Sierpień w domu i na balkonie. Kalendarz prac ogrodniczych.
Zobacz jakie prace ogrodnicze zaplanować, aby Twoje rośliny w domu i na balkonie zachwycały w sierpniu.
NAWOZIMY
Po 15 sierpnia rzadziej nawozimy rośliny doniczkowe, aby stopniowo zwolniły tempo wzrostu i łagodnie weszły w okres jesienno-zimowego spoczynku.
PODLEWAMY
Większość roślin nadal podlewamy regularnie. Przestajemy jednak zupełnie nawadniać gatunki wytwarzające cebule i bulwy np. hipeastrum, gloksynię, ismenę czy sprekelię. Przed okresem spoczynku ich liście powinny zaschnąć. Trwa to około 2 miesięcy.
CHRONIMY
W razie pojawienia się chorób i szkodników zwalczamy je jak najszybciej. W pomieszczeniach najlepiej stosować środki w postaci pałeczek doglebowych.
NA BALKONIE I TARASIE
PODLEWAMY
Regularnie podlewamy i raz na tydzień nawozimy rośliny, bo intensywnie rozrośnięte szybko zużywają wodę i składniki pokarmowe.
CHRONIMY
W razie pojawienia się chorób lub szkodników stosujemy jak najszybciej odpowiedni preparat chemiczny, ponieważ okazy w pojemnikach są delikatniejsze niż te uprawiane w gruncie i zaatakowane łatwiej obumierają.
ROZMNAŻAMY
Ścinamy sadzonki pelargonii, fuksji, plektrantusów i innych roślin, które chcemy rozmnożyć na przyszły sezon. Teraz łatwo się ukorzenią. Tniemy 6-8 centymetrowe kawałki pędów, obrywamy z nich pąki kwiatowe i umieszczamy w wilgotnym podłożu w miejscu jasnym, ale niezbyt nasłonecznionym. Sadzonki często zraszamy.
- Więcej o:
Lipiec w ogrodzie. Kalendarz prac ogrodniczych.
Lipiec w domu i na balkonie. Kalendarz prac ogrodniczych.
Czerwiec w domu, na balkonie i tarasie. Kalendarz prac ogrodniczych.
Kalendarz ogrodnika, czyli prace ogrodnicze w czerwcu
Sierpień w ogrodzie. Kalendarz prac ogrodniczych
Marzec w ogrodzie - kalendarz prac. Prace ogrodowe, które warto wykonać w marcu
Kalendarz ogrodnika, czyli prace ogrodowe w maju
Kwiecień w ogrodzie - kalendarz prac. Prace ogrodowe, które warto wykonać w kwietniu