Wybieramy konsole na korytarz
Konsola prezentuje się wyjątkowo elegancko. Szeroka oferta mebli dostępnych na rynku sprawia, że możesz dopasować ją do każdego wnętrza. Stylowa konsola stworzy w przedpokoju wyjątkową atmosferę, a jej funkcje przyniosą wymierne korzyści.
Stylowa konsola - historia mebla
Konsola pojawiła się we Francji. Początkowo była to nazwa elementu architektonicznego podtrzymującego balkon lub gzyms. W czasach Ludwika XIV konsola stała się meblem. Niewielkie stoliki z wykwintnymi wzorami, rzeźbieniami i złoceniami zdobiły powszechnie ówczesne sale. Następnie moda na nietypowy przedmiot rozprzestrzeniła się na inne kraje.
Konsola jest nadal popularna. Zmieniła się nieco i przestała być oznaką luksusu, ale nie straciła swojego dawnego uroku. Kompaktowe stoliki przyścienne wykonane są z różnych materiałów, a wyobraźnia projektantów sprawia, że wpasują się one w każde wnętrze. Konsola nie tylko zdobi pomieszczenie, jest niezwykle funkcjonalna. Stolik służy jako wygodny stojak na różne drobiazgi i artykuły dekoracyjne.
Konsola do przedpokoju jako ozdoba aranżacji. Zalety konsoli
Wiele mieszkań nie może pochwalić się przestronnymi korytarzami, a czasami chcesz im nadać przynajmniej odrobinę stylu. Konsole nie potrzebują dużo wolnego miejsca. Możesz postawić wąski stolik przy ścianie lub ustawić stolik narożny przy drzwiach.
Stolik przy drzwiach wejściowych to miejsce, gdzie zawsze możesz zostawić klucze lub rękawiczki. Po powrocie do domu ze sklepu możesz tam położyć torbę lub paczkę, jednocześnie pozbywając się szybko odzieży wierzchniej. Taki oryginalny mebel z łatwością zastąpi nieporęczną komodę, ponieważ konsola często wyposażona jest w szuflady lub półki, co zwiększa jej funkcjonalność.
Miniaturowy rozmiar stolika pozwoli na efektywne wykorzystanie powierzchni przedpokoju. Nad nim możesz umieścić lusterko, półkę. Pod stół możesz postawić małą pufę. Jeśli pozwalają na to wymiary przedpokoju, konsolę można wykorzystać jako stojak na czasopisma lub przedmioty dekoracyjne.
Konsola jest w stanie odmienić wnętrze, nadać mu lekkości i wyrazistości. Może stać się detalem, który harmonijnie dopełni integralność otoczenia lub stać się prawdziwą atrakcją pomieszczenia. Ważne jest, aby styl stołu pasował do ogólnej koncepcji przedpokoju. Aby wzmocnić efekt, stół konsoli można uzupełnić lustrem w ramie o podobnym wzorze, obrazem lub parą lamp. Jako dekorację uzupełniającą możesz również wykorzystać zegar stołowy, kwiaty w doniczkach, oprawione zdjęcia członków rodziny i tym podobne drobiazgi.
Jeśli konsola nie wymaga mocowania do ściany, możesz ją łatwo przenieść w dowolne inne miejsce. Na przykład przy pomocy takiego stołu można zorganizować romantyczny wieczór przy świecach w salonie lub wykorzystać go do innych celów w dowolnej części domu.
Różnego rodzaju konsole na korytarz
Istnieje kilka typowych odmian stołów konsolowych, jakie możemy spotkać we wnętrzu:
• Naścienne. Takie modele przypominają stół przecięty na pół. Mają tylko jedną lub dwie nogi. To nie wystarczy, aby zapewnić absolutną stabilność obiektu, dlatego załączniki są przymocowane do ściany.
• Zawieszone. Konsola tego typu bardziej przypomina zwykłą półkę wiszącą, różnica polega jedynie na ozdobnej nodze, która często nie sięga podłogi i nadaje konstrukcji wygląd stołu „wiszącego” w powietrzu. Takie modele są również mocowane na ścianie. Często uzupełniają je lustra.
• Samodzielne. Ten rodzaj stołów konsolowych jest mobilny. Może mieć trzy lub cztery nogi i nie wymaga montażu na ścianie. Kompaktowe modele prostokątne, półokrągłe lub trójkątne mogą stać w rogu i innej części przedpokoju. W razie potrzeby możesz przenieść ją w dowolne miejsce w mieszkaniu i wykorzystać zarówno jako stolik nocny, jak i stojak na kwiaty lub inne rzeczy.
Konsole na korytarz - jaki materiał będzie odpowiedni?
Konsole wykonane są z różnych materiałów. Elitarne klasyczne opcje są wykonane z litego drewna. Tańsze modele z płyty wiórowej lub MDF. Dopuszczalne są tu różne opcje obróbki - imitacja faktury drewna, powierzchnie matowe i błyszczące w różnych kolorach. W przypadku niektórych produktów stosuje się kuty metal (zwykle są to opcje w stylu prowansalskim i retro). Nowoczesne modele często wykonywane są z wytrzymałego plastiku, szkła, naturalnego lub sztucznego kamienia.
Często zdarzają się różnego rodzaju kombinacje materiałów, na przykład szklany blat z chromowanymi metalowymi nogami lub drewniany stół na ażurowym kutym stojaku. Rzeźba, sitodruk, mozaika, złocenie mogą być używane jako dekoracje. Producenci często oferują całe zestawy składające się z konsoli i lustra w ramie, wykonane w tym samym stylu.
Kolor mebla - konsole na korytarz pasujące do wystroju wnętrza
Odcień konsoli powinien harmonijnie pasować do wnętrza. Projektanci zalecają wybór jasnych odcieni mebli do małych korytarzy: wizualnie powiększają przestrzeń, rozjaśniają pomieszczenie. Dotyczy to również konsoli. Biel jest uniwersalna. Jest w stanie ożywić ciemne otoczenie, nadać mu poczucie lekkości. Dzięki jasnemu projektowi korytarza taka konsola wprowadzi harmonię w kolorystykę. Jeśli korytarz jest wyposażony w meble w pastelowych kolorach, idealnym dodatkiem będzie również śnieżnobiały stół. Biała konsola idealnie pasuje do każdego stylu - klasycznego, vintage, prowansalskiego, nowoczesnych trendów.
Stylowa konsola - konstrukcja i nowoczesny wygląd
- Konsola wykonana z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk będzie pasowała do wnętrza w stylu glamour.
- Podstawa ze stali nierdzewnej z marmurowym blatem - taka konsola znajdzie swoje miejsce w nowoczesnych mieszkaniach.
- Połączenie metalu ze szklanym blatem to propozycja do wnętrza w stylu loft.
- Dąb naturalny i biały mat sprawdzi się w pomieszczeniu w stylu skandynawskim.
- Do stylu vintage można wprowadzić drewniane konsole na metalowych nogach.
- Minimalistyczna konsola (np. MDF lakierowany o prostej formie) będzie pasowała do wnętrza utrzymanego w tej samej estetyce.
Skomentuj:
Wybieramy konsole na korytarz