Sypialnia w ogrodzie [Meble]
Łóżko w ogrodzie? Czemu nie. To świetne miejsce do poobiedniej drzemki i głębokiego snu w upalne noce.
Komarom dziękujemy
Planując noc w ogrodzie warto pomyśleć o ochronie przed komarami. Mogą to być prawdziwe moskitiery i odpowiednio upięte przejrzyste zasłonki. Przed komarami ochroni nas też kawał materiału zarzucony na ogrodowy parasol tak, by zwieszające się z niego brzegi tkaniny tworzyły ścianki odgradzające od uciążliwych owadów. Takie rozwiązanie ma tę dodatkową zaletę, że parasol ochroni nas przed ewentualnym nocnym deszczem.
Magiczne światełka
Pamiętajmy też o oświetleniu dekoracyjnym; przenośne lampiony, latarenki, płomyki świec i festony żaróweczek rozpięte wśród drzew wyczarują atmosferę jak z bajki. Natomiast kinkiet umocowany do ściany tarasu czy stojąca lampa ustawiona tuż obok łoża stworzy domowy klimat i nawet po zmierzchu pozwoli oddać się lekturze.
Ogrodowa sypialnia bez dostępu do elektrycznego gniazdka również nie musi tonąć w mroku; wystarczy zastosować tam solarne źródła światła. W sklepach pojawiają się coraz ciekawsze wzorniczo modele lamp, ozdób, a nawet... donic świecących dzięki promieniom słońca. Można też zastosować rozwiązanie 2 w 1, czyli świece antykomarowe.
Tkaniny nie do zdarcia
Pełen komfort zapewnią ogrodowym śpiochom miękkie poduchy, pokrowce na materace i inne tkaniny, np. obrusy, bieżniki itp. Te przeznaczone do użytku na zewnątrz powinny być impregnowane, antystatyczne, odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania w czystości (np. pokryte warstewką teflonu).
- Więcej o:
Grille ogrodowe [Przegląd rynku]
Narzędzia i akcesoria dla dzieci
Balkonowi ogrodnicy
Jadalne chwasty
Szklarnia, tunel foliowy, inspekt - sposoby na własne warzywa
Ogród dla zabieganych – rośliny na lata
Jak przygotować ogród na suszę oszczędzając wodę?
Rabata w cieniu. Jak obsadzić zacienione rabaty? Jak dobrać do nich odpowiednie rośliny?