Czy panele fotowoltaiczne muszą tracić na wydajności? Badanie
Fotowoltaika jest inwestycją zaplanowaną na lata. Dlatego, gdy wybierasz konkretne produkty, istotne jest, abyś zwrócił uwagę na ich trwałość, żywotność oraz wydajność w dłuższej perspektywie czasu. Chociaż spadek tych parametrów jest nieunikniony, to jednak w przypadku najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań, będzie on stosunkowo minimalny. Zbadajmy, jak wypada wydajność zintegrowanego systemu VARIO - nowości 2024 na rynku fotowoltaiki.
Trwałość paneli fotowoltaicznych
Fotowoltaika stale zyskuje na popularności jako nowoczesne źródło czystej energii dla domów. Wielu inwestorów wybierając to rozwiązanie, chce zmniejszyć rachunki za prąd i oczekuje szybkiego zwrotu kosztów oraz długoterminowych korzyści finansowych. Właśnie dlatego kluczowe znaczenie ma wydajność całej instalacji. Niestety, wydajność ta maleje wraz z upływem czasu. Panele słoneczne, chociaż są zaprojektowane, aby działać przez dekady, pozostają narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak zmienne temperatury czy opady atmosferyczne. Przyjmuje się, że panele słoneczne tracą średnio 0,5% swojej wydajności rocznie.
Innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnego domu
Nowość na rynku fotowoltaiki w 2024 roku, zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO, to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone dla nowoczesnych budynków, których dachy zostaną pokryte dachówką ceramiczną lub cementową marki CREATON. Inwestorzy, którzy wybierają takie dachówki, jak SIMPLA, KODA czy KAPSTADT, nie muszą już rezygnować z wysokiej jakości oferowanej przez ceramiczne lub cementowe pokrycia dachowe. Nie muszą również obawiać się, że tradycyjne panele fotowoltaiczne przysłonią wyjątkowy design dachówek CREATON. Dzięki VARIO uzyskujemy jednolity efekt, minimalistyczne moduły zastępujące część dachu, szczelnie integrują się z pozostałą częścią dachu z produktów CREATON. VARIO to nowoczesna fotowoltaika, która staje się integralną częścią domu, perfekcyjnie wtapiając się w otoczenie.
Skomentuj:
Czy panele fotowoltaiczne muszą tracić na wydajności? Badanie