Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Eklektyczne wnętrza domu z oryginalnym kolorem taupe

red.

Zaglądamy do wnętrz domu w Krakowie. Budynek wymagał remontu, a trudne przestrzenie stanowiły dodatkowe wyzwanie. Nie obyło się bez burzenia ścian, poszerzania otworów i przeróbek instalacji. W ich efekcie powstała eklektyczna przestrzeń w nowoczesnej, a jednocześnie swobodnej konwencji.

Powierzchnia domu, ok. 125 m kw., rozkłada się na 3 piętra, tworząc dość wąskie, małe pokoje. Podczas remontu i ograniczonego budżetu trzeba było wykrzesać z niego jak najwięcej. Największym wyzwaniem i sukcesem zarazem była przemiana przestrzeni jadalnianej, gdzie podłoga była na kilku poziomach, tworząc jednocześnie strop nad schodami. Nie dało się tego zmienić, trzeba było jakoś obudować. W ten sposób powstała ukryta spiżarka oraz komoda na kuchenną zastawę. Salon również nie był łatwą przestrzenią do zaprojektowania. Wąski i długi, z wieloma oknami, które jeszcze bardziej go wydłużały. Oprócz poszerzenia otworu drzwiowego do dwuskrzydłowego, zastosowano symetryczną zabudowę na obu krótszych ścianach, która optycznie poszerza pokój.

Przestrzeń domu zainspirowała architekt do aranżacji go w stylu eklektycznym, który łączy w sobie klimaty glamour, art déco i modern. Graficzne wzory, lśniące dodatki i migoczące kryształy plus symetria. Wnętrza ubrano w beże, szarości i oryginalny kolor taupe, które w zestawieniu z bielą i drewnianym parkietem, wydobyły potencjał aranżacji.

− Pomysł na klimat domu trochę narzuciła istniejąca klatka schodowa z dębowymi stopniami i kutą barierką – opowiada Karolina Perih-Kamecka, architekt z Perihdesign Studio Projektowe. – Nie usuwaliśmy również starej dębowej jodełki, która została jedynie wycyklinowana. Ponieważ lubię zarówno wnętrza nowoczesne, jak klasyczne, a zwłaszcza te amerykańskie, postanowiłam jakoś to wszystko połączyć – dodaje.

Skomentuj:

Eklektyczne wnętrza domu z oryginalnym kolorem taupe