Artykuł sponsorowany

 • Okno GREENVIEW mają system topSafe, który podnosi bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe okien.

  Wybierz okna dachowe zaprojektowane z myślą o Twoich potrzebach!

  Nowa generacja okien GREENVIEW oferuje najwyższy standard zarówno pod względem funkcjonalności, estetyki, jak i zrównoważonego podejścia do środowiska. Dźwiękoszczelność, łatwość utrzymania w czystości czy oszczędność energii to tylko kilka zalet, które przemawiają za tym innowacyjnym produktem. Który jednak z tak szerokiej gamy modeli będzie najbardziej pasował do Twojego wnętrza? Przekonajmy się!

 • BiDi Multisensor APP

  Nice wprowadza wielofunkcyje czujnki BiDi-Multi Sensor: rewolucję w zarządzaniu inteligentnym domem

  Innowacyjny, wielofunkcyjny czujnik zwiększa komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną w inteligentnych domach.

 • Sezonowe prace w domu i ogrodzie – kalendarz obowiązków

  Sezonowe prace w domu i ogrodzie – kalendarz obowiązków

  Wiosna to czas, kiedy cały świat budzi się do życia. Ty również czujesz, że wypełnia Cię energia do działania? Doskonale! Możesz to wykorzystać, przystępując do sezonowych prac w domu i w ogrodzie.

 • Lampowentylatory nadają się zarówno do kuchni, salonu, jak i do sypialni.

  Lampowentylatory - sprytne rozwiązanie na upały

  Lampowentylatory to urządzenia, które jak wskazuje nazwa, łączą w sobie funkcje wentylatora podsufitowego oraz lampy. Posiadają wiele zalet - są znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjna klimatyzacja. Jednocześnie mogą stanowić element dekoracyjny we wnętrzu.

 • Zalety i wady stosowania grzejników aluminiowych

  Zalety i wady stosowania grzejników aluminiowych

  Wybór odpowiedniego systemu grzewczego jest kluczowym elementem zapewniającym komfort i efektywność energetyczną naszych domów oraz miejsc pracy. Wśród różnych dostępnych opcji, grzejniki aluminiowe zyskały na popularności dzięki swoim unikalnym właściwościom i nowoczesnemu designowi. Jednak, jak każdy produkt, posiadają zarówno zalety, jak i wady, które warto dokładnie przeanalizować przed podjęciem decyzji o ich instalacji.

 • Panele ścienne w łazience i kuchni! Szybki efekt-wyjątkowa trwałość!
 • Listwy Przypodłogowe – Kropka nad „i” przy Wykończeniu Wnętrz

  Listwy Przypodłogowe – Kropka nad „i” przy Wykończeniu Wnętrz

  Listwy przypodłogowe to nieodłączny element wykończenia wnętrz, który dodaje pomieszczeniom elegancji i estetyki. Nowoczesne rozwiązania dostępne na rynku oferują szerokie możliwości wyboru, ale zdecydowaną królową wśród listew jest nowa generacja elastycznych listew przypodłogowych – Alpha.

 • Klimatyzator LG ARTCOOL Gallery LCD

  Klimatyzator jak dzieło sztuki

  Wraz z postępem technologicznym, coraz chętniej sięgamy po wielofunkcyjne elementy wystroju wnętrz. Nowoczesne klimatyzatory LG nie tylko chłodzą i ogrzewają pomieszczenia. Pełnią również rolę stylowych dodatków.

 • Zdjęcie  1. Dzięki połączeniu drewna i aluminium konstrukcje okien okna Innoview mogą być wykonane nawet do wysokości 2,8 m.

  Okna FAKRO INNOVIEW dopasowane do każdego wnętrza!

  Pod własnym dachem lubimy otaczać się naturą, światłem i pięknem. Z oknami INNOVIEW wypełnisz cały dom dobrą energią!

 • Mur jedno- czy trójwarstwowy - które rozwiązanie wybrać?

  Mur jedno- czy trójwarstwowy: które rozwiązanie wybrać?

  Budowa domu to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu wielu osób. Jednym z kluczowych wyborów, przed którym stają inwestorzy, jest decyzja o rodzaju konstrukcji ścian zewnętrznych. Na rynku dostępne są różne technologie, w tym mur jedno- i trójwarstwowy, a wybór ten ma istotne znaczenie zarówno dla kosztów budowy, jak i dla komfortu użytkowania budynku. Każda z technologii ma swoje zalety, które warto dokładnie przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 • Dom z Lindab Rainline

  Jaką rynnę wybrać do nowoczesnego domu?

  Systemy rynnowe to często niedoceniane przez użytkowników elementy zewnętrznego wyposażenia domu. Niesłusznie! Pełnią one niezwykle ważną rolę – odprowadzają wodę z dachu, chronią elewację budynku przed wilgocią, a także są estetycznym wykończeniem, dopełniającym bryłę budynku.

 • Po lewej - drzwi chowane w ścianę / po prawej rozwierane

  Drzwi rozwierane ukryte i przesuwne chowane w ścianę. Kiedy jakie wybrać i dlaczego warto?

  Wybór między drzwiami ukrytymi a chowanymi w ścianę zależy głównie od specyfiki wnętrza i indywidualnych potrzeb. Drzwi rozwierane ukryte są doskonałe dla osób, które cenią estetykę i dyskrecję, tworząc jednolite i eleganckie wnętrze. Z kolei drzwi przesuwne chowane w ścianę są idealne dla tych, którzy potrzebują maksymalnej funkcjonalności i oszczędności miejsca.

 • Blachodachówka modułowa Tamara

  Blachodachówka modułowa Tamara idealna do pokrycia dachów o skomplikowanej połaci

  Wybierając pokrycie dachowe, musimy mieć na uwadze nie tylko takie cechy jak estetyka, czy też funkcjonalność, ale również kształt dachu i więźby, którą ma ono pokryć. Niektóre produkty dostępne na rynku pokryć dachowych dostosowane są do krycia dachów o nieco bardziej skomplikowanych kształtach niż te standardowe. Podpowiadamy, czym najlepiej pokryć dach o skomplikowanej połaci, aby nie tylko przez lata spełniał swoją rolę, ale również przykuwał wzrok, zachwycając nienaruszonym i estetycznym wyglądem.

 • Instalatorzy i instalacje pomp ciepła

  Lista ZUM. O co to całe zamieszanie?

  Dlaczego zmniejszyła się liczba urządzeń na Liście ZUM, czym jest HP Keymark i dlaczego jest gwarancją jakości urządzeń grzewczych.

 • Bezpieczeństwo i niezawodność – inwestycja na lata

  Ogrzewanie, chłodzenie i ciepła woda użytkowa w jednym urządzeniu? Sprawdź czy to możliwe!

  Mając własny dom, wiesz dokładnie, jak ważne jest to, by zapewnić w nim odpowiedni mikroklimat, czyli taki, który jest zawsze dostosowany do Twoich potrzeb i do tego, jaka aura panuje na dworze. To tym bardziej istotne, że klimat środkowoeuropejski jest bardzo zmienny, czasem całkiem nieprzewidywalny. Najważniejsze więc, żeby w chłodnej porze efektywnie się ogrzać, a gdy na dworze skwarno - przyjemnie schłodzić. A jakby jeszcze zagwarantować to sobie bez żadnego wysiłku, w pełni bezobsługowo! Na te wyzwania odpowiadają pompy ciepła, które nie tylko nie wymagają Twojej ingerencji, ale i w ramach jednego urządzenia dostarczają to, co najważniejsze - ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową. Przekonaj się!

 • SUPAFLO – wylewka na poziomie

  SUPAFLO – wylewka na poziomie

  Układanie wylewki tradycyjnymi metodami bywa czasochłonne, a efekt nie zawsze jest zadowalający. Warto w tej sytuacji rozważyć innowacyjny podkład podłogowy SUPAFLO z oferty Cemex – jednego z czołowych producentów cementu i betonu na świecie.

 • Zmiękczacze, odżelaziacze, demineralizatory - do czego służą?

  Zmiękczacze, odżelaziacze, demineralizatory - do czego służą?

  Zmiękczacze, odżelaziacze i demineralizatory to urządzenia stosowane w procesie filtracji wody, Ich zadanie jest proste – dostarczenie wysokiej jakości cieczy do domów czy zakładów przemysłowych. Każde z tych urządzeń posiada specyficzne właściwości i jest przeznaczone do usuwania określonych rodzajów zanieczyszczeń z wody.

 • Pulsator

  INTUIS - Nowa era w ogrzewaniu domowym. Francuski kocioł Pulsacyjny Pulsator

  Nowoczesna technologia pulsacyjnego spalania gazu zapewnia oszczędności na poziomie nawet 15%, a także nie wymaga częstej konserwacji. Trwałość, efektywność i ekologia to główne atuty tych urządzeń.

 • Z daleka od zgiełku - okna pionowe

  Z daleka od miejskiego zgiełku

  Uciekając od miejskiego zgiełku szukamy miejsc, które pozwolą nam odnaleźć spokój oraz harmonię w codziennym życiu. Las, widok na góry oraz cisza, którą przerywa jedynie śpiew ptaków – to prawdziwa odskocznia od betonowej dżungli. Do tego powrót do korzeni, czyli dom, w którym będzie dominowało ciepło, elegancja i historia. Styl dworkowy idealnie wkomponuje się nie tylko w otaczając krajobraz, ale stanie się dla nas bastionem spokoju oferującym piękne widoki oraz komfortowe życie w zgodzie z naturą.

 • Czy warto kupić gotowy projekt domu?
 • Szymon Marciniak ambasadorem marki Aluprof. Międzynarodowy sędzia piłkarski wesprze działania marketingowe lidera rynku systemów aluminiowych

  Szymon Marciniak ambasadorem marki Aluprof. Międzynarodowy sędzia piłkarski wesprze działania marketingowe lidera rynku systemów aluminiowych

  Szymon Marciniak, międzynarodowy sędzia piłkarski, został ambasadorem marki Aluprof – dostawcy innowacyjnych systemów aluminiowych przeznaczonych do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych. Nawiązanie współpracy z arbitrem to część szerszej strategii spółki, w ramach której chce ona jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na zagranicznych rynkach i popularyzować zasady zrównoważonego budownictwa oraz potrzebę troski o środowisko naturalne. Częścią działań promocyjnych, które wesprze Szymon Marciniak, będzie międzynarodowa kampania „Panuj nad klimatem, panuj nad kosztami” skupiająca się na kwestii efektywności energetycznej budynków i korzyści, jakie niesie ona dla klimatu i inwestorów.

 • Kontroluj światło dzienne na poddaszu

  Kontroluj światło dzienne na poddaszu

  Wraz ze zbliżającym się latem, utrzymanie chłodu i komfortu w domu staje się najwyższym priorytetem. Rosnące temperatury mogą zamienić przestrzeń mieszkalną w…piekarnik i zwiększyć rachunki za energię przez nadmierne korzystanie z klimatyzacji. Można temu zaradzić w prosty sposób – zatrzymać słońce na zewnątrz stosując odpowiednie przesłony na okna. Przykładem są solarne markizy zaciemniające SSS VELUX, które chronią przed nagrzewaniem i dodatkowo zaciemniają wnętrze, tworząc przyjemny klimat.

 • VELUX Budowlaną Marką Roku 2024

  VELUX Budowlaną Marką Roku 2024

  Firma VELUX Polska otrzymała tytuł Srebrnej Budowlanej Marki Roku 2024 w kategorii okna dachowe. To prestiżowe wyróżnienie przyznano w oparciu o wskazania przez wykonawców, najlepszych materiałów budowlanych. Nagrodę w imieniu VELUX Polska odebrała Aleksandra Stępniak, Public Affairs Manager.

 • Szambo betonowe - co to jest i jak działa?

  Szambo betonowe - co to jest i jak działa?

  Szambo betonowe to podziemny zbiornik wykonany z betonu, przeznaczony do gromadzenia i przechowywania ścieków z gospodarstw domowych, które nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej. Jest to popularne rozwiązanie, szczególnie w miejscach, gdzie dostęp do kanalizacji jest ograniczony.

 • Dachówka cementowa Kioto

  Oto dachówka KIOTO. Jedyna taka cementowa!

  Dachówka cementowa KIOTO to nowa jakość na rynku – jedyna taka, modna alternatywa dla dachówki płaskiej. Nowatorska pod względem designu, stworzona z pasją i największą precyzją, zachwyca pod każdym względem.

 • Generalny remont starego domu - na co zwrócić szczególną uwagę?

  Generalny remont starego domu - na co zwrócić szczególną uwagę?

  Generalny remont starego domu to złożony proces, który w wielu przypadkach pozwala na efektywne przywrócenie nieruchomości do jej stanu pierwotnego. O zakresie prac z tym związanych decyduje przede wszystkim obecna kondycja budynku, dlatego warto poddać go szczegółowej ekspertyzie i badaniom. Odpowiedniej oceny wymagają zarówno fundamenty, konstrukcja nośna, dach czy ściany, jak i poszczególne instalacje i izolacje. Jeżeli ich stan techniczny jest stosunkowo dobry, wielu kosztownych prac można uniknąć. Remont generalny wymaga jednak nie tylko starannego przygotowania, ale tez kompetentnie zrealizowanych prac wykonawczych.

 • Płyty Stargres Pietra Serena cream 60x60

  Zewnętrzne płyty gresowe – sposób na stylową przestrzeń wokół domu

  Bez względu na to, czy myślimy o tarasie, podjeździe czy otoczeniu basenu – nawierzchnia wokół domu spełnia wiele ról i zadbanie o jej funkcjonalność, trwałość i wysoką estetykę to podstawa podczas projektowania każdego rodzaju przestrzeni. Wybierając materiał nawierzchniowy zwróćmy zatem uwagę nie tylko na jego wygląd, ale też parametry użytkowe i techniczne. Przykładem rozwiązania, które pozwala uzyskać atrakcyjny efekt wizualny, są łatwe w utrzymaniu i wyjątkowo odporne na uszkodzenia oraz czynniki atmosferyczne gresowe płyty zewnętrzne. Dlaczego warto je zastosować i czym wyróżniają się na tle innych materiałów wyjaśnia Benedykt Kawęcki, architekt krajobrazu i właściciel pracowni projektowej AKBK, który regularnie wykorzystuje je w swoich realizacjach.

 • Technika grzewcza: po tych cechach poznasz firmy warte uwagi!

  Technika grzewcza: po tych cechach poznasz firmy warte uwagi!

  Znalezienie godnego zaufania producenta artykułów techniki grzewczej jest kluczowe dla każdego, kto planuje przygotowanie lub modernizację systemu grzewczego. Wysoka jakość produktów, innowacyjne rozwiązania oraz kompleksowa oferta to cechy, które wyróżniają najlepszych. Jak ich rozpoznać? W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

 • Kiedy warto kupić agregat malarski?

  Kiedy warto kupić agregat malarski?

  Zakup agregatu malarskiego to decyzja, która może znacząco wpłynąć na efektywność i jakość prac nie tylko w firmach budowlanych, ale także podczas domowych remontów. W tym artykule przeanalizujemy, kiedy tego typu urządzenie staje się wartym wydatku narzędziem oraz jakie korzyści przynosi w różnych sytuacjach.

 • Jeśli wychodząc z domu zapomnieliśmy zamknąć okna dachowe, możemy to zrobić nawet z pracy pod warunkiem że mamy okna dachowe w wersji sterowanej elektrycznie.

  Jak urządzić poddasze z elektrycznymi oknami dachowymi?

  Lubimy żyć coraz wygodniej. Otaczamy się zautomatyzowanymi sprzętami, obsługujemy domową instalację grzewczą za pomocą pilota czy smartfona. Stolarka otworowa nie pozostaje w tyle – okna dachowe mają znakomicie przemyślane systemy sterowania elektrycznego.