Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sycylia wiosną

Ewa Czaczkowska-Sold

Największa wyspa na Morzu Śródziemnym piękna jest o każdej porze roku, ale najbardziej zachwyca wiosną, gdy jej roślinność dosłownie wybucha tysiącem kwiatów.

Ewa Czaczkowska-Sold sycylia
Oleandry na Sycylii są niemal wszędzie - w każdym razie na wybrzeżu. W przydomowych ogródkach pełnią funkcję żywopłotu, wzdłuż dróg tworzą ukwiecone barwne szpalery. To za ich sprawą urokliwe krajobrazy wyspy zachwycają jeszcze bardziej.
Fot. Ewa Czaczkowska-Sold
Sycylia oferuje turystom bardzo wiele: zabytki świadczące o jej bogatej historii, urokliwe miasta z plątaniną wąskich uliczek, malownicze górskie pejzaże i masę maleńkich zatoczek z lazurową wodą i rajskimi plażami. A wszystko to we wspaniałych ramach bujnej, nieskażonej skutkami cywilizacji przyrody. To także dzięki niej krajobrazy są tu tak bogate i różnorodne. Przybyszom najbardziej zapadają w pamięć ciągnące się po horyzont gaje oliwne, pachnące oszałamiająco plantacje cytryn i pomarańczy oraz wiecznie zielone uprawy winorośli. Ale wiosną na Sycylii zachwyca nawet pustynna - zdawałoby się - górska część wyspy. Śródziemnomorska przyroda eksploduje wtedy świeżą, soczystą zielenią i tysiącami kwiatów rozwijających się dosłownie wszędzie - także wprost na piasku, na kamieniach, na starych miejskich murach, na pniach palm. Te wspaniały spektakl trwa przez parę miesięcy - aż do upalnego lata.

Skomentuj:

Sycylia wiosną