementów dekoracyjnych – zdradza Natalia Naskręt.
Inwestor skontaktował się z nami na etapie stanu surowego domu. Mogliśmy więc swobodnie wprowadzić zmiany i dopasować układy. Drobne korekty, których dokonaliśmy, poprawiły ostateczny kształt pomieszczeń
– mówi Marcin Kozierowski, architekt odpowiadający za projekt wnętrz z pracowni ZOKO architekci.
Kluczową rolę w tej realizacji odegrała podłoga. Musiała bowiem spełniać szereg wymagań. Właściciele zdecydowali się na ogrzewanie podłogowe. Niezwykle ważny był zatem jej aspekt użytkowy. – Rozważaliśmy tak naprawdę dwie opcje – drewno i podłogę żywiczną. Jednogłośnie stwierdziliśmy jednak, że deski są cieplejsze w odbiorze. Po konsultacji z ekspertem z salonu direct floor zdecydowaliśmy się na deski Scheucher Dąb Bianca w klasie Natur – mówi Natalia Naskręt.
Natalia Naskręt nie kryje zadowolenia ze swojego wyboru: - We wszystkich pomieszczeniach, oprócz łazienek, mamy tę samą, piękną i ciepłą podłogę. Jej duża, jednolita powierzchnia sprawia, że wszechobecna biel jest bardzo przyjemna w odbiorze. Dzieci biegają po domu boso. Nawet zimą podłoga jest ciepła. A jej pielęgnacja jest bardzo prosta.
Co jeszcze znalazło się w domu pod Poznaniem? Zajrzyjmy do środka.
Skomentuj:
Ciepły minimalizm - nowoczesne wnętrza pod Poznaniem