Mieszkanie w loftowym stylu na warszawskiej Białołęce
Drewno w swojej naturalnej formie, zieleń butelek i surowe detale nawiązujące do stylu loft. Taki koncept wnętrza, stworzony przez architektkę Agnieszkę Lesiuk z Art Design Studio, łączy harmonię z naturą i wyrazistym charakterem. Mieszka tu rodzina, która kocha kocie towarzystwo.
Pierwsze wspólne lokum młodego małżeństwa
Mieszkanie na Białołęce w Warszawie miało stać się pierwszym wspólnym domem dla młodego małżeństwa i ich dwóch, nieco ekscentrycznych, kotów. Aranżacja miała w pełni odzwierciedlać młodzieńczą energię przyszłych mieszkańców, ich wspólne zainteresowania i pasje, jednocześnie będąc nieco "zadziornym", tak jak koci lokatorzy. Z tym wyzwaniem zmierzyła się architektka Agnieszka Lesiuk z pracowni projektowej Art Design Studio, przekształcając 72 metry kwadratowe w naturalny, ale nadal pełen stylowego uroku azyl.
Mieszkanie nabyte przez inwestorów w stanie deweloperskim, ze względu na przejrzysty układ funkcjonalny, otwierało całkiem sporo możliwości aranżacyjnych, a jednocześnie dawało znaczną swobodę przy jego urządzaniu. Dodatkowym atutem stał się dość znaczny metraż, przeznaczony na potrzeby tylko dwóch osób. Pozwoliło to nie tylko spełnić marzenie młodej pary o wnętrzach w naturalnym stylu, ale też dodać mu odrobinę aranżacyjnych smaków i smaczków, które w konsekwencji przesądzają o jego zdecydowanym charakterze.
Inspiracje czerpane z natury
Zgodnie z preferencjami inwestorów dominują tutaj naturalne surowce i odcienie inspirowane barwami ziemi. Istotną rolę pełni przede wszystkim drewno, którego wzór ozdabia nie tylko podłogi i meble, lecz także pojawia się w postaci różnych elementów dekoracyjnych. Jego ciepła barwa dodaje wnętrzom przytulności, tworząc atmosferę sprzyjającą relaksowi i wspólnemu spędzaniu czasu.
Głównym założeniem projektowym było wpuszczenie natury do wnętrza. Dlatego w mieszkaniu znajduje się bardzo dużo elementów drewnianych, począwszy od podłogi, przez zabudowy meblowe, kończąc na stole i ławie kawowej oraz designerskiej lampie w jadalni.
Rysunek drewna prezentuje wybrane kolory z palety barw ziemi, co dodatkowo dostosowuje aranżację do obecnych trendów wzorniczych. Warto też zwrócić uwagę na intensywną butelkową zieleń, która dominuje we wszystkich tapicerowanych meblach wykończonych delikatnym aksamitem. Te elementy wniosły elegancką nutę i subtelny akcent sentymentalny do tego nowoczesnego wnętrza.
Elementy stylu loftowego
Ponieważ w tym miejscu nie brakuje inspiracji otaczającą przyrodą, a energia natury jest odczuwalna na każdym kroku, całość emanuje zdecydowanym charakterem. Ten wyrazisty styl jest też rezultatem elementów wystroju zainspirowanych surową estetyką loftu, które dodają wnętrzom wyrazistości. Natomiast ciepły kolor drewna tworzy kontrast z różnorodną paletą szarości, obecnej na ścianach i frontach stałych elementów wyposażenia. Miękkie, organiczne kształty zastępują tu masywne bryły mebli o prostych, geometrycznych formach.
Klienci dobrze się czują w szarościach i lekkim loftowym klimacie, dlatego zdecydowałam się na wykończenie ściany telewizyjnej w betonie architektonicznym, idealnym dopełnieniem jest spięcie całości za pomocą czarnych akcentów kolorystycznych.
W łazience o niewielkich rozmiarach dominują czarne tonacje i ciemne odcienie szarości. Pomimo efektownej stylistyki, której elementy łączą naturalne inspiracje z loftowym stylem, kluczową rolę odgrywa funkcjonalność.
Funkcjonalne rozwiązania w strefie dziennej
Aneks kuchenny doskonale komponuje się z otoczeniem, choć trudno przejść obojętnie obok jej matowych, zielonych frontów w górnym rzędzie szafek. Zapewnia dużo miejsca do przechowywania oraz wygodny blat roboczy. Stąd już tylko krok do strefy jadalnianej, która efektywnie oddziela obszar pracy od miejsca relaksu. Taki układ oferuje dodatkową korzyść, ułatwiając serwowanie posiłków.
Dzięki obszernej sofie narożnej sam obszar wypoczynku stwarza doskonałe warunki do relaksu dla właścicieli i ich zwierząt. Dodatkowa przestrzeń do przechowywania jest zapewniona dzięki licznych szafkom w części telewizyjnej. Ukryte bibeloty nie burzą harmonijnego układu przestrzeni. Centralnie umieszczona sofa umożliwia też stworzenie wysokiej zabudowy, która stanowi efektowne tło dla tego mebla. To kolejne rozwiązanie potwierdzające zasadę: estetyka powinna wspierać funkcjonalność.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie