Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekty ogrodów. Ogródek japoński z bonsai

Projekty i rysunki: Grażyna Rodziewicz, oprac.: Katarzyna Jodłowska

Marzy Ci się ogródek w stylu japońskim? Zobacz jakie rośliny wybrać i jak zagospodarować przestrzeń, by cieszyć się jego niepowtarzalnym klimatem.

Ogródek japoński z bonsai - projekt
Ogródek japoński z bonsai - projekt
Rys. Grażyna Rodziewicz
W tej wersji w ogródku królują miękkie, łagodnie zaokrąglone formy. Przy samym wejściu rośnie wielopienna sosna gęstokwiatowa Umbraculifera o jasnozielonych długich igłach formowana jako bonsai. Pod drzewem posadzono dwie odmiany trzmieliny o niebieskawych i żółtych liściach tworzące kule. Placyk pośrodku wysypano drobnymi kamykami. W japońskim ogrodzie, choćby najmniejszym, nie może zabraknąć wody, dlatego przy wyjściu do domu, na białych kamieniach polnych, ustawiono kamienną misę, z której tryska małe źródełko. Innym efektownym detalem jest kamienna laterenka, tak charakterystyczna dla ogrodów Japonii.

OGRÓD JAPOŃSKI - PODYSKUTUJ NA FORUM >>

Na granicy ścieżki zaplanowano roślinny krawężnik z czerwonolistnej dąbrówki rozłogowej i mchu. Nieco koloru do kompozycji wprowadza rosnąca po lewej stronie peonia krzewiasta, wspaniale prezentująca się na tle kępy bambusów. Wzdłuż ogrodzenia rośnie gęsty las paproci - języczników zwyczajnych.

Plan nasadzeń

1. dąbrówka rozłogowa

2. mech

3. peonia drzewiasta

4. sasa dłoniasta

5. języcznik zwyczajny

6. trzmielina Fortune'a Emerald Gaiety

7. sosna gęstokwiatowa Umbraculifera

8. trzmielina Fortune'a Canadale Gold

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o ogrodach: encyklopedia roślin, porady ekspertów, zdjęcia pięknych ogrodów w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Projekty ogrodów. Ogródek japoński z bonsai