Walka ze szkodnikami w ogrodzie i na balkonie - produkty naturalne
Słońce zaczyna coraz mocniej świecić i ogrzewać powietrze. Spod ziemi wyrastają wreszcie pierwsze wiosenne byliny, na drzewach i krzewach pojawiają się zielone liście. W tym samym czasie ze swoich kryjówek wychodzą również owady.
Wczesną wiosną, gdy tylko temperatura powietrza utrzymuje się powyżej 0 st Celsjusza i wegetacja ruszy, można już zacząć chronić rośliny iglaste oraz drzewa owocowe przed ochojnikami i przędziorkami. Godnym polecenia preparatem na podane szkodniki jest ekologiczny Treol 770 EC produkt oparty na bazie oleju parafinowego. Bardzo skutecznie ogranicza on populację zimujących form szkodników. Po jego zastosowaniu można uniknąć lub zmniejszyć liczbę koniecznych oprysków środkami chemicznymi w pełni wegetacji roślin.
Gdy wegetacja już ruszy, w skrzynkach na balkonach i tarasach zasadzimy sadzonki pelargonii, a na rabatach zaczną się otwierać różane pąki, często zdarza się, że rośliny te zostają zaatakowane przez mszyce. Do walki z nimi możemy wybrać inny naturalny i wygodny w użyciu produkt, np. bezpieczny dla środowiska Agricolle Spray z linii Target Natural. Produkt ten ma szersze zastosowanie, przydaje się również do walki z przędziorkami, mączlika szklarniowego, tarczniki oraz chorób :mączniaka prawdziwego oraz szarej pleśni.
Aby ograniczyć populację ślimaków, które wczesną wiosną i latem chętnie atakują liście pelargonii, funkii czy bergenii, możemy sięgnąć po Żel na ślimaki z linii Target Natural. Zaletą tego preparatu jest to, że nie niszczy roślin i jest odporny na deszcz. Tworzy wokół roślin naturalną barierę nie do pokonania dla ślimaków oskorupionych i nagich. Wystarczy zaznaczyć żelem teren, który ma być chroniony.
Osobom uprawiającym rośliny pod osłonami, w inspektach lub ogrodowych szklarniach przydać się mogą owadobójcze Żółte tablice lepowe Tagret Natural. Są to chwytne tabliczki pokryte klejem odpornym na deszcz. Przeznaczone są do wykrywania i ograniczania liczebności występowania szkodników, takich jak mszyce, mączliki i miniarki.
- Więcej o:
Walka ze szkodnikami w ogrodzie i na balkonie - produkty naturalne
Choinki: Prawdziwe czy sztuczne — które są lepsze dla planety?
Co zrobić z choinką po świętach?
Trendy ogrodnicze na 2025 rok - czego możemy się spodziewać?
BERGER Bau wybuduje nową palmiarnię w Ogrodzie Botanicznym WNB Uniwersytetu Wrocławskiego
Wystawa Agnieszki Brzeżańskiej "Ziółka, drzewka, y chróściki" w Muzeum Farmacji
Paszport roślinny – jak go uzyskać i dlaczego jest ważny?
Nadanie imion trzem nowym odmianom róż w Kutnie