320-metrowy dom w Oławie - aranżacja projektu pracowni Tissu
Każdy chce się czuć komfortowo i bezpiecznie we własnym domu. Tutaj pragniemy odpoczywać, odzyskiwać siły i spędzać miłe chwile z naszymi bliskimi. Obecne trendy w aranżacji wnętrz sprzyjają temu, kładąc nacisk na elegancki minimalizm, wykorzystanie naturalnych materiałów i praktyczne rozwiązania, które nowocześnie reinterpretują pojęcie luksusu. Przykładem tego podejścia jest prezentowany projekt pracowni Tissu.
W harmonii z naturą
Nowoczesne wnętrza doskonale harmonizują z otaczającym je środowiskiem, jednocześnie eksponując atrakcyjne cechy zewnętrznej formy budynku, za co również odpowiadają projektantki z pracowni Tissu. Wszystkie składniki łączą się tu w spójną stylowo całość, podkreślając nierozerwalną więź pomiędzy dekoracją wnętrz a przestrzenią wokół domu.
Projektując wnętrza często zapominamy, że są one częścią pewnej całości, na którą składa się zarówno bryła domu, jak i jego otoczenie. Ważne jest więc, by uchwycić ten związek i odpowiednio go zaakcentować. Projekt wnętrz powinien wpisywać się w szerszą koncepcję, być odzwierciedleniem tego, co na zewnątrz, tworzyć jej integralną część. Takie myślenie nie tylko przybliża nas do Zachodu, ale też wypływa na sam sposób, w jaki odbieramy przestrzeń, podwyższając komfort jej użytkowania i samopoczucie mieszkańców.
Naturalne materiały w aranżacji wnętrz
W koncepcji wystroju wnętrz znajdują odbicie zarówno harmonijne, naturalne otoczenie, jak i nowoczesny design. Dzięki dużym oknom przestrzenie te otwierają się na malowniczy pejzaż na zewnątrz, tworząc swój własny wewnętrzny krajobraz. Całą aranżację rytmizują naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, które pełnią rolę zarówno okładzin ściennych i podłogowych, jak i elementów dekoracyjnych, tworząc atmosferę bliską naturze. Paleta kolorów inspirowana naturą, obejmująca stonowane zielenie, różne odcienie szarości i czerń w matowych wykończeniach, wprowadza spokój i równowagę do wnętrza. Minimalistyczne kształty mebli i wyposażenia dodają nowoczesnego akcentu, porządkując przestrzeń i podkreślając jej funkcjonalny charakter.
Fokus na wypoczynek
Doskonałym przykładem tego jest przestrzeń dzienna, w pełni wpisująca się w malowniczy widok, który można podziwiać zza dużych okien. Krajobraz ten jest widoczny zarówno podczas relaksu w salonie, jak i podczas spożywania posiłków w sąsiedniej części jadalnianej. Wszędzie obecna jest tu natura, a jej obecność jest podkreślana przez wykorzystanie naturalnych materiałów i kolorów, które nawiązują do palety barw ziemi. Dlatego też jasny odcień drewnianej podłogi został powtórzony w minimalistycznej zabudowie RTV, a naturalny kamień o różnych strukturach i kolorach zdobi kominek.
Duża narożna sofa usytuowana centralnie gwarantuje wygodę i komfort zarówno podczas oglądania telewizji, jak i podczas cieszenia się ogniem w kominku. Jej prosty design i jasnoszary kolor tapicerki podkreślają naturalny charakter całego wystroju. Stanowi ona swego rodzaju punkt widokowy, który, dzięki temu, że jej tył jest zwrócony w kierunku części kuchennej, oddziela otwartą na ogród strefę wypoczynkową od strefy jadalnianej. Jednocześnie stanowi umowną granicę pomiędzy kuchnią a salonem.
Kuchnia w stylu minimalistycznym
Kuchnia ma prostą i minimalistyczną strukturę, gdzie funkcjonalne strefy wyznaczają użyte materiały. Wysoka zabudowa z jasnymi, matowymi fornirami zapewnia miejsce do przechowywania oraz ukrywa duże urządzenia AGD. Obszar pracy oznaczono jasnym marmurem, który ozdabia także kuchenną wyspę, łącząc w jedną stylową całość miejsca przeznaczone do codziennych obowiązków. Ostatnią z tych stref oddziela drewniany blat ze zintegrowanym stołem, przy którym domownicy spożywają posiłki każdego dnia. Nowoczesny charakter wyposażenia jest podkreślony przez oświetlenie i czarne przeszklone witryny, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i efektownie zakrywają zawartość szafek.
Strefa relaksu na piętrze
Na piętrze utworzono osobny obszar przeznaczony do relaksu, gdzie członkowie rodziny mogą oddać się swoim pasjom, nie tylko muzycznym. Jest to również idealne miejsce do zanurzenia się w lekturze lub odpoczynku przy ulubionym filmie. Podobnie jak w całej przestrzeni dziennego użytku, przeważają tu naturalne materiały. W połączeniu z jasnym drewnem tworzą one niemalże loftowy nastrój, który podkreśla artystyczne zainteresowania mieszkańców. Wygodę i komfort zapewnia jasnoszara sofa o minimalistycznym designie. Dodatkowo z tego miejsca można wyjść na taras i w dowolnej chwili cieszyć się urodą okolicznej przyrody.
Nowoczesny salon kąpielowy
Warto też zwrócić uwagę na aranżację łazienki. Jest to nowoczesna przestrzeń do kąpieli o wyrazistym charakterze. Jej atmosferę tworzą dobrze znane z innych części domu naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, które występują w dwóch różnych teksturach i kolorach. Dodatkowo czerń dodaje pewnej ostrości. Tym, co jednak przyciąga uwagę, jest żywa zieleń na ścianie w okolicy prysznica, co stanowi innowacyjny element podkreślający związek aranżacji z otaczającą naturą.
Warto również zaznaczyć, że odpoczynek umożliwia elegancka wanna wolno stojąca o delikatnej, organicznej formie, która wyraźnie odróżnia się od otoczenia, przyciągając wzrok i zachęcając do długich kąpieli. Nowoczesny charakter wnętrza jest podkreślany przez design mebli, a funkcjonalność jest jasno i przejrzyście podzielona na różne strefy.
- Więcej o:
Aranżacja wnętrz domu typu "kostka": projekt pracowni RDWN Studio
70-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie
Nowoczesna willa projektu Mango Investments
Aranżacja dwupoziomowego mieszkania - projekt pracowni To Be Design
44-metrowe mieszkanie w Gdańsku pełne kolorów
Domki w stylu hytte - norweska inspiracja do relaksu
Wnętrza domu w eklektycznym stylu
Aksamitny beż: aranżacja mieszkania projektu pracowni KODO