Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kiedy sąsiad nie ma...

Jolanta Nowak

Potrzebujesz glebogryzarki albo pilarki i nie masz od kogo pożyczyć? Kupować na jedno popołudnie też nie chcesz? Takie sprzęty można wypożyczyć ze sklepu

W sklepach ze sprzętem ogrodniczym trwa gorący sezon. Klienci jednak nie kupują, a coraz chętniej wypożyczają: glebogryzarki, pilarki czy walce. - Taki sprzęt wypożyczają osoby, które muszą skosić trawnik albo przyciąć gałęzie drzewa, a nie chcą wydawać pieniędzy na profesjonalny sprzęt. Wypożyczają małe firmy ogrodnicze, które dopiero startują na rynku. Czasem sprzętem interesują się też duże firmy, które otrzymały jakieś ogromne zlecenie i potrzebują większej ilości maszyn - mówi Paweł Wójcik z firmy Midor (www.midor.com.pl). - Zwykle wystarczy jeden dzień, aby uporać się z pracami w przydomowym ogrodzie. Jeśli chodzi o prace na działce, to zwykle klienci biorą maszynę na weekend - dodaje Wójcik.- Bardzo popularne jest np. wypożyczanie wertykulatora, który napowietrza trawnik po zimie - mówi Piotr Dąbrowski z Agromatech (www.agromatech.pl).

Koszt wypożyczenia liczy się za dobę. I tak za glebogryzarkę ogrodową (maszyna pozwala przygotować działkę do założenia trawnika) trzeba zapłacić 100 zł za dzień plus liczyć się z kaucją w wysokości 500 zł. Podobnie kosztuje wypożyczenie m.in. wertykulatora spalinowego (urządzenie przeznaczone do renowacji trawnika) czy pilarki spalinowej (niezbędna do ścinania i przycinania średniej wielkości drzew). Za 50 zł plus kaucję (500 zł) można wypożyczyć kosiarkę spalinową, a za 30 zł i niewielką kaucję (100 zł) walec ogrodowy (wyrównuje podłoże przed posianiem trawy).

- Kaucja przepada tylko wtedy, gdy sprzęt popsuje się z ewidentnej winy klienta. Ale to zdarza się bardzo rzadko - mówi Paweł Wójcik.

Zanim klient odjedzie z maszyną, przechodzi miniinstruktaż. - Specjalnie przeszkolony pracownik pokazuje jak skorzystać z maszyny, aby nie zrobić sobie krzywdy, ale też nie uszkodzić sprzętu - mówi Piotr Dąbrowski z Agromatech (www.agromatech.pl). Niektóre sklepy oferują też możliwość "wypożyczania sprzętu z obsługą".

W poszukiwaniu sprzętu ogrodowego zajrzyj na strony: www.iglak.pl, www.a-rent.com.pl, www.metmar.waw.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kiedy sąsiad nie ma...