Artykuł sponsorowany

 • Skuteczna ochrona przed osuwaniem sie zalegajacego sniegu i lodu

  Jakie rozwiązania skutecznie chronią przed osuwaniem się zalegającego śniegu i lodu z dachu?

  Gromadzący się zimą na dachach naszych domów śnieg, choć często wygląda on bardzo malowniczo, to stwarza jednak realny problem. Osuwając się bowiem z połaci jest w stanie uszkodzić elementy orynnowania, połamać ogrodowe rośliny, a nawet spaść na osoby znajdujące się w pobliżu domu. Przed wymienionymi zagrożeniami zabezpieczą nas jednak odpowiednie systemy przeciwśniegowe. Jakie rozwiązania skutecznie ochronią przed niebezpieczeństwami związanymi z osuwaniem się zalegającego śniegu i lodu z dachu?

 • Poznaj bliżej końcówki kablowe

  Poznaj bliżej końcówki kablowe

  Instalacja elektryczna jest układem kabli i przewodów wraz z osprzętem, aparaturą rozdzielczą, sterowniczą, układami pomiarowo-rozliczeniowymi, urządzeniami ochronnymi, zabezpieczającymi i uziemieniami. Istotnym elementem każdej instalacji elektrycznej są we właściwy, solidny sposób wykonane połączenia, których bardzo ważną część stanowią końcówki kablowe. Jakie jest podstawowe zadanie końcówek kablowych? Jak można je klasyfikować? Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

 • Budowa i wykończenie domu lub mieszkania w Warszawie – gdzie szukać materiałów?

  Budowa i wykończenie domu lub mieszkania w Warszawie – gdzie szukać materiałów?

  Budowa własnego domu czy wykończenie mieszkania, remont oraz urządzanie wnętrz - wszystko to stanowi zawsze czasochłonne zadanie, także dla mieszkańców Warszawy i okolic. Choć stolica oferuje ogrom możliwości pod tym względem, łatwo się pogubić w gąszczu informacji. Sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze sklepy meblowe czy składy budowlane w Warszawie!

 • Dobry prawnik prawa budowlanego. Jak znaleźć prawdziwego specjalistę?

  Dobry prawnik prawa budowlanego. Jak znaleźć prawdziwego specjalistę?

  Pomoc prawnika prawa budowlanego bywa koniecznością w wielu sytuacjach. Zarówno duże, średnie i małe przedsiębiorstwa, organy administracji, jak i osoby fizyczne, mogą napotkać pewne problemy np. na etapie zawierania umów, załatwiania formalności, czy podczas uzyskiwania pozwolenia na budowę. W wielu przypadkach wsparcie specjalisty okazuje się wręcz niezbędne. Jak wybrać odpowiedniego prawnika z tej dziedziny?

 • UPS do pieca z wbudowanym akumulatorem

  UPS do pieca z wbudowanym akumulatorem

  Zasilacze awaryjne UPS (modele SINUS UPS) z wbudowanym akumulatorem pełnią istotną rolę w całej instalacji centralnego ogrzewania m.in. chronią instalację przed awarią. W momencie zaniku prądu dochodzi np. do wyłączenia pompy obiegowej rozpalonego kominka z płaszczem wodnym, która nie pozwala na obieg ciepłej wody. W konsekwencji nagrzewa się woda, co może doprowadzić do rozsadzenia instalacji. Skutecznym rozwiązaniem zapobiegającym takim sytuacjom jest właśnie dobór odpowiedniego zasilacza awaryjnego.

 • Okno PAVA – stworzone dla energii

  Okno PAVA – stworzone dla energii

  W temacie okien PVC powiedziano już wszystko? Zdecydowanie nie! OKNOPLAST przedstawia nowość – model PAVA, połączenie nowoczesnej technologii, designu i wysokiej energooszczędności. W kontekście rosnących kosztów prądu i ogrzewania, okno o wysokiej izolacyjności to zysk na cieple i na wydatkach.

 • Czym jest magazynowanie energii i jakie magazyny energii są wykorzystywane w fotowoltaice?

  Czym jest magazynowanie energii i jakie magazyny energii są wykorzystywane w fotowoltaice?

  Magazynowanie energii to proces przechowywania energii, aby można ją było wykorzystać w późniejszym czasie. Istnieje wiele sposobów na przechowywanie energii, w tym przy użyciu akumulatorów, kół zamachowych i sprężonego powietrza. Magazynowanie energii jest często wykorzystywane do zapewnienia zasilania podczas przerw w dostawie prądu lub w innych okresach, gdy energia elektryczna nie jest dostępna.

 • Jak zmniejszyć rachunki za energię i zaoszczędzić? – kluczowe kroki

  Jak zmniejszyć rachunki za energię i zaoszczędzić? – kluczowe kroki

  Kryzys energetyczny spowodował wejście w trwałą tendencję zwiększonych kosztów nośników energii, co przekłada się na wzrost wydatków na ogrzewanie budynków. Jak chronić domowe budżety i obniżyć rachunki za energię?

 • Wysokowydajne szkło

  Wysokowydajne szkło, czyli odpowiedź na energetyczne wyzwania współczesnośći

  Do sięgania po energooszczędne rozwiązania w trakcie budowy czy modernizacji domu skłaniają nas nie tylko unijne wymogi, ale też coraz mniejsza dostępność surowców czy drożejąca energia. Dlatego niesłabnącą popularnością w zrównoważonym budownictwie cieszy się dziś szkło z powłoką niskoemisyjną. Jego wysokie parametry termoizolacyjne sprzyjają ochronie klimatu poprzez ograniczenie zapotrzebowania obiektów na energię niezbędną do ogrzania i doświetlenia wnętrz. Niezależnie od rodzaju inwestycji warto postawić na wysokowydajne pakiety szybowe. Wszak „eko” należy się każdemu z nas!

 • Czym pomalować drewniany domek letniskowy?

  Czym pomalować drewniany domek letniskowy?

  Wiele osób na samym początku swojej przygody z wypoczynkiem poza miastem zastanawia się nad tym, czym pomalować drewniany domek letniskowy. Sklepowe półki uginają się od nadmiaru produktów służących, przynajmniej pozornie, do tego właśnie zastosowania. Tak naprawdę jednak ich specyfika oraz przeznaczenia są zupełnie różne, podobnie jak wymagania związane z ich aplikacją. Czym pokryć domek letniskowy, aby wyglądał pięknie i zachował swoją estetykę na lata? Odpowiadamy!

 • Okno DXW

  Okna do płaskich dachów w wielkomiejskim wydaniu

  W pobliżu centrum Chicago, trzeciego co do wielkości miasta w Stanach Zjednoczonych, stoi budynek z dużym, otwartym tarasem. Mieszkańcy tego miasta, będącego ostoją biznesu, kultury i nauki dbają o jego ogólny wizerunek i inwestują w rozwiązania, zapewniające najwyższą jakość i dopasowanie do otoczenia, w którym funkcjonują.

 • 5 powodów, dla których warto zainwestować w okna drewniano – aluminiowe

  5 powodów, dla których warto zainwestować w okna drewniano – aluminiowe

  Niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami nowoczesnych, czy może klasycznych rozwiązań architektonicznych, warto przy wyborze stolarki otworowej postawić na okna drewniano-aluminiowe. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i wzorniczych. Poniżej przedstawiamy aż 5 powodów, dla których warto zainwestować w tego typu okna. Sprawdź, co takiego mają w sobie okna łączące wytrzymałość aluminium oraz styl i ciepło drewna!

 • System rynnowy Bryza Stal

  Czyszczenie i konserwacja systemu rynnowego

  System rynnowy przede wszystkim musi być drożny. W przeciwnym razie przestanie on odprowadzać wodę deszczową i przeleje się ona przez rynny. Może to spowodować uszkodzenie tynku i ścian.

 • Instalacja fotowoltaiki z Orange – to naprawdę proste!

  Instalacja fotowoltaiki z Orange – to naprawdę proste!

  Czy wiesz, że Orange to nie tylko czołowy operator telekomunikacyjny, ale też największy niezależny sprzedawca energii w Polsce? Co więcej, Orange Energia oferuje montaż paneli fotowoltaicznych i rozliczenie energii 1:1 w atrakcyjnym pakiecie. Zobacz, jak zainstalować fotowoltaikę z Orange i dlaczego jest to nie tylko bardzo proste i wygodne, ale też naprawdę opłacalne.

 • Blachodachówka panelowa SZAFIR Blachy Pruszyński

  Zima nadchodzi, czas na porządki!

  Zima to najtrudniejszy czas dla naszego dachu. Intensywne opady śniegu, niskie temperatury oraz intensywny wiatr to czynniki, które wystawiają nasz dach na próbę. Jednak istnieje szansa, by okiełznać zimę. W tym artykule doradzimy jak, jeszcze podczas trwania ciepłych dni, możemy się przygotować na tę niesforną porę roku.

 • Wind House. Izabelin, Polska. Zastosowane systemy: MB-77HS, MB-86, MB-86 SI, MB-SR50N. Projekt: arch. Przemysław Olczyk, Mobius Architekci.

  Okna z ukrytą ramą to symbol nowoczesnej architektury

  Przeszklenia zajmujące całe powierzchnie ścian znamy głównie z filmów z akcją umieszczoną w słonecznej Kalifornii. Tak się jednak składa, że wykorzystywane do osiągnięcia takiego efektu okna z ukrytą ramą wykorzystywane są od lat w dziesiątkach obiektów na całym świecie. Czy trend ten stał się symbolem nowoczesnej architektury?

 • Jaki materiał zapewni estetykę i trwałość elewacji?

  Jaki materiał zapewni estetykę i trwałość elewacji?

  Elewacja jako zewnętrzna część ścian jest narażona na działanie warunków atmosferycznych oraz czynników uderzeniowych. Ta część budynku pełni także ważną funkcję reprezentacyjną.

 • Jak zaplanować instalacje elektryczną w domu jednorodzinnym

  Jak zaplanować instalacje elektryczną w domu jednorodzinnym

  Instalacje elektryczne są skomplikowanymi sieciami, które są niezbędne w każdym mieszkaniu. Dla osób zaznajomionych z tematem oczywistym jest, że odpowiednie uporządkowanie i wszelkie standardy są kluczowe w tej kwestii. Planowanie instalacji elektrycznej w domu jest niezwykle czasochłonnym procesem, który musi uwzględniać nie tylko bezpieczeństwo domowników, ale również funkcjonalność oraz wygodę podczas codziennego użytkowania. Co należy brać pod uwagę podczas planowania montażu instalacji w domu jednorodzinnym?

 • FAKRO oferuje kompleksową ofertę stolarki otworowej przystosowanej do zastosowania w budynkach inteligentnych.

  Dom inteligentny w zasięgu ręki - FAKRO smartHome

  W dzisiejszych czasach technologia staje się coraz bardziej powszechna w naszym życiu i śmiało wkracza przez otwarte drzwi również do naszych domów. Sami poszukujemy rozwiązań, które podniosą nam komfort życia, zaoszczędzą czas i pieniądze oraz zrzucą z naszych ramion kilka obowiązków. Dom inteligentny wydaje się panaceum na te oczekiwania.

 • Idzie zima. W co się ubrać do pracy na budowie?

  Idzie zima. W co się ubrać do pracy na budowie?

  Zimowe miesiące są szczególnie uciążliwe dla pracowników budowlanych wykonujących swoje obowiązki na zewnątrz. Przenikający ziąb i wszechobecna wilgoć nie sprzyja podnoszeniu wydajności, raczej powoduje wzrost liczby absencji chorobowych. Wybór odpowiedniego ubrania roboczego na ten okres wiąże się z pewnym kompromisem. Należy pogodzić walory termiczne odzieży z zapewnieniem swobody ruchów pracownikowi, który często wykonuje powierzone zadania w nietypowych pozycjach ciała. Jakie ubrania warto wybrać na budowę zimą? Sprawdźmy.

 • Drzwi nakładkowe Creo

  Dom piękny od wejścia

  Wybierając drzwi dla domu, stajemy przed ogromnym dylematem. Producenci prześcigają się w ofertach, dostarczając zróżnicowanych rozwiązań. W konsumenckim szumie informacyjnym trudno zweryfikować, które informacje są wartościowe. Podpowiadamy na jakie parametry oraz funkcjonalności zwrócić uwagę, decydując o zakupie drzwi wejściowych.

 • System ogrzewania podjazdu

  Dlaczego warto wykonać system ogrzewania podjazdu i dojścia do domu?

  Prawdopodobnie każdy mieszkaniec domu jednorodzinnego stanął przed koniecznością odśnieżania podjazdu lub otwierania przymarzniętej bramy w momencie, kiedy bardzo się spieszy … a przecież podjazd może odśnieżyć się sam – i to dosłownie!

 • kask ochronny

  Nie ryzykuj wypadku przy pracy. Bez jakich środków ochrony osobistej nie można się obejść?

  Odzież robocza i sprzęt ochronny powinny stanowić element podstawowego wyposażenia nie tylko profesjonalnych pracowników i rzemieślników, ale także domowych majsterkowiczów.

 • Blacha trapezowa

  Blacha trapezowa – rodzaje i zastosowanie

  Popularność blach trapezowych trwa od lat. Niedrogie i znajdujące szerokie zastosowanie, blachy trapezowe w budownictwie indywidualnym najczęściej wykorzystywane są do krycia dachów, jako materiał na ogrodzenie, elewację oraz do wykonania bram garażowych. Podpowiadamy, dlaczego warto rozważyć ich zastosowanie, jakie dają możliwości i na co trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie, aby maksymalnie wykorzystać walory tego materiału.

 • Ogrzewanie na olej opałowy - poznaj zalety takiego rozwiązania

  Ogrzewanie na olej opałowy - poznaj zalety takiego rozwiązania

  Popularność ogrzewania olejem opałowym w Polsce rośnie. Obecnie zasługuje na miano jednej z najpopularniejszych alternatyw dla tradycyjnej formy ogrzewania, czyli instalacji gazowej. Wszystko dlatego, że jej ceny rosną w zastraszającym tempie. Z tego powodu ogrzewanie na olej opałowy staje się powszechnie stosowane w nowoczesnym budownictwie. Dotyczy to zarówno domów jednorodzinnych, jak i dużych zakładów przemysłowych. Ogrzewanie olejem opałowym niesie za sobą szereg korzyści, które umożliwiają utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach i komfort użytkowania instalacji grzewczej. Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie olejem opałowym?

 • Rekuperacja w Twoim mieszkaniu – zaoszczędź na ogrzewaniu!

  Rekuperacja w Twoim mieszkaniu – zaoszczędź na ogrzewaniu!

  W obecnych czasach szukamy wiele różnych sposobów na oszczędzanie. Pojawiają się nowoczesne technologie, dzięki którym oszczędzamy swoje fundusze. Rekuperacja jest kolejną metodą na zmniejszenie rachunków za prąd. Przekonaj się sam, dlaczego jest ona taka ważna. W poniższym artykule znajdziesz ciekawe informacje na temat rekuperatora powietrza.

 • URSA Pure Floc – zadbaj o doskonałą jakość powietrza w swoim domu!

  URSA Pure Floc – zadbaj o doskonałą jakość powietrza w swoim domu!

  Czystość powietrza jest jednym z głównych wyzwań branży budowlanej. Producent materiałów do izolacji URSA otrzymał właśnie certyfikat Indoor Air Comfort Gold za nowy produkt – wełnę wdmuchiwaną URSA Pure Floc.

 • Panel dachowy NA RĄBEK

  Jak dobrze wybrać blachę na rąbek?

  Jeśli poszukujesz nowoczesnego rozwiązania na swój dach, które wyróżni twój dom, nada mu lekkości i geometrycznej regularności, panele dachowe na rąbek są materiałem wartym twojej uwagi. Warto wiedzieć, jak ją wybrać, aby dach spełniał oczekiwania co do estetyki i funkcjonalności.

 • Ile kosztuje magazyn energii do domu jednorodzinnego?

  Ile kosztuje magazyn energii do domu jednorodzinnego?

  Energetyczna niezależność — całe pokolenia marzyły o technologii, która nie tylko by na nią pozwalała, lecz także była dostępna dla szerszej grupy odbiorców. Dziś częściowa niezależność energetyczna jest możliwa dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, takim jak domowy magazyn energii. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Jesteś we właściwym miejscu.

 • Blachodachówka panelowa TIGRA

  Składowanie blachodachówki – o co trzeba zadbać?

  Materiały budowlane są coraz droższe oraz pojawiają się problemy z ich dostępnością. Z tych powodów inwestorzy kupują z wyprzedzeniem pokrycia dachowe. Tak, gdy dekarz pojawi się na placu budowy, mógł natychmiast przystąpić do pracy.