Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

XIX edycja wystawy Zieleń To Życie już wkrótce

red.

,,Ogród - dobry ruch! - to hasło przewodnie 19. edycji Międzynarodowej Wystawy ,,Zieleń to życie? , która odbędzie się w dniach 26 - 27 sierpnia w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Diarmuid Gavin - gość specjalny wystawy Zieleń To Życie 2011
Diarmuid Gavin - gość specjalny wystawy Zieleń To Życie 2011
Fot. Zieleń To Życie
Warszawa, 30 czerwca 2011 r.





W ostatni weekend sierpnia, w Warszawie spotkają się przedstawiciele zielonej branży: szkółkarze, ogrodnicy, dostawcy produktów i usług, kupcy i dystrybutorzy, architekci krajobrazu i wykonawcy terenów zieleni. Organizatorzy Wystawy - Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni spodziewają się blisko 300 firm z 11 krajów - Polski, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch. Udział wystawców zagranicznych przewidywany jest na poziomie 25% ogólnej liczby uczestników. Wystawcy rozlokowani będą w 3 halach centrum wystawienniczego EXPO oraz na terenie otwartym. Łączna powierzchnia wyniesie ponad 13 000 m2 .

Rośliny - mocny atut.

Wyróżnikiem ,,Zieleń to życie" jest rozwinięty sektor szkółkarski. Prezentowane są głównie rośliny przeznaczone do nasadzeń w ogrodach i terenach zieleni. Pokaże je ponad połowa wszystkich wystawców. Jedną z większych grup (57 firm) jest reprezentacja szkółek ze Związku Szkółkarzy Polskich - współorganizatora imprezy.

W ofercie wystawców Działu Roślin zobaczyć będzie można drzewa, krzewy iglaste i liściaste, róże, wrzosy, pnącza, ozdobne trawy, rośliny rabatowe, a także rośliny owocowe. Prezentowany jest dorosły materiał przeznaczony do handlu hurtowego i detalicznego oraz do nasadzeń publicznych - miejskich i drogowych (wielu wystawców pokaże duże drzewa), a także do prywatnych inwestycji. Osobną grupą produktów, która przyciąga na wystawę producentów roślin jest młody materiał szkółkarski - sadzonki, podkładki i młode rośliny do dalszej produkcji. Jak co roku z niecierpliwością oczekiwane będą nowości i premiery.



Techniczne doskonałości.

Oferta Działu Techniki prezentowana na targach skierowana jest do różnych grup odbiorców. Największą stanowią szkółkarze i ogrodnicy - wystawcy i odwiedzający. Dlatego na targach obecni są wszyscy znaczący dostawcy z tego sektora oferujący środki produkcji, technologie i urządzenia przydatne w gospodarstwach ogrodniczych. Część wystawców promuje także produkty i technologie skierowane do wykonawców ogrodów i terenów zieleni, a także te przeznaczone do sprzedaży detalicznej w centrach ogrodniczych i sklepach. Prezentowane są podłoża, nawozy, technika nawodnień, środki ochrony, opakowania i osłony, technologie i maszyny do produkcji roślin, a także sprzęt i narzędzia.

Ogród udekorowany.

Rosnący popyt i wymogi rynku wpływają na rozwój firm oferujących wyposażenie ogrodu i dekoracje. Stąd obecność na targach wystawców prezentujących ozdobne donice, dekoracje, meble i wyposażenie ogrodowe.

Dobrze poinformowani.

W bogatej ofercie wydawnictw ogrodniczych wybierać można spośród czasopism, książek, poradników ogrodniczych, a także programów komputerowych - zarówno do zastosowań profesjonalnych jak i amatorskich. Podczas Wystawy odbędzie się także premiera nowego wydania KATALOGU ROŚLIN wydanego przez Agencję Promocji Zieleni i Związek Szkółkarzy Polskich.

Konkursy i Wyróżnienia.

Najlepsze nowe rośliny zgłoszone przez Wystawców wyróżnione zostaną medalami w Konkursie Roślin NOWOŚCI. Do konkursu zgłoszono ponad 30 roślin. Produkty i technologie rywalizować będą o Zielony Laur w kategorii ,,najlepszy dla szkółkarstwa" i ,,najlepszy do ogrodu i terenów zieleni". Wszystkie stoiska będę oceniane pod względem atrakcyjności ekspozycji, a najlepsze zostaną nagrodzone Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Wawrzynami.

Zwiedzający.

Wystawa kierowana jest do profesjonalistów reprezentujących ,,zieloną branżę" - dla nich zarezerwowany jest pierwszy dzień Wystawy. Amatorzy mogą zwiedzać Wystawę w sobotę i niedzielę. Ubiegłoroczna liczba zwiedzających to 17 tys. osób. Liczba profesjonalistów przekroczyła w ub. roku 5 tys. osób. Zawodowcy korzystają z bezpłatnych wejściówek, które można uzyskać po zalogowaniu się na stronie www.zielentozycie.pli wypełnieniu zgłoszenia. Nowy system rejestracji pozwoli na szybką i sprawną rejestrację gości. Zarejestrować się będzie można także na miejscu. Organizatorzy zapraszają: szkółkarzy i ogrodników, właścicieli centrów ogrodniczych, handlowców i kupców hurtowni i marketów, projektantów, wykonawców usług ogrodniczych, urzędników odpowiedzialnych za zieleń publiczną w miastach oraz innych inwestorów, a także dostawców środków produkcji i techniki, studentów i przedstawicieli. uczelni .

Na szeroką publiczność zainteresowaną nowościami i praktycznymi informacjami pomocnym w tworzeniu i uprawie ogrodów czeka bogaty program pokazów, prezentacji i otwartych wykładów.



Program.

Już w czwartek 25 sierpnia rusza dwudniowa konferencja dedykowana specjalistom zajmującym się zielenią publiczną - ,,Zielone miasto- metamorfozy ". W piątkowe popołudnie (26 sierpnia) na konferencji ,,Centrum Ogrodnicze przyszłości " spotkają się właściciele centrów ogrodniczych i sklepów. Gościem specjalnym będzie ponownie John Stanley - guru zarządzania i marketingu, międzynarodowy ekspert i doradca w blisko 30 krajach świata. Tematem będzie wizja przyszłości i skuteczny marketing. W sobotę 27 sierpnia zaplanowano program dla architektów krajobrazu. Gwiazdą spotkania będzie Diarmuid Gavin - irlandzki projektant ogrodów, wielokrotny zdobywca prestiżowych nagród m.in. na Chelsea Flower Show, autor książek i programów o tworzeniu ogrodów dla BBC.

Do hasła Wystawy ,,Ogród - dobry ruch!" nawiązywać będzie program dla publiczności - pokazy florystyczne i prezentacje, a także Ogród Pokazowy usytuowany na centralnym placu przed wejściem do hal EXPO, zrealizowany przez architektów krajobrazu z firmy Palmett Markowe Ogrody specjalnie na wystawę. W ramach kolejnego projektu ,,Zielono wkoło" na stoiskach uczestniczących w nim szkółek z ZSZP zobaczyć będzie można ekspozycje prezentujące zdrowotne i ekologiczne walory roślin. Ponadto w programie: warsztaty ogrodnicze dla dzieci, praktyczne porady fachowców z zakresu tworzenia i pielęgnowania ogrodu, Kiermasz Roślin.



Wstęp:

Profesjonaliści - wstęp bezpłatny po rejestracji przez www.zielentozycie.pl

26 sierpnia 2011 - PIĄTEK - 9.00-18.00 uroczyste otwarcie o 11.00 w Holu Głównym

bilet normalny - 30 zł

bilet ulgowy - 15 zł (dla grup 15 osób)

27-28 sierpnia 2011 - SOBOTA, NIEDZIELA

bilet normalny - 12 zł

bilet ulgowy - 6 zł (młodzież szkolna, emeryci i renciści, studenci ogrodnictwa i architektury krajobrazu, grupy od 15 osób)

wstęp wolny - dzieci do lat 10 

Honorowy patronat :

Pan Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz - prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Pan prof. Alojzy Szymański - Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.



Patronat medialny: Kwietnik, Ogrody, Hasło Ogrodnicze, Szkółkarstwo,

Biznes Ogrodniczy, Zieleń Miejska, Przegląd Komunalny, portal www.e-ogrody.pl



Współpraca medialna : portal www.ArchitekturaKrajobrazu.info, Ogrodowa Galeria,



Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 80 lok. 71

00-175 Warszawa

www.zielentozycie.pl, www.zszp.pl,

e-mail: prozielen@zszp.pl, tel. 0048 22 435 47 21, fax 0048 22 435 47 20 wew. 110

    Więcej o:

Skomentuj:

XIX edycja wystawy Zieleń To Życie już wkrótce