Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w Kobylance - nowoczesne oblicze domu na wsi

red.

Ten dom na wsi nie należy do typowych. Przede wszystkim dlatego, że powstał w nowoczesnym stylu minimalistycznym. Pisały o nim już takie tytuły jak włoska edycja magazynu "Elle Decoration".

Kobylanka, obrzeża Szczecina, typowe osiedle domów jednorodzinnych zaprojektowanych w tzw. stylu dworkowym, a pośród nich dom inny niż wszystkie, przywodzący na myśl „nowoczesną stodołę”. Jest niewielki, kompaktowy i energooszczędny. Dom w Kobylance to projekt, który łączy lokalną tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami. Został zaprojektowany przez małżeństwo szczecińskich architektów Annę i Krzysztofa Paszkowskich-Thurow. 

Architekci wprowadzili innowacyjne rozwiązanie -  jednorodne poszycie dachu i elewacji wykonane z łupka. "W Europie Zachodniej jest to rozwiązanie dość popularne, jednak na naszym rynku stanowi raczej wyjątek" - mówią architekci. Kontrast stanowią białe ściany szczytowe, a dynamiczne wycięcie ściany południowej tworzy zadaszenie nad tarasem. Bryła domu stanowi barierę między nieciekawą zabudową osiedla a ogrodem.

Wnętrza dostosowane do potrzeb

Dom powstał dla rodziny z małymi dziećmi, autorzy projektu uwzględnili ich potrzeby. Anna projektując wnętrza, odwołała się do charakteru właścicieli, ich pracy zawodowej związanej z ogrodami oraz licznych podróży: zastosowała surowe, naturalne materiały. Na podłogach znajduje się otwartoporowy trawertyn bez warstwy impregnacji oraz olejowane dębowe deski.

Kuchnia została otwarta na salon i wykończona w taki sposób, aby tworzyć integralną część z resztą przyjętych rozwiązań. Piękne dywanowe schody wykończono w drewnie. Łazienka natomiast, odwołując się do licznych podróży właścicieli domu, przywodzi na myśl łaźnię turecką. Zaplanowana została w czarnym marmurze, tworząc nowoczesny i orientalny zarazem klimat.

Dom ten zdecydowanie zasługuje na uwagę. Jego zalety już doceniły zagraniczne media. O realizacji można przeczytać na stronie włoskiego wydania magazynu "Elle Decoration" czy na portalu Archdaily.

Projekt: annathurow.pl

Skomentuj:

Dom w Kobylance - nowoczesne oblicze domu na wsi