Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sypialnia w ogrodzie [Meble]

Aldona Zakrzewska

Łóżko w ogrodzie? Czemu nie. To świetne miejsce do poobiedniej drzemki i głębokiego snu w upalne noce.

Komfortowe ogrodowe łoże - tkanina rozpięta na drewnianym stelażu chroni nie tylko przed wiatrem, ale też przed komarami.
Komfortowe ogrodowe łoże - tkanina rozpięta na drewnianym stelażu chroni nie tylko przed wiatrem, ale też przed komarami.
Fot. Lilianna Sokołowska
Wszyscy mamy w ogrodzie, na tarasie lub balkonie choć jeden stolik, fotel czy krzesło. Stawiamy je w kącikach do wypoczynku, by leniuchować w pogodne dni. Ale tylko prawdziwi sybaryci mają za oknem prawdziwe łoża, w których mogą zasypiać w ciepłe letnie noce pełne magicznych dźwięków, słodkich aromatów i bladego światła księżyca. Nie musi być to mebel kupiony w sklepie - wystarczy materac (tradycyjny lub dmuchany) ułożony na stelażu z palet, nieużywane domowe łóżko, hamak czy wieloosobowa zadaszona huśtawka. Wiele zależy od naszej pomysłowości.

Komarom dziękujemy

Planując noc w ogrodzie warto pomyśleć o ochronie przed komarami. Mogą to być prawdziwe moskitiery i odpowiednio upięte przejrzyste zasłonki. Przed komarami ochroni nas też kawał materiału zarzucony na ogrodowy parasol tak, by zwieszające się z niego brzegi tkaniny tworzyły ścianki odgradzające od uciążliwych owadów. Takie rozwiązanie ma tę dodatkową zaletę, że parasol ochroni nas przed ewentualnym nocnym deszczem.

Magiczne światełka

Pamiętajmy też o oświetleniu dekoracyjnym; przenośne lampiony, latarenki, płomyki świec i festony żaróweczek rozpięte wśród drzew wyczarują atmosferę jak z bajki. Natomiast kinkiet umocowany do ściany tarasu czy stojąca lampa ustawiona tuż obok łoża stworzy domowy klimat i nawet po zmierzchu pozwoli oddać się lekturze.

Ogrodowa sypialnia bez dostępu do elektrycznego gniazdka również nie musi tonąć w mroku; wystarczy zastosować tam solarne źródła światła. W sklepach pojawiają się coraz ciekawsze wzorniczo modele lamp, ozdób, a nawet... donic świecących dzięki promieniom słońca. Można też zastosować rozwiązanie 2 w 1, czyli świece antykomarowe.

Tkaniny nie do zdarcia

Pełen komfort zapewnią ogrodowym śpiochom miękkie poduchy, pokrowce na materace i inne tkaniny, np. obrusy, bieżniki itp. Te przeznaczone do użytku na zewnątrz powinny być impregnowane, antystatyczne, odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania w czystości (np. pokryte warstewką teflonu).    Więcej o:

Skomentuj:

Sypialnia w ogrodzie [Meble]