Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sierpień w domu i na balkonie. Kalendarz prac ogrodniczych.

Hanna Masternak, Małgorzata Szymczykiewicz

Zobacz jakie prace ogrodnicze zaplanować, aby Twoje rośliny w domu i na balkonie zachwycały w sierpniu.

26.06.2009 ZABORZE K/KOSWIECIMIA
Pelargonia 'Angeleyes Viola'
Fot. Michal Mutor / AG
W DOMU

NAWOZIMY

Po 15 sierpnia rzadziej nawozimy rośliny doniczkowe, aby stopniowo zwolniły tempo wzrostu i łagodnie weszły w okres jesienno-zimowego spoczynku.

PODLEWAMY

Większość roślin nadal podlewamy regularnie. Przestajemy jednak zupełnie nawadniać gatunki wytwarzające cebule i bulwy np. hipeastrum, gloksynię, ismenę czy sprekelię. Przed okresem spoczynku ich liście powinny zaschnąć. Trwa to około 2 miesięcy.

CHRONIMY

W razie pojawienia się chorób i szkodników zwalczamy je jak najszybciej. W pomieszczeniach najlepiej stosować środki w postaci pałeczek doglebowych.

NA BALKONIE I TARASIE

PODLEWAMY

Regularnie podlewamy i raz na tydzień nawozimy rośliny, bo intensywnie rozrośnięte szybko zużywają wodę i składniki pokarmowe.

CHRONIMY

W razie pojawienia się chorób lub szkodników stosujemy jak najszybciej odpowiedni preparat chemiczny, ponieważ okazy w pojemnikach są delikatniejsze niż te uprawiane w gruncie i zaatakowane łatwiej obumierają.

ROZMNAŻAMY

Ścinamy sadzonki pelargonii, fuksji, plektrantusów i innych roślin, które chcemy rozmnożyć na przyszły sezon. Teraz łatwo się ukorzenią. Tniemy 6-8 centymetrowe kawałki pędów, obrywamy z nich pąki kwiatowe i umieszczamy w wilgotnym podłożu w miejscu jasnym, ale niezbyt nasłonecznionym. Sadzonki często zraszamy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Sierpień w domu i na balkonie. Kalendarz prac ogrodniczych.