Projekty i realizacje

Projekty

W dziale Projekty prezentujemy aranżacje mieszkań i domów opracowane przez najlepszych polskich projektantów. Zobacz, co proponują doświadczeni architekci oraz dekoratorzy stawiający swoje pierwsze kroki w świecie wzornictwa i urządzania wnętrz. Zastanawiasz się, w jakim stylu urządzić mieszkanie lub dom? Wykorzystaj Projekty jako inspirację! Prezentujemy ciekawe rozwiązania stworzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii, modnych materiałów wykończeniowych i mebli, a także nietuzinkowych elementów dekoracyjnych. Projekty są utrzymane w różnych stylach, również najbardziej popularnych, czyli skandynawskim, vintage i minimalistycznym. Jeśli zainteresuje cię konkretna koncepcja, znajdziesz w materiale namiary na autora - lub nazwę pracowni projektowej, której powierzono zadanie stworzenia projektu. Twoje mieszkanie może przypominać najlepsze projekty pochodzące od polskich architektów!

  • Dom jednorodzinny w Józefowie - blisko natury

    Dom jednorodzinny w Józefowie - blisko natury

    Nowoczesne domy odzwierciedlają osobisty styl i preferencje ich mieszkańców. Choć tak różne od tradycyjnych budynków, doskonale harmonizują z otaczającym środowiskiem naturalnym. Taka koncepcja cieszy się popularnością wśród tych, którzy pragną być bliżej natury. Dlatego nie dziwi fakt, że właściciele prezentowanego domu zdecydowali się na minimalistyczne, geometryczne formy z dużymi przeszkleniami, które "zapraszają" zieleń do środka.

  • Mieszkanie w loftowym stylu na warszawskiej Białołęce

    Mieszkanie w loftowym stylu na warszawskiej Białołęce

    Drewno w swojej naturalnej formie, zieleń butelek i surowe detale nawiązujące do stylu loft. Taki koncept wnętrza, stworzony przez architektkę Agnieszkę Lesiuk z Art Design Studio, łączy harmonię z naturą i wyrazistym charakterem. Mieszka tu rodzina, która kocha kocie towarzystwo.

  • Przytulny rodzinny dom - aranżacja z nutą klasyki

    Przytulny rodzinny dom - aranżacja z nutą klasyki

    Projektantka zdecydowała się na wykorzystanie stylu Hampton, aby stworzyć prywatną przestrzeń relaksu dla pięcioosobowej rodziny, inspirowaną ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Nowego Jorku.

  • Apartament z widokiem na zieleń na warszawskim Żoliborzu

    Apartament z widokiem na zieleń na warszawskim Żoliborzu

    Prezentowane mieszkanie ma powierzchnię 260 metrów kwadratowych. Powstało z połączenia czterech lokali i zajmuje całe piętro. Scalenie ich w spójną i funkcjonalną całość było prawdziwym wyzwaniem. W efekcie udało się jednak stworzyć nie tylko w pełni użytkową, ale i piękną przestrzeń.

  • Pracownia Architektoniczna MGN Małgorzata Górska

    Pracownia Architektoniczna MGN Małgorzata Górska

    Pracownia Architektoniczna MGN została utworzona w 2012 roku przez Małgorzatę Górską. Powstała z pasji do pięknych wnętrz i dobrego designu. Obecnie kreatywny zespół tworzą projektanci i architekci wnętrz, pasjonaci, którzy stale podnoszą swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w targach i szkoleniach w kraju i za granicą. Z sukcesami biorą udział w polskich i zagranicznych konkursach wnętrzarskich.

  • Niebieski kolor w aranżacji mieszkania

    Niebieski kolor w aranżacji mieszkania

    Niebieski kolor jest powszechnie obecny w naturze, występuje często w płatkach kwiatów, kolorowych piórach ptaków, widzimy go na powierzchni wody, skrzydłach motyli i szlachetnych kamieniach. Niebieski dodaje naszemu otoczeniu wyjątkowego urok i majestatu. Zróżnicowana gama dostępnych odcieni sprawia, że jest także atrakcyjnym elementem dekoracyjnym w aranżacji wnętrz.

  • Kobiecy apartament na warszawskim Mokotowie

    Kobiecy apartament na warszawskim Mokotowie

    Aranżacja mieszkania na warszawskim Mokotowie miała być połączeniem stylów paryskiego i śródziemnomorskiego, z nutą kobiecego uroku. Mama i córka, właścicielki lokum, kochają piękne przedmioty i naturalne materiały, dlatego wnętrza emanują delikatną elegancją drewna, kamienia i ceramiki.

  • Tubądzin Design Awards - projekty łączące tradycję z nowoczesnością

    Tubądzin Design Awards - projekty łączące tradycję z nowoczesnością

    Architekci w swoich projektach często sięgają do tradycji i dziedzictwa kulturowego danego miejsca, aby podkreślić tego tożsamość i jeszcze lepiej wpisać koncepcję w otoczenie. Oto projekty zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards, które łączą tradycję z nowoczesnością.

  • Apartament pod żurawiem

    Apartament pod żurawiem

    W kameralnym, 44-metrowym apartamencie dla dwojga jego mieszkańcy co dzień odnajdują dobrą energię za sprawą bliskiej ich estetyce aranżacji wnętrza. Polega ona na harmonijnym połączeniu nowoczesności z klasycznymi elementami, z dodatkiem kilku charakterystycznych rozwiązań. A wszystko zaczęło się od żurawi…

  • Aranżacja poddasza w warszawskiej kamienicy

    Aranżacja poddasza w warszawskiej kamienicy

    Na rozbudowanym nad starą kamienicą poddaszu powstało niebanalne, z podróżniczymi i hobbystycznymi motywami, oryginalne wnętrze. Do tego miejscami jest wysokie na 4 m, ma powierzchnię 125 m kw., w tym 64 m kw. salonu z kuchnią, 50 m kw. okien i loggię. Dopasowane do potrzeb rodziny 2+2 jest ich ukochanym miejscem na świecie.

  • Showroom YAK Living Space Experience

    Showroom YAK Living Space Experience

    Jaki potencjał kryją w sobie nowoczesne technologie? Jak żyje się w inteligentnym domu? Showroom YAK Living Space Experience, usytuowany w samym sercu Warszawy, pozwala się o tym przekonać. Od października br. to miejsce funkcjonuje w nowej formie, a apartament pokazowy przeszedł znaczącą metamorfozę.

  • Złoto i ciemne kolory - aranżacja wnętrz domu na warszawskim Ursynowie

    Złoto i ciemne kolory - aranżacja wnętrz domu na warszawskim Ursynowie

    Czerń jest głęboka, pełna tajemnicy i niezwykle stylowa - a we wnętrzach kreuje unikalny nastrój. Prezentowane aranżacje to propozycja dla entuzjastów wyrafinowanych materiałów, śmiałych kształtów i unikatowych detali. Projektantki postawiły tu na połączenie nowoczesności z klasyką, dodając odrobinę blasku. Wnętrza wyróżniają głównie ciemne odcienie, przełamane drewnem i złotymi akcentami.

  • Dom pod Warszawą - elegancja, minimalizm i dużo czarnego koloru

    Dom pod Warszawą - elegancja, minimalizm i dużo czarnego koloru

    Jak osiągnąć estetykę we wnętrzach, gdzie dominuje kolor czarny? Zdecydować się na współpracę z ekspertką od tworzenia eklektycznych kompozycji. Tak postąpili właściciele nowoczesnego domu w pobliżu Warszawy. Architektka Katarzyna Arsenowicz stworzyła dla nich wymarzony dom, łącząc minimalizm i przytulność.

  • Mieszkanie we Wrocławiu z elementami zieleni i złota

    Mieszkanie we Wrocławiu z elementami zieleni i złota

    Zestawienie zieleni i złota, popularne w modzie i biżuterii, stało się głównym motywem w elegancko odnowionym mieszkaniu we Wrocławiu. Historia i wyjątkowy styl doskonale wkomponowały się w przestronne pomieszczenia o dużych oknach, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

  • Minimalizm w luksusowym wydaniu - dom nad morzem

    Minimalizm w luksusowym wydaniu - dom nad morzem

    Dom usytuowany nad morzem wypełniają spokój i harmonia, które przenikają z zewnątrz do jego wnętrza. To miejsce jest azylem, w którym każdy element sprzyjać będzie komfortowi jego mieszkańców. To także wizja firmy Poliform, produkującej meble do praktycznie każdego rodzaju pomieszczeń. Dzięki nim można stworzyć spójną narrację o charakterze domu.

  • Jak wygląda mieszkanie fana komiksów?

    Jak wygląda mieszkanie fana komiksów?

    Odważne wizje potrzebują odwagi w realizacji, szczególnie w kontekście przestrzeni mieszkalnej z uwzględnieniem rodziny. W przypadku projektu Katarzyny i Waldemara Koszałka z pracowni mDom dla miłośników komiksów Marvela fantazja i pasja idą w parze z praktycznością, tworząc funkcjonalne i komfortowe miejsce do życia.

  • Wrocławski apartament w neogotyckim budynku - aranżacja projektu Loft Factory

    Wrocławski apartament w neogotyckim budynku - aranżacja projektu Loft Factory

    Wrocław to miasto o europejskim znaczeniu i pięknie. Jego historyczne centrum zachwyca elegancją architektury oraz malowniczymi panoramami. W starannie odbudowanym Śródmieściu znajdują się imponujące budowle światowej klasy. Należy do nich kompleks szpitalny z XVIII wieku, który został odrestaurowany i przekształcony w ekskluzywny budynek mieszkalny. Jeden z apartamentów w tym budynku został zaprojektowany przez pracownię Loft Factory.

  • Aranżacja 200-metrowego domu pod Warszawą

    Aranżacja 200-metrowego domu pod Warszawą

    To unikatowy projekt stworzony z myślą o właścicielach. Budynek został podzielony na dwie części: jedną przeznaczoną na pomieszczenia dzienne, w tym kuchnię, jadalnię, salon, niewielką łazienkę i pokój telewizyjny, który jest miejscem, gdzie mieszkańcy spędzają większość swojego czasu - oraz drugą, prywatną część, która zawiera główną sypialnię, sypialnie dzieci, łazienki i garderobę.

  • Wrocławski apartament w stylu urban jungle

    Wrocławski apartament w stylu urban jungle

    Znajdujący się wśród niskiej zabudowy budynek wielorodzinny, otoczony zielenią, okazał się doskonałym miejscem do zamieszkania, a sam apartament na drugim i trzecim piętrze stał się schronieniem i oazą spokoju. Dzięki ekspozycji na słoneczną stronę świata przez cały dzień wnętrza są rozpieszczane promieniami słońca, a życie codzienne przebiega tu w otoczeniu pięknych elementów dekoracji i bujnej roślinności.

  • Dwupoziomowe 60-metrowe mieszkanie w Krakowie

    Dwupoziomowe 60-metrowe mieszkanie w Krakowie

    Mieszkanie zakupione w pobliżu Bulwarów Wiślanych w Krakowie pozostawało przez pewien czas bez wyraźnego przeznaczenia. Inwestor wahając się, czy ma to być jego własne królestwo, czy też miejsce, które chciałby udostępnić swoim synom podczas ich krakowskich eskapad, rozważał również opcję długoterminowego wynajmu. Jednak po zaaranżowaniu wnętrz tak bardzo przypadły mu one do gustu, że zrezygnował z planów wynajmu.

  • Aranżacja mieszkania z orientalnym akcentem

    Aranżacja mieszkania z orientalnym akcentem

    Mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych cieszą się dużą popularnością na polskim rynku nieruchomości. Czy można je urządzić w sposób ponadczasowy, ale jednocześnie nowoczesny? Elegancko i uniwersalnie, ale z odrobiną oryginalności? Przykładem jest apartament w Gdyni, zaprojektowany przez pracownię KODO. W tym mieszkaniu stworzono połączenie orientalnych elementów z delikatnie zmiękczoną nowoczesną estetyką, wykorzystując przemyślane rozwiązania funkcjonalne.

  • Francuska kuchnia architektki Kariny Snuszki

    Francuska kuchnia architektki Kariny Snuszki

    Dom, w którym znajduje się prezentowana kuchnia, został znaleziony przypadkowo, choć według Kariny Snuszki, właścicielki, bardziej wierzyła ona w przeznaczenie. Przez wiele lat poszukiwała słonecznego schronienia, z dala od miejskiego zgiełku. Początkowo miały to być Włochy, ponieważ znała je od dziecka, ale to Akwitania ją oczarowała. A co dopiero ten dom! Wystarczyło jedno spojrzenie, aby zakochać się w nim - opowiada architektka Karina Snuszka, współzałożycielka studia Mood Works.

  • Spójne, ciekawe wnętrze przyciąga uwagę między innymi dobraną kolorystyką. W miarę spokojne barwy, ale jednocześnie dość żywe, pozbawione nudy, tworzą harmonijną, przyjemną do mieszkania przestrzeń.

    Dla wygody i zmysłów - mieszkanie na warszawskiej Ochocie

    Funkcjonalne, stylowe, ale bez onieśmielających akcentów, z dodatkiem nowoczesnych elementów, kolorów i inspirujących pomysłów – takie jest warszawskie mieszkanie na Ochocie. Przyjemna dla oka aranżacja kłopotliwego, długiego korytarza pokazuje, jak bardzo przydaje się pomoc doświadczonego architekta.

  • Mieszkanie w stylu minimalistycznym projektu Minimoo

    Mieszkanie w stylu minimalistycznym projektu Minimoo

    Przestronne, dwukondygnacyjne mieszkanie z widokiem na bulwary i gmach krakowskiego hotelu Forum wymagało gruntownej przebudowy. Tylko w ten sposób można było je dostosować do potrzeb zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych dwojga świadomych, wymagających inwestorów. Wyrafinowany minimalizm przestrzeni w najbardziej szlachetnym wydaniu wzbogacają dziś starannie dobrane obiekty designu oraz sztuki.

  • Apartament w Waterline Vintage

    Tubądzin Design Awards: rewitalizacja miejsc

    Rewitalizacja miejsc to proces przywracania ich użyteczności i urody. To oznacza odświeżanie i przekształcanie obszarów, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi, praktycznymi i zrównoważonymi. Projekty zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards, takie jak rozbudowa Hotelu Smolarnia, Studio Urody GD oraz Apartament w Waterline Vintage, są doskonałymi przykładami tego, jak ważna jest troska o nasze otoczenie.

  • Prezentowany apartament zajmuje trzy kondygnacje. Dwie z nich tworzą 120-metrowe mieszkanie z częścią dzienną na parterze i prywatną z pokojami domowników na piętrze. Trzecią kondygnację zajmuje ogród o powierzchni 44 m2. W salonie kompozycja różnych w formie i wykończeniu foteli, sofy, stolików oraz szafek, zamiast jednorodnego kompletu mebli, tworzy atmosferę swobody, niepozbawionej elegancji.

    Z widokiem i z klasą - apartament na warszawskim Żoliborzu

    Przestronny za sprawą ogromnych, nawet dwupoziomowych okien apartament urzeka dyskretną elegancją. Nowoczesna, zdawać by się mogło biurowa architektura, zyskała tu nastrojową, domową oprawę, w której dominuje bogactwo materiałów wykończeniowych, faktur i perfekcja detali.

  • Aranżacja 120-metrowego apartamentu w Warszawie

    Aranżacja 120-metrowego apartamentu w Warszawie

    Zapraszamy do przestronnego, jasnego mieszkania, którego wnętrza zaprojektowała pracownia mJoy.

  • 320-metrowy dom w Oławie - aranżacja projektu pracowni Tissu

    320-metrowy dom w Oławie - aranżacja projektu pracowni Tissu

    Każdy chce się czuć komfortowo i bezpiecznie we własnym domu. Tutaj pragniemy odpoczywać, odzyskiwać siły i spędzać miłe chwile z naszymi bliskimi. Obecne trendy w aranżacji wnętrz sprzyjają temu, kładąc nacisk na elegancki minimalizm, wykorzystanie naturalnych materiałów i praktyczne rozwiązania, które nowocześnie reinterpretują pojęcie luksusu. Przykładem tego podejścia jest prezentowany projekt pracowni Tissu.

  • 48-metrow mieszkanie we Wrocławiu projektu Decoroom

    48-metrowe mieszkanie we Wrocławiu projektu Decoroom

    Już przy wejściu witają nas spójne kompozycje delikatnych odcieni niebieskiego, wanilii i różu, delikatnie uzupełnione odrobiną złota, tworzące przytulne wnętrze pełne pozytywnej energii. Architekci z pracowni Decoroom, odpowiedzialni za aranżację, uzupełnili to miejsce żywymi akcentami, tworząc prostą, a jednocześnie elegancką przestrzeń.

  • Loft z elementami stylu skandynawskiego

    Loft z elementami stylu skandynawskiego

    Lofty, czyli przestrzenie mieszkalne utworzone w przekształconych fabrykach, magazynach lub budynkach poprzemysłowych, cieszą się dużą popularnością wśród miłośników nowoczesnego designu. Jednak, aby nadać im przytulności i ciepła, wiele osób decyduje się na dodanie elementów stylu skandynawskiego. To połączenie surowości loftu z minimalistycznym charakterem skandynawskiego wzornictwa tworzy unikalną i funkcjonalną przestrzeń życiową.