Na budowie - co robić w sierpniu

red.

Wciąż ładna (zazwyczaj) pogoda pozwala na wykonywanie wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych.

Na trwałość pokrycia wpływa m.in. prawidłowa wentylacja, ochrona przed wilgocią i klamrowanie
Na trwałość pokrycia wpływa m.in. prawidłowa wentylacja, ochrona przed wilgocią i klamrowanie
Fot. Röben
Budowa domu

To dobry czas na wykonanie konstrukcji dachowej i pokrycia. Drewno na więźbę dachową powinniśmy zamówić dużo wcześniej, aby zdążyło wyschnąć po impregnacji. Pokrycie dachowe najlepiej ułożyć jako docelowe. Jeśli musimy czekać na dekarzy, a obawiamy się opadów, to na czas 3-4 tygodni więźbę można przykryć folią paroprzepuszczalną - i tak będzie ona potrzebna przy kryciu dachu.

Jeśli nie jest zbyt upalnie, to można ocieplać i tynkować dom od zewnątrz, a także malować elewację, montować orynnowanie i podbitkę dachową. W sierpniu możemy też zająć się otoczeniem domu, a więc wykończeniem tarasów, schodów zewnętrznych, montażem barierek. Warto też pomyśleć o nadchodzącym sezonie zimowym i zdecydować w jaki sposób będziemy ogrzewali dom i skąd możemy wziąć paliwo. Jeśli nie chcemy jeszcze kupować kotła, ciepło może zapewniać kominek lub nagrzewnica elektryczna bądź olejowa. Jeśli na budowie było tymczasowe przyłącze elektryczne, a dom jest "pod dachem", zadbajmy o podłączenie prądu do wewnętrznej rozdzielnicy.

Trzeba uważać na deszcze - bywają obfite o tej porze roku: by nie osłabić betonu, świeżo wykonane stropy i podkłady trzeba chronić folią przed ulewami.

Dobry czas na wykonywanie wewnętrznych tynków gipsowych i cementowo-wapiennych. Ciepłe, wilgotne powietrze bardzo dobrze wpływa na ich wiązanie (uwaga tylko na przeciągi, które mogą przesuszać tynki).

Remont domu

Sierpień to dobry czas na wszelkie prace budowlane i instalacyjne; zwłaszcza na duże roboty konstrukcyjne, na przykład przestawianie ścian nośnych, wykonywanie w nich otworów oraz wymianę stropów.

Zobacz co robić na budowie w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu.

Czytaj także:

Wstępne krycie dachu - co jest lepsze: folia czy papa?Pokrycia dachów w falePłaskie pokrycia dachoweJak dobrze dobrać rynnySchody tarasowe z kostki brukowejTaras wyłożony drewnemBruk klinkierowy zamiast płytek na tarasiePrzestawiamy ściany działoweZapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładSkomentuj:

Na budowie - co robić w sierpniu