Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dzień Ziemi 2011

Małgorzata Łączyńska

8. maja będzie 21 edycja tego święta. Imprezy w różnych miastach

Wszyscy miłośnicy ogrodów to potencjalni obrońcy środowiska naturalnego, więc nie powinno nas zabraknąć na tegorocznych obchodach Światowego Dnia Ziemi.

Na całym globie uczestniczy w nich co roku około miliarda osób! Jest to jedna z największych imprez jednocząca ludzi wszystkich opcji politycznych, ras i religii.

Na świecie Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia - w tym roku już po czterdziesty pierwszy. W Polsce, ze względu na późną w tym roku Wielkanoc, obchody przeniesiono na dzień 8 maja (będzie to 21 edycja święta)

Rok 2011 ONZ ogłosiło rokiem lasów, więc hasłem Dnia Ziemi jest "Las całkiem blisko nas". Festyny odbędą się w najbliższą niedzielę w wielu miastach w Polsce.

Centralne obchody odbędą się w Warszawie na Polach Mokotowskich, gdzie obejrzymy prezentacje polskich Parków Narodowych, i ośrodków edukacji leśnej, zaprezentują się organizacje proekologiczne, a w ramach akcji upowszechniania segregacji odpadów, za przyniesione ze sobą 5 kg makulatury, stare żelazko, lub monitor dostaniemy piękną zieloną sadzonkę małego drzewka.Więcej na: www.dzienziemi.org.plZapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o ogrodach: encyklopedia roślin, porady ekspertów, zdjęcia pięknych ogrodów w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładSkomentuj:

Dzień Ziemi 2011