Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Piwniczka ogrodowa

MP, Katarzyna Jodłowska
Piwniczka ogrodowa - Fot. The Shire Cellar

Piwniczki ogrodowe stosowane były na długo przed wynalezieniem lodówek. Co ciekawe zainteresowanie nimi wciąż rośnie i dziś – dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii są jednym z ciekawszych rozwiązań, jakie można zastosować w ogrodzie. Jednym z przykładów jest The Shire Cellar, czyli piwniczka ogrodowa łącząca innowacyjny design z trwałością, jaką zapewnia wykorzystanie materiałów, które stosuje się także w jachtach. A czym jeszcze zachwyca? Zdradzamy poniżej.

Piwniczka ogrodowa - The Shire Cellar

Piwniczka ogrodowa The Shire Cellar wykonana jest z tego samego materiału co jachty. Nawet największe ulewy nie zaleją wnętrza, ponieważ jest w 100% szczelne. Trwały materiał umożliwi także wiele dekad użytkowania i długotrwałe zachowanie estetyki wnętrza. Konstrukcja wytrzymuje nacisk ponad 3t/m2. To wiele więcej niż wierzchnia warstwa ziemi + lód i śnieg. Piwnica jest samonośna, nie wymaga więc fundamentów i może być zainstalowana w każdym typie ziemi. Dodatkowo wszystkie wewnętrzne powierzchnie są atestowane na kontakt z żywnością.

Piwniczka ogrodowa - temperaturą

Upalne lato, zima stulecia? To żaden problem. Piwniczka ogrodowa The Shire Cellar utrzymuje temperaturę między 3 a 11 stopni Celsjusza 365 dni w roku. Głębokość przemarzania ziemi w Europie w zależności od miejsca to 3-120 cm. Dlatego przykrycie piwnicy 100-150 cm warstwą ziemi powoduje, że temperatura wewnątrz nie spadnie poniżej zera. Wino, sery czy pozostałe produkty przechowywane będą w optymalnych warunkach bez dodatkowych rachunków za prąd.

Piwniczka ogrodowa - wentylacja

Piwniczka posiada specjalne kanały wentylacyjne, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza.

 

Piwniczka ogrodowa - Fot. The Shire Cellar

Gotowa piwniczka ogrodowa jest ekologiczna

Piwniczki ogrodowe podbiją także serca fanów ekologicznych rozwiązań. Wina, sery czy pozostałe produkty spożywcze mogą być w nich przechowywane jak w lodówce. Z tą różnicą, że nie zużywają dodatkowego prądu i nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Ponad 20 metrów półek, 3 stojaki na wino – ta przestrzeń zdecydowanie umożliwi rezygnację z urządzeń generujących dodatkowy wpływ na otoczenie. Konstrukcja piwnicy The Shire Cellar zrobiona jest z najwyższej jakości jachtowego włókna szklanego z żywicą, co czyni ją wytrzymałą i trwałą (dożywotnia gwarancja).

Piwniczka ogrodowa ze schodami

Piwniczka ogrodowa jest samonośną sferyczną konstrukcją, a jej promień krzywizny wynosi 1,3m. Konstrukcja zawiera w sobie: usztywnione poszycie, kanały wentylacyjne, drzwi wejściowe, studzienkę spływową. Drewniane schody prowadzące do wnętrza pokryte są powłoką antypoślizgową, dzięki czemu wchodzenie i schodzenie jest bardzo komfortowe. Piwniczka ogrodowa dostępna jest w dwóch wariantach:

Piwniczka ogrodowa - cena

Koszt jest zależny od wielkości budowli i oscyluje między 71-79 tys. złotych.

Piwniczka ogrodowa - projekt krok po kroku

Na z piwniczkę ogrodową  można się zdecydować w dowolnym czasie (zarówno przed budową domu, jak i po niej), a koszt jej stworzenia raczej nie spowoduje dużego uszczerbku w finansach. Poniżej zamieszczamy dwa projekty piwniczek ogrodowych.

https://ladnydom.pl/Ogrody/1,162389,1913180,piwniczka-jak-zbudowac-piwniczke-ziemna-w-ogrodzie.html

Piwniczka ogrodowa pozwolenie na budowę

Do budowy piwniczki ogrodowej nie potrzeba pozwolenia na budowę ponieważ jest ona traktowana jako budowla do 35 m 2, dla której wymagane jest jedynie zgłoszenie do gminy lub starostwa. Wydanie takiej zgody ustawowo trwa do 30 dni. Jeśli urząd nie zgłosi żadnych uwag możemy zacząć budowę piwniczki. 

Piwnicza ogrodowa rodzaje:

Piwniczka betonowa - Fot. ABC Szamba betonowe

Piwniczka ogrodowa z prefabrykatów

Piwniczka z prefabrykatów to nici innego jak gotowiec wylany z betonu, którą możemy wkopać do połowy w naszym ogrodzie. Produkt po zamontowaniu jest szczelny, wejście do ziemianki można wyciąć na bocznej ścianie, wejście może być umiejscowione poniżej gruntu stosując murki oporowe. W zagłębieniu z pewnością będzie znajdować się woda, należy w tym przypadku przed samymi drzwiami do piwniczki wkopać studzienkę rewizyjną którą można również nabyć w naszej firmie, w studzience zamontować na stałe pompę pływakową która na bieżąco wypompuje wodę ze studzienki która będzie się gromadzić w przypadku podmokłego terenu czy deszczu. Cena: 3000 zł

Piwniczka plastikowa - Fot.http://ekomaro.pl

Piwniczka ogrodowa - plastikowa

Piwniczka wykonana jest z laminatu poliestrowo-szklanego i zabezpieczona dwustronnie żelkotem. Warto zwrócić uwagę na jej przemyślany kształt i konstrukcję, które pozwalają na bezproblemowe posadowienie jej w ziemi i obsypanie nawet metrową warstwą, bez ryzyka uszkodzenia. W piwniczce zarówno zimą, jak i latem panuje temperatura 5-7 stopni Celsjusza.

Wymiary piwniczki:

Inną zaletą ziemianki jest fakt, że jest lekka: w wersji podstawowej waży około 200 kilogramów, dzięki czemu można ją bez trudu zamontować bez wykorzystania ciężkiego sprzętu.

Udostępnij

Przeczytaj także

Kiedy przesadzać hortensje? Szczegółowy poradnik
Kiedy sadzić maliny i jak zrobić to dobrze? Kompletny poradnik
Hamak do ogrodu i na balkon. Jak wybrać i zamocować?

Polecane

Domestos na chwasty - czy i jak działa?
Kiedy sadzić piwonie i jak żeby kwitły? Poradnik
Ogród wiejski. Jak stworzyć ogród rustykalny?

Skomentuj:

Piwniczka ogrodowa

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej