Artykuł sponsorowany

 • Dlaczego kanalizacja wymaga napowietrzania?

  Dlaczego kanalizacja wymaga napowietrzania?

  Instalacja kanalizacyjna łączy wszystkie urządzenia sanitarne w jeden system i umożliwia odprowadzenie ścieków z tych urządzeń. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie systemu kanalizacyjnego, należy zadbać o jego odpowiednie napowietrzanie. Kanalizacja pracuje prawidłowo, jeśli we wszystkich przewodach odpływowych panuje ciśnienie atmosferyczne. Zakłócenie tej równowagi (wystąpienie nadciśnienia lub podciśnienia) powoduje złą pracę całego systemu kanalizacyjnego w budynku.

 • Nowoczesne meble ogrodowe dla każdego

  Nowoczesne meble ogrodowe dla każdego

  Wypoczynek na tarasie marzy się każdej osobie, kiedy tylko zaczynają się pojawiać pierwsze, ciepłe dni. Wiele osób odlicza już dni, kiedy będzie mogła urządzić garden party przy grillu. Realizację tych wizji ułatwią stylowe meble ogrodowe.

 • Wiosenne porządki - sprawdź również dach

  Wiosenne porządki - sprawdź również dach

  Dach przechodzi próbę wytrzymałości podczas każdych zimowych ulew i śnieżyc. Z tego powodu podczas wiosennych porządków powinniśmy sprawdzić również stan pokrycia dachowego.

 • Braas Baltycka
 • Okna dachowe GREENVIEW to już nie tylko bezpieczeństwo, innowacja i komfort, ale także inwestycja w lepsze życie przyszłych pokoleń.

  Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW. Nowy standard nowe czasy

  Żyjemy w okresie bardzo dynamicznych zmian, a szczególnie zmiany klimatyczne widoczne są gołym okiem i odczuwane przez nas osobiście. Dlatego coraz więcej uwagi poświęcamy dbałości o ekologię bo wiemy, że Ziemia to nasze bogactwo, o które musimy dbać, by móc dalej na niej żyć. Nie tylko my, ale także następne pokolenia. Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW od FAKRO łączy najwyższe standardy funkcjonalne i estetyczne z dostosowaną do zmieniającego się klimatu wysoką energooszczędnością oraz rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo w obliczu gwałtownych zjawisk pogodowych.

 • . Firma FAKRO już kolejny raz wprowadza do swojej oferty roletę ARF do okna dachowego w kolorze roku 2023 viva magenta.

  Rolety Fakro w pełnym radości kolorze Viva Magent

  W życiu codziennym wszędzie otaczają nas kolory i to one odgrywają bardzo ważną rolę w naszym funkcjonowaniu. Wpływają na samopoczucie, poprawiają nastrój oraz dostarczają emocji i siły. Instytut Pantone kolorem roku 2023 ogłosił kolor Viva Magenta – to odcień wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły. Nowy kolor roku to czerwień zachęcająca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń. Firma FAKRO podąża za nowymi trendami, często też je wyznacza. Już kolejny raz do swojej oferty dodaje rolety okienne, które mają intrygować, inspirować i wypełniać wnętrze modnymi barwami.

 • Biuro nieruchomości - dlaczego warto postawić na współpracę z agencją?

  Biuro nieruchomości - dlaczego warto postawić na współpracę z agencją?

  Sprzedaż nieruchomości lub jej zakup to zawsze duże wyzwanie. W końcu w grę wchodzą duże stawki, dlatego też chcemy, aby końcowa oferta była dla nas jak najlepsza. Z tego powodu warto zdecydować się na pośrednictwo. Agencja nieruchomości nie tylko odciąży nas z wielu formalności, ale również pomoże nam w uzyskaniu dobrej ceny.

 • Odpływ liniowy czy brodzik – jaką opcję wybrać w łazience?

  Odpływ liniowy czy brodzik – jaką opcję wybrać w łazience?

  Odpływ liniowy czy brodzik? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które są na etapie projektowania swojej wymarzonej łazienki. Odpowiedź na nie, nie jest taka oczywista. Wymaga ona uwzględnienia kilku aspektów. Jakich? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

 • Budma 2023

  Targi BUDMA 2023 – szanse i możliwości dla branży budowlanej [podsumowanie]

  Trzydziesta pierwsza edycja targów BUDMA wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, które odbyły się w dniach 31.01 – 03.02.2023 udowodniły, że cała branża budowlana spotyka się w Poznaniu, aby rozmawiać o możliwościach i kierunkach rozwoju oraz przeciwdziałaniu kryzysowi. Podczas tegorocznej odsłony Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad Windoor-tech swoją ofertę (w tym absolutne rynkowe premiery!), zaprezentowało ponad 600 wystawców z 26 krajów. W spotkaniach z producentami, konferencjach, prezentacjach i warsztatach uczestniczyło ponad 23 000 profesjonalistów z 39 krajów, z 5 kontynentów.

 • Hyundai – elektronarzędzia zawsze niezawodne

  Hyundai – elektronarzędzia zawsze niezawodne

  Wysoka jakość wykonania, nowoczesne konstrukcje, uniwersalne przeznaczenie i duża efektywność to hasła, które bardzo dobrze charakteryzują produkty dostępne w sklepie firmowym Hyundai. To elektronarzędzia, które sprawdzą się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego.

 • Dachówka czy blachodachówka na wymiar. Które rozwiązanie jest lepsze?

  Dachówka czy blachodachówka na wymiar - które rozwiązanie jest lepsze?

  Dachówki i blachodachówki należą do najpopularniejszych w Polsce materiałów na pokrycie dachu. O wyborze jednego z nich decyduje wiele względów, m.in. projekt budowlany, cena produktów i robocizny, rodzaj budynku i jego przeznaczenie, a na końcu – kwestia gustu. Jeśli chodzi o wybór pomiędzy blachodachówką na wymiar a dachówką, warto przeanalizować dodatkowe informacje i podjąć decyzję opartą na racjonalnych faktach, a nie przeczuciach. Kiedy lepiej postawić na blachodachówkę na wymiar?

 • Jakie okna dachowe będą idealne dla domu?

  Jakie okna dachowe będą idealne dla domu?

  Przepełnione światłem, przewiewne i ciekawie zaaranżowane poddasze ma szansę być ulubioną częścią domu. To tu zazwyczaj aranżowane są sypialnie, garderoby i przestrzenne łazienki przypominające domowe spa. Dlatego tak ważny jest dobór okien, które sprawią, że na poddaszu będzie panować idealna temperatura, a cyrkulacja powietrza i oczekiwana ilość światła pozwolą cieszyć się komfortem mieszkania każdego dnia. A ponieważ nie ma rozwiązań idealnych dla każdego, dlatego podpowiadamy, jak zabrać się za poszukiwanie okien i jaki rodzaj okien będzie idealny dla twojego domu.

 • Q STALYO

  Ekonomiczne rozwiązana rynnowe, na które warto się zdecydować

  W obecnych czasach inwestorzy zmuszeni są do poszukiwania oszczędności na każdym kroku, szczególnie podczas budowy domu. Przedstawiamy trzy rozwiązania, które są ekonomiczne, ale jednocześnie wytrzymałe i estetyczne — GALECO PVC, GALECO PVC2 oraz systemy marki Q STALYO. Czym różnią się wymienione rozwiązania oraz na co należy zwracać uwagę decydując się na jedno z nich?

 • Skąd czerpać inspiracje na niebanalne wnętrze mieszkania?

  Skąd czerpać inspiracje na niebanalne wnętrze mieszkania?

  Zainteresowanie aranżacją wnętrz, możliwością eksperymentowania z wyposażeniem, kolorystyką, czy elementami dekoracyjnymi z każdym rokiem wzrasta. Coraz więcej osób chce mieszkać nie tylko wygodnie i komfortowo, ale także cieszyć się prestiżowym designem wnętrz, który mieści się w ich budżecie i estetycznie dodaje klasy oraz elegancji pomieszczeniom w prywatnych mieszkaniach. Przy tworzeniu nowej aranżacji można wspierać się pomocą projektantów. Co jednak zrobić, gdy budżet nie przewiduje takiego dodatkowego wydatku? Skąd czerpać inspiracje do zmian wystroju?

 • Jak zrobić wylewkę samopoziomującą? Instrukcja

  Jak zrobić wylewkę samopoziomującą? Instrukcja

  Podłoga, szczególnie w budynkach zaliczanych do tzw. starego budownictwa, bardzo często jest nierówna. Trudno położyć na niej płytki lub panele tak, aby efekt był satysfakcjonujący. Dlatego, żeby wyrównać podłogę w pomieszczeniu, wykonuje się wylewkę samopoziomującą. Płynny podkład pozwala uzyskać idealnie gładką powierzchnię, bez samodzielnego wyrównywania. Na niej można z powodzeniem układać płytki, panele itp. Jak to zrobić?

 • Podłogi klejone Arbiton Mineral Dryback – ideał dla przestrzeni publicznych

  Podłogi klejone Arbiton Mineral Dryback – ideał dla przestrzeni publicznych

  Wybór podłogi do przestrzeni publicznej to wyzwanie dla inwestora. Podłoga jest podstawą każdej aranżacji od której zaczyna się projektowanie wnętrz. Jest wizytówką wnętrza, które ma być zapamiętane przez gości czy partnerów biznesowych. Podłoga w hotelach, restauracjach oraz biurach musi być nie tylko wysoce estetyczna, ale też niezwykle trwała i wytrzymała z uwagi na ponadprzeciętne natężenie ruchu. Wybierając materiały wykończeniowe do swoich obiektów, właściciele hoteli lub inwestorzy powinni kierować się kilkoma kluczowymi czynnikami: jakością, która powinna iść w parze z estetycznym wyglądem, trwałością użytych materiałów oraz łatwością ich czyszczenia i konserwacji, a także bezpieczeństwem użytkowania. Na rynku pojawiły się nowe klejone panele winylowe - Arbiton z mineralnym rdzeniem HD. Podłoga najbardziej odporna na uszkodzenia, energooszczędna oraz zachwycająca niepowtarzalnym designem.

 • Jak oszacować wartość nieruchomości?

  Jak oszacować wartość nieruchomości?

  Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość, musisz znać jej aktualną wartość, czyli kwotę, jaką zainteresowani kupujący są skłonni zapłacić za Twój dom lub mieszkanie. Znajomość tych informacji pomoże Ci zdecydować o cenie wywoławczej. Jeśli nie znasz aktualnej wartości swojej nieruchomości nie jesteś sam. Wielu sprzedających nie wie, jak ją obliczyć. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest wartość nieruchomości i jak ją samodzielnie ustalić.

 • Diamenty Forbesa 2023

  G-U Polska z Diamentem Forbesa 2023

  G-U Polska znalazło się w elitarnym gronie wyróżnionym Diamentami Forbesa w kategorii średnich przedsiębiorstw o przychodach od 50 mln do 250 mln zł. Zdaniem Prezesa Zarządu G-U Polska, Michała Dudziaka, tegoroczne wyróżnienie dowodzi, że nawet w dynamicznych i niespokojnych czasach, możliwe jest utrzymanie stabilnego wzrostu, opartego na innowacyjnych produktach i solidnym serwisie.

 • Otomistrz od teraz z aplikacją mobilną dedykowaną wykonawcom

  Otomistrz od teraz z aplikacją mobilną dedykowaną wykonawcom

  Otomistrz to stosunkowo nowy, ale postępowy serwis na polskim rynku. Został stworzony po to, aby łączyć specjalistów od usług dla domu i klientów, którzy potrzebują tych usług. Pomijając wygodę dla klienta, Otomistrz ułatwia organizację pracy fachowców. Jednak serwis poszedł dalej i zaskoczył specjalistów stworzeniem aplikacji mobilnej, dedykowanej właśnie dla nich. W tym artykule będzie mowa o tym, czym jest Otomistrz, dlaczego warto z niego korzystać, a także jaką wygodę przyniesie Otomistrz aplikacja mobilna.

 • Elektryczne ogrzewania podłogowe – jakie ma zalety?

  Elektryczne ogrzewanie podłogowe – jakie ma zalety?

  Bez wątpienia elektryczne ogrzewanie podłogowe, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem ze względu na łatwy i szybki montaż. Obecnie coraz większa liczba inwestorów decyduje się na jego zastosowanie, zwłaszcza uwzględniając ogromną popularność fotowoltaiki. Wśród zalet tego systemu wymienić można niskie nakłady inwestycyjne, łatwość obsługi oraz małą konieczność przeprowadzania napraw i konserwacji. Nie emituje on hałasu ani dymu. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że najkorzystniej wypada w nowym budownictwie, gdzie nie mamy dużych strat ciepła dzięki zastosowaniu odpowiednich surowców i materiałów ocieplających.

 • Z czego budować dom energooszczędny w 2023 roku?

  Z czego budować dom energooszczędny w 2023 roku?

  Budowa domu to z pewnością nie lada wyzwanie, wpływ na decyzję mają różne czynniki zewnętrzne, które warto przeanalizować przed rozpoczęciem wznoszenia ścian. Zaliczyć do nich można galopujące ceny materiałów budowlanych, poziom inflacji, kursy walut czy ceny za energię elektryczną. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, z czego budować dom w 2023 roku i dlaczego warto wybrać technologię budowlaną, która jest rewolucją na arenie międzynarodowej od wielu lat.

 • Monteriada 2023

  MONTERIADA 2023 – wielkie budowlane emocje za nami! Podsumowanie wydarzenia

  Za nami MONTERIADA 2023 na targach BUDMA w Poznaniu. Przez cztery dni stoisko wydarzenia tętniło życiem. Dzięki pokazom dobrego montażu i ekspozycji produktów, uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, które pozwalają oszczędzać cenną energię. Wszystko w zielonych barwach i zgodnie z hasłem: Zadbaj o ciepły dom! Co działo się podczas MONTERIADY 2023?

 • Grzejnik aluminiowy ADR 500 KFA Armatura w kolorze czarnym

  Klasyka sprawdzona przez miliony – dlaczego grzejnik aluminiowy to faktycznie dobry wybór?

  Lubimy produkty nowoczesne, innowacyjne, nieraz zaskakujące. Równocześnie każdy z nas ceni sobie sprawdzoną jakość, przetestowane rozwiązania i ponadczasowy design. Grzejniki aluminiowe to doskonałe połączenie klasycznego wzornictwa z nowoczesną, a jednocześnie sprawdzoną przez miliony użytkowników funkcjonalnością. Są niezwykle popularnym wyborem wśród właścicieli domów, a także projektantów wnętrz ze względu na swój prosty, estetyczny kształt, ale przede wszystkim efektywność ogrzewania. Czym jeszcze wyróżniają się grzejniki aluminiowe i dlaczego zasłużyły na zaufanie milionów osób? Sprawdzamy!

 • Czy grożą nam przerwy w dostawie prądu i ciepła? Jak się przed tym zabezpieczyć?

  Czy grożą nam przerwy w dostawie prądu i ciepła? Jak się przed tym zabezpieczyć?

  Od połowy 2022 roku coraz więcej mówi się o blackoucie w Polsce, czyli przerwach w dostawie prądu. Temat wraca jak bumerang w obliczu coraz to nowszych doniesień ze świata, że niektóre kraje chcą wprowadzić limity ogrzewania i klimatyzacji lub zalecają kontrolowane zużycie prądu w mieszkaniach. Czy Polsce grozi brak prądu? Jak się przygotować na awarie?

 • Budma 2023

  Targi BUDMA 2023 - tłumy w pawilonach i siła spotkań na żywo!

  Targi BUDMA - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to  prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej oraz jedno z najważniejszych miejsc spotkań z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami. Tegoroczne wydarzenie prezentuje najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową ponad 600 firm z branży budowlanej z Polski i zagranicy. Cztery dni targów w Poznaniu obfitują w nowości produktowe, merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę tego sektora, jak również prezentują najnowsze trendy w budownictwie i architekturze.

 • Drzwi bezprzylgowe — jak wyglądają i gdzie pasują?

  Drzwi bezprzylgowe — jak wyglądają i gdzie pasują?

  Drzwi bezprzylgowe zdobywają coraz większą popularność wśród inwestorów. Nic dziwnego – są nie tylko funkcjonalne, ale i zwracają uwagę estetycznym wyglądem. Czym jednak różnią się od tradycyjnych modeli przylgowych? W jakiego typu wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

 • Dachówka ceramiczna KODA

  Dachówka ceramiczna KODA w nowym kolorze – FINESSE czarnym glazurowanym

  CREATON Polska wprowadziła do oferty nowy wariant dachówki ceramicznej KODA – FINESSE czarną glazurowaną. Najmłodszy model w gamie CREATON, zaprojektowany przez ekspertów marki w najdrobniejszych szczegółach, wzbogacony o nową barwę, umożliwia wykonanie nowoczesnego dachu łączącego minimalizm i elegancję.

 • Przesyłki wielkogabarytowe – czy są droższe niż usługi firmy przeprowadzkowej?

  Przesyłki wielkogabarytowe – czy są droższe niż usługi firmy przeprowadzkowej?

  Przeprowadzka do innego miasta wiąże się z wieloma wyzwaniami. Pierwszym z nich jest jej zorganizowanie. Jak najekonomiczniej i najbezpieczniej przewieść swoje rzeczy do nowego lokum? Sprawdzamy, czy wysłanie przesyłek wielkogabarytowych jest bardziej opłacalne, niż wynajęcie firmy przeprowadzkowej!

 • Co trzeba wiedzieć o blasze na rąbek, by dobrze ją wybrać?

  Co trzeba wiedzieć o blasze na rąbek, by dobrze ją wybrać?

  Blacha na rąbek to klasa sama w sobie. Panele na rąbek to gwarancja pięknie wyglądającego dachu, który będzie stanowił idealne połączenie geometrii i estetyzmu. Mamy dla inwestorów kilka rad, które sprawią, że będą oni zadowoleni z finalnego efektu.

 • Budma 2023

  Wielkie święto branży budowlanej! BUDMA 2023 w Poznaniu właśnie się rozpoczyna!

  Przed nami 31 edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2023 - ekspozycja i program wydarzeń wyglądają naprawdę okazale! Co zaplanowaliśmy na pierwszy dzień?