Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Drenaż rozsączający

Opracowanie: Anna Grunwald, Grażyna Rudolf, Wiesław Rudolf
Rury drenarskie układa się w wykopie zrobionym wokół budynku, na poziomie ław fundamentowych - Fot. Krzysztof Traczyński

Drenaż rozsączający to element oczyszczalni przydomowych.

W oczyszczalniach z drenażem rozsączającym rozsącza podczyszczone ścieki do warstwy filtracyjnej, skąd po oczyszczeniu przesączają się do gruntu rodzimego. Rury drenarskie układa się w rowach wypełnionych warstwą filtracyjną. Rurociąg powinien być zakończony kominkiem napowietrzającym. Wielkość drenażu, długość ciągów drenarskich, rodzaj i sposób wypełnienia rowów drenarskich oraz ich wysokość dobiera się stosownie do przepuszczalności gruntu. Dobór ten należy zlecić specjaliście.

Wymagania: co najmniej 1,5-metrowa odległość rur drenarskich od wód gruntowych i zapewnienie innych odległości, jakich wymaga się od oczyszczalni przydomowych.

W innych - bardziej rozbudowanych oczyszczalniach - rozsącza ścieki do warstwy filtracyjnej, z której po oczyszczeniu ścieki zbierane są drenażem zbierającym, a następnie odprowadzane do odbiornika wodnego lub gruntu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Drenaż - na nadmiar wody wokół fundamentów
Drenaż: kiedy jest potrzebny - przykłady rozwiązań
Ważne elementy uzupełniające wewnętrzną instalację kanalizacyjną

Skomentuj:

Drenaż rozsączający

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej