Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Meble na balkonie 2 w 1

Aldona Zakrzewska

Na balkonach i mniejszych tarasach warto zwrócić uwagę na wielofunkcyjność poszczególnych elementów. Będą wówczas odgrywały jednocześnie kilka ról, nie zajmując wiele cennego miejsca.

2w 1
Stolik mocowany do balustrady zaoszczędzi miejsce na balkonie.
Fot. Schaffer
Trudno powiększyć mały balkon, ale można tak zagospodarować jego przestrzeń, by jeden metr kwadratowy pracował za dwa, a poszczególne elementy jednocześnie pełniły kilka funkcji. Na przykład blat stołu może być zarazem oczkiem wodnym, rzeźba - fontanną, ławka ze schowkiem - wygodnym siedziskiem i składzikiem na narzędzia, grill - stolikiem, podświetlana donica - lampą. Balkonowa barierka to osłona przed słońcem, wiatrem i wzrokiem przechodniów, a zarazem świetny wieszak nie tylko na skrzynki i doniczki, ale też na składany stolik czy parasol. Natomiast półka nieużywanego akurat grilla może służyć za kwietnik. "Dwa w jednym" to rozwiązania idealne wszędzie tam, gdzie narzekamy na brak miejsca. A jeśli w jednym elemencie uda się zgromadzić trzy albo cztery funkcje, to jeszcze lepiej!

Właściciele niedużych balkonów i tarasów powinni też pamiętać, by włączyć do ogrodowej kompozycji elementy pionowe - panele ogrodzenia, murki, ekrany, ściany... Mogą one przecież nie tylko grodzić i dzielić przestrzeń, ale też być podporami dla pnączy, miejscem ekspozycji malowideł ściennych, płaskorzeźb i innych detali. Na murze można też zawiesić lustro, optycznie powiększające ogrodowe wnętrze oraz kwiaty w donicach, które często trudno pomieścić na podłodze. Jeśli natomiast na tarasie brak miejsca na parasol, jego rolę można powierzyć rosnącemu obok drzewu o kulistej koronie (np. robinia pseudoacacia 'Umbraculifera', prunus 'Umbraculifera'). Wiele zależy od naszej pomysłowości. Inspiracji z pewnością warto poszukać na załączonych zdjęciach.

Zdjęcie Focus Garden Zacieniacz 01 TRÓJKĄT ceglasty 360 cmZdjęcie Focus Zestaw Rattanowy Max MaraZdjęcie HomeGardenArt zestaw ogrodowy La IslaZdjęcie IRM Zestaw na balkon Antilope III
Focus Garden Zacieniacz Focus Zestaw Rattanowy Max HomeGardenArt zestaw ogrodowy IRM Zestaw na balkon
Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »
źródło:Okazje.info


Skomentuj:

Meble na balkonie 2 w 1