Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Czas aluminium

sponsorowany
MB-SKYLINE - ALUPROF

Kochają je architekci, marzą o nich inwestorzy. Są symbolem nowoczesności i luksusu. Wielkie przeszklenia nadają bryle budynku lekkości i znakomicie rozświetlają pomieszczenia w środku.

Współczesna architek­tura pokochała duże przeszklenia. Nic dziw­nego, ogromne szklane tafle nadają wnętrzom lekkość ,nowoczesny „loftowy” wygląd i pozwalają cieszyć się dużą ilością światła dziennego. Ale od takich okien i drzwi wy­magamy więcej niż od „zwykłych” przeszkleń. Przede wszystkim liczy się ich energoo­szczędność. To ważne, bo według niektó­rych danych przez dobór niewłaściwych okien tracimy nawet 36 proc. ciepła! By zapobiec tak dużym stratom ener­getycznym warto zastosować dwa tri­ki – wielkopowierzchniowe przeszklenia projektować od strony południowej lub południowo-zachodniej, a przede wszyst­kim montować okna energooszczędne.

Tu świetnie sprawdza się aluminiowa stolarka okienna. – Jeszcze kilka lat temu panowało przekonanie, że aluminium jako metal jest materiałem zimnym, któ­ry w naszej strefie klimatycznej nie jest odpowiednim produktem dla budowni­ctwa mieszkaniowego

przyznaje Boże¬na Ryszka, kierownik Działu Marketingu i PR ALUPROF S.A, lidera na rynku alu¬miniowych systemów budowlanych

Obecne zaawansowane technologie pozwalają na zastosowanie przy produkcji ślusarki aluminiowej specjalne­go poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. W przestrzeni pomiędzy prze­kładkami montowane są często dodatko­we przegrody lub wkłady z materiałów o niskiej przewodności cieplnej, np. spie­niony polietylen czy aerożel, który jest materiałem o doskonałych właściwoś­ciach izolujących. ALUPROF to także pierwsza na świecie firma, która zastosowała aero­żel w systemie okienno-drzwiowym

tłumaczy Bożena Ryszka.

Tego rodzaju innowacyjne metody przyniosły efekty. Prestiżowy międzynarodowy nie­miecki Instytut Domów Pasywnych PHI przyznał certyfikat wysokiej energoo­szczędności dla okien MB-104 Passive.

ESTETYKA

Przeszklenia panoramiczne najlepiej tworzyć z okien o wąskich profilach. Pod tym względem aluminium bije swoich konkurentów na głowę. Jego właściwości sprawiają bowiem, że konstrukcje okien nie wymagają dodatkowych wzmocnień ze stali. Profile okienne mogą więc być wąskie, co podnosi ich estetykę. Jedno­cześnie są bardzo wytrzymałe – na przykład skrzyd­ło szklanych drzwi tarasowych MB-SKYLINE może mieć wysokość 4 metrów i wa­żyć aż 750 kg.

MB-SKYLINE - ALUPROF

Aluminium to także twardy orzech do zgryzienia dla włamywaczy. – Dzięki zastosowaniu odpornych konstrukcji aluminiowych wraz ze szkłem anty­włamaniowym nasze okna stanowią przeszkodę trudną do pokonania dla niepożądanych gości. Istnieje również możliwość zastosowania specjalnych elementów antywyważeniowych oraz okuć przeznaczone specjalnie do tego typu konstrukcji

mówi Bożena Ryszka.

STOP PRZEGRZANIU

Wiele osób zastanawia się, czy wielkie przeszklenia nie prowadzą do nadmier­nego ogrzania powietrza latem. Dlate­go już na etapie budowy czy wymiany okien warto pomyśleć o montażu od­powiednich rolet, żaluzji fasadowych czy okiennic.

Firma Aluprof stworzyła zaawan­sowany technologicznie system ro­let nastawnych SKB Storyterm, które mają doskonałe parametry technicz­ne i przemyślaną konstrukcję. Ich największą zaletą są jednak świetne właściwości termiczne. Gwarantuje to specjalnie zaprojektowany i wy­produkowany materiał, który wyróż­nia nadzwyczaj wysoki współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie 0,40 W/m². Dzięki temu poprawa bi­lansu energetycznego budynku jest na najwyższym poziomie.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Wybierajcie świadomie - dla siebie i dla planety!
Kompletny system dachowy i Gwarancja Systemowa – optymalna oferta dla każdego inwestora
Czy tanie baterie łazienkowe mogą być dobre?

Skomentuj:

Czas aluminium

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej