Wrocławski apartament w stylu urban jungle
Znajdujący się wśród niskiej zabudowy budynek wielorodzinny, otoczony zielenią, okazał się doskonałym miejscem do zamieszkania, a sam apartament na drugim i trzecim piętrze stał się schronieniem i oazą spokoju. Dzięki ekspozycji na słoneczną stronę świata przez cały dzień wnętrza są rozpieszczane promieniami słońca, a życie codzienne przebiega tu w otoczeniu pięknych elementów dekoracji i bujnej roślinności.
Mieszkanie dla rodziny
Projekt aranżacji przestrzeni został przygotowany dla czteroosobowej rodziny. Zwróciła się ona do Moniki Staniec, architektki wnętrz, na polecenie swoich znajomych, dla których wcześniej zaprojektowała ona loftowy apartament. Jednak w przypadku tego konkretnego projektu celem było stworzenie przytulnej i nowoczesnej przestrzeni, utrzymanej w klimacie miejskiej dżungli. Właścicielka mieszkania, Agnieszka Romańczuk-Szatkowska, jest instruktorką technik oddechowych i praktyki Metody Wima Hofa, dlatego wybór koncepcji aranżacyjnej, zgodnej z naturą, wydawał się być oczywisty.
Klienci bardzo jasno określili swoje oczekiwania: wnętrze z dużą ilością jakościowych materiałów, ergonomiczne i funkcjonalne. Brzmi tak, jak potrzeby prawie wszystkich moich klientów, jednak w powyższych oczekiwaniach znalazło się również stwierdzenie „ufamy Pani w propozycjach”.
Urban jungle - aranżacja wnętrz
Na ponad 100 m kw. zaaranżowano przestronny przedpokój z klatką schodową, salon z częścią jadalnianą, aneks kuchenny, dwie sypialnie na niższym poziomie, biuro z opcją pokoju dla gości, łazienkę, pralnię, a także sypialnię i łazienkę na piętrze. Wszystko zostało zaaranżowane w taki sposób, aby różne obszary płynnie przenikały się wizualnie i estetycznie. Zastosowano materiały zgodnie z zasadą "mniej znaczy więcej", które przeplatają się w różnych pomieszczeniach, tworząc efektowną całość. Warto zwrócić uwagę na drewniane deski podłogowe od Kaczkan, które stanowią naturalne tło dla pozostałych materiałów, takich jak betonowe płyty na ścianach w przedpokoju i klatce schodowej, zabytkowe lustra w kuchni i przedpokoju oraz płytki o wzorze betonu i beżowym kamieniu przypominającym trawertyn.
W kuchni architekt zaproponował efektowne, zielone fronty, które świetnie współgrają ze złotymi szafkami oraz okapem od Ciarko Design. Szczegóły takie jak czarne linie na krawędziach blatu podkreślono złotymi akcentami tuż pod blatem. Czarne uchwyty doskonale komponują się z sprzętem AGD i klasycznymi krzesłami barowymi, których siedziska są wykonane z rattanu. Ten materiał powtarza się także w krzesłach przy stole w jadalni. Sam stół jest meblem vintage, który przybył razem z właścicielami z ich poprzedniego mieszkania. Dodano także przestronne wejście do biura od strony jadalni, a szklane drzwi wzmocniły ten efekt, jednocześnie stanowiąc barierę dźwiękową do pracy. W salonie znajduje się wygodna sofa w odcieniu złamanej bieli, która idealnie uzupełnia ten obszar. Bezpośrednio nad sofą umieszczono półkę z roślinami.
Rośliny pełnią ważną rolę we wnętrzu w typie miejskiej dżungli. Stoją też obok stołu, wejścia do biura. Jednak to nie koniec natury we wnętrzu. Pan domu spełnił również swoje marzenie o akwarium, którym dopełnił kącik jadalniany.
Ciekawe rozwiązania w wystroju wnętrz
Schody okazały się wyzwaniem ze względu na ciasne miejsce przygotowane przez dewelopera, a także brak przestrzeni do przechowywania w przedpokoju. Monika Staniec znalazła jednak rozwiązanie. Schody otrzymały nietypową formę, a podstopnice zostały umieszczone pod skosem. Balustrady zostały wykonane ze szkła, a pod schodami przewidziano pojemne szuflady na buty. W przedpokoju, tam gdzie pierwotnie było biuro, zbudowano szafy na odzież. Wszystko zostało starannie przemyślane i dostosowane do potrzeb mieszkańców, bez przypadkowych elementów.
Na piętrze znajduje się również elegancka toaleta, która nawiązuje do natury. Wykorzystano piękne i trwałe płytki jako tło dla mebli i ceramiki utrzymanej w stonowanej palecie kolorów. Projektantka wybrała produkty z kolekcji Geberit ONE oraz podwójną umywalkę Geberit Smyle Square, która doskonale sprawdza się przy dwójce dzieci.
Część prywatna na piętrze
Na piętrze mamy przestronną przestrzeń, gdzie znajdują się sypialnia i łazienka, tworząc strefę prywatną właścicieli. Łazienka wyposażona jest w prysznic z liniowym odpływem CleanLine od Geberit umieszczonym przy ścianie. Wybór padł też na umywalkę z serii Geberit Variform oraz miskę Geberit ONE, wyposażoną w moduł DuoFresh, który eliminuje nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia. Łazienka oferuje dużo miejsca do przechowywania, zarówno w szufladach pod umywalką, jak i w zabudowie nad stelażem WC. Dzięki temu właściciele mogą cieszyć się pełnym komfortem.
Tworzenie wnętrz dla ludzi świadomych, że praca architekta wnętrz jest wartościowa, to najlepsze, co może się wydarzyć w tej pracy. Zaufanie w takich współpracach przybiera innego wymiaru. Powstają wnętrza najlepsze, które są domem dla Klientów.
- Więcej o:
- trendy 2024
- trendy 2025
Beton w łazience: surowa elegancja nowoczesnego wnętrza
Mozaika ceramiczna w kuchni – praktyczne piękno i funkcjonalność
Pomysły na aranżację kominka
Kolor żółty - dotyk słońca we wnętrzach
Trendy kuchenne 2024/2025
Dom biofilny: rozwiązania dla lepszego samopoczucia
Najmodniejsze meble do nowoczesnego domu
TRENDY: Łączenie kolorów w aranżacji łazienki