Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przyjęcie na balkonie

Aldona Zakrzewska

Letnie garden party na balkonie czy tarasie? Czemu nie. Nadajmy mu malowniczą oprawę, pamiętajmy o detalach. To one kreują nastrój.

W upalny słoneczny dzień zastawiony stół na balkonie lub tarasie mogą ocieniać... parasole przyniesione przez gości, zawieszone na przeciągniętych nad stołem sznurkach. Nie tylko ochronią przed słońcem, ale też będą efektowną dekoracją.
W upalny słoneczny dzień zastawiony stół na balkonie lub tarasie mogą ocieniać... parasole przyniesione przez gości, zawieszone na przeciągniętych nad stołem sznurkach. Nie tylko ochronią przed słońcem, ale też będą efektowną dekoracją.
Fot. Ikea
W upalne lata miło biesiadować pod gołym niebem, na balkonie lub tarasie. Wystarczy stół, parę krzeseł i starannie dobrane dodatki: kolorowa zastawa, serwetki, obrusy, poduchy, tea lighty uprzyjemnią nam te chwile. Do tego soczysty stek i lampka wina... Coraz trudniej wyobrazić sobie podobną scenerię bez grilla...

Wybierz styl

Przyjęcie pod chmurką jest atrakcją samo w sobie, ale ambitni gospodarze mogą nadać mu jakiś styl. W porze kwitnienia róż zorganizujmy przyjęcie różane. Na gładkim obrusie rozsypmy aromatyczne płatki, ozdóbmy nimi także potrawy. Ustawmy czarki pełne róż, a na deser podajmy lody z różaną konfiturą. A może lepsze będzie party rustykalne - z bukietami w konewkach i z taczkami pełniącymi funkcję barków? Jeśli wybierzemy styl śródziemnomorski zastawa, lampiony, kwiaty - wszystko powinno być utrzymane w charakterystycznej biało-niebieskiej tonacji. Natomiast miłośnicy orientalnych klimatów mogą rzucić na podłogę balkonu maty, poduchy i zorganizować ceremonię picia herbaty.

Nocą kochamy ogień. Na balkonie wprawdzie nie rozpalimy ogniska, ale doskonale można je zastąpić żarzącym się grillem elektrycznym czy gazowym albo maszynką, na której ustawimy kociołek z fondue.

Ważne detale

Wokół stołu ustawmy donice z kwitnącymi roślinami, wśród zastawy rozmieśćmy wazony z bukietami ciętych kwiatów. A gałęzie i pędy balkonowych roślin ozdóbmy lampionami. Bardzo dekoracyjne są też świece pływające po wodzie połyskującej w misie, zwłaszcza, gdy obok świeczek pływają lilie wodne lub cięte kwiaty.

Zadbajmy, by naczynia, tkaniny dekorujące stół wyglądały równie smakowicie, jak potrawy, które podamy. W sklepach znajdziemy mnóstwo rzeczy, które ozdobią nasz stół.

Zdjęcie GoDan Obrus papierowy (GDN-7331)Zdjęcie GoDan Obrus papierowy na przyjęcie jasny niebieski z tłoczonym wzorem 118 x 600 cm 1 szt GDN-OBRUS/JNZdjęcie Obrus papierowy Happy Birthday kropki & paski (579472)
GoDan Obrus papierowy GoDan Obrus papierowy na przyjęcie Obrus papierowy Happy Birthay
Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »
źródło:Okazje.info


Skomentuj:

Przyjęcie na balkonie